Zobacz temat - [R75] LPG do diesla - robił juz ktos?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] LPG do diesla - robił juz ktos?

dawidd - Czw Wrz 12, 2013 07:00
Temat postu: [R75] LPG do diesla - robił juz ktos?
Witam
Pytam czysto teoretycznie - montował juz ktoś LPG do diesla? Czy odczucia w mocy/momencie i ekonomi są tak jak rozpisują się reklamodawcy - 30 % mniejsze spalanie, większa moc ? Czy w R75 z CR były by jakieś problemy z wstawieniem LPG?
Doczytałem ze koszty są jak narazie duże bo ok 4-5 tys, ale jak z każda nowością pewnie nie długo zaczną spadać

piotrek1000 - Czw Wrz 12, 2013 10:09

Rozmawiałem kiedyś z właścicielem firmy zajmującej się montażem lpg do tirów i autobusów. Sam ma x5 3.0 d z lpg, mówił że różnica jest taka że zamiast 10 l ON pali 4.5 ON i 6 l lpg. Jeśli podobne proporcje będą w R75 to chyba nie warto. Chociaż wspomniał też że można uzyskać programem sporo większą moc na LPG.
osarro - Pon Wrz 16, 2013 21:32

Potwierdzam nie opłaca się, wystarczy wejść w kalkulator nawet na gazeo.pl i wyliczyć....przy średnich przebiegach 1100 na miesiąc dopiero za 5 lat zaczniemy zarabiać :/ a przy zwykłym LPG w benzynie już po roku możemy zarabiać ;)
Opłaca się w dieslach ale które robią mnóstwo kilometrów ;) przynajmniej 5 tys miesięcznie ;)

pawelklimon - Pon Wrz 23, 2013 15:00

w jednym z zacnych pisemek dla zmotoryzowanych wyczytałem, że opłaca sie gazować diesla ale ... w przypadku tirów i autobusów
Remigiusz - Wto Wrz 24, 2013 00:34

Jak pali tobie tylko z 6-7litrow ON to oszczędność będzie max 1litra ropy na 100km + 1l gazu :)

Przyrost mocy będzie tylko spory :P Na ekonomie szkoda patrzeć :)