Zobacz temat - [R 214i] Szarpanie między 1,5-2,5 tys
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214i] Szarpanie między 1,5-2,5 tys

G-Rucha - Pią Wrz 27, 2013 17:44
Temat postu: [R 214i] Szarpanie między 1,5-2,5 tys
Witam
Ostatnie mi czase, mniej wiecej od 1,5 miesiąca, silnik strasznie szarpie w zakresie 1,5 do 2,5 tys, podczas przyspieszania, wyżej sie nic nie dzieje, szarpanie nasiliło się po tym, jak wyczyściłem świece, nie mam pojęcia co może być tego przyczyną, efeketem czego proszę o szybka pomoc, prze zbliżajacym się eventem w Zakopanem chciał bym z nim zrobić, z góry dzięki za pomoc :)

robsson78 - Pią Wrz 27, 2013 18:28

Pewnie podczas czyszczenia poszerzyłeś przerwę między elektrodami.
Wymień na nowe to niewielki wydatek.

G-Rucha - Sro Paź 02, 2013 23:36

otórz problem po części mogę uznać za rozwiązany, za co dziękuję, lecz pojawił się kolejny, roche mniejszy, gdy sie już zagrzeje, to tak jakby delikatnie przerywał, w tym samym zakresie obrotów, prawie nie odczuwalne, ale nadal denerwujące, kolega powiedział mi, ze to moze być silnik krokowy, jesli ma racje to prosze powiedzieć mi, gdzie on sie znajduje, a jesli nie, to prosze o radę :)
leszczu - Czw Paź 03, 2013 17:42

I ci wymieniłeś świece na nowe ??
szelon - Czw Paź 03, 2013 21:21

Sprawdź przewody wysokiego napięcia, czy nie ma przebicia. Jak będziesz miał ciemno to popryskaj przewody woda i zobacz czy nie ma "dyskoteki":)

Silnik krokowy odpowiada za prace silnika na biegu jałowym.

G-Rucha - Pią Paź 04, 2013 18:08

świece nowe NGK R, na jałowym momentami tez spada z obrotów
Karim - Sob Paź 05, 2013 20:40

Podepnę się pod temat otóż mam rovera 25 1.4 z 2001 roku, wymieniłem ostatnio komplet rozrząd i uszczelkę pod głowicą. Po złożeniu falują obroty +- 700-1300 i szarpie na jałowym jak i podczas jazdy bez gazu lub z tą samą prędkością. Na mocy nie stracił płynie wkręca się do odcinki i różnicy w spalaniu tez nie zauważyłem. Czyściłem krokowy i nieraz trzyma obroty normalnie ale lekko poszarpuje. Jak mogę sprawdzić cewki czy są dobre? Pozdro
G-Rucha - Pią Paź 18, 2013 01:03

problem w sumie chyba rozwiązany, nie wiem, bo przy okazji poszły mi przewody, temat uznaje za zamknięty, wszytskim dzięki jak nie wiem co, za pomoc, w razie nastepnych problemów, bede pisał.
robsson78 - Pią Paź 18, 2013 15:55

Karim, Sam wymieniałeś ?
W jakim stanie są przewody WN ?