Zobacz temat - [MGZTT] Tłumik końcowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MGZTT] Tłumik końcowy

alpacino - Sro Lis 13, 2013 16:29
Temat postu: [MGZTT] Tłumik końcowy
Wprawdzie temat był już kilkakrotnie poruszany ,ale czeka mnie na dniach wymiana tłumika końcowego i tu pojawia się problem jest u "mojego mechanika kłopot z dostępnością w\w tłumika ,a ja za kilka dni mam przegląd ,otóż stwierdził i poniekąd zaproponował ,że dopasuje mi nowy tłumik z Volvo lub Opla Vectry C, ponoć są identyczne w kształcie i parametrach jak mój oryginalny i zapewnia że nie będzie żadnej różnicy w osiągach czy Db...
Jeśli zaś chodzi o dedykowane do Roverka zamienniki krążą różne opinie na temat Walkera,Bosala i zastanawia mnie kształt tych tłumików u mnie oryginalny jest w kształcie nerki z dwóch połówek łączonych poziomo(tak jak w w\w autach),a te zamienniki które oglądałem na necie są w kształcie spłaszczonego walca
Czas goni ,a ja nie wiem co wybrać ?... może ktoś sensownie doradzi ,proszę o odpowiedz :D
Ps:cena za tłumik z Vectry lub Volvo zamyka się w granicach 200pln z robocizną

pablo - Sro Lis 13, 2013 19:00

Podam ci na przykładzie mojej Vitary. Mechanik mi doradził że wstawi mi używkę od Golfa bo pilna sytuacja była i trzeba szybko było to zrobić. Powiem że jestem zachwycony , chodzi na nim ciszej niż na nowym ale nie oryginalnym. Tak więc jeżeli mechanik twierdzi że może to zamontować to niech to zrobi. Nie sprawdzisz do puki nie założysz a może to być strzał w 10. Ja jestem jeszcze przed wymianą ale na wiosnę pewnie też będę myślał o nowym tłumiku. Chętnie wykorzystam pomysł jeżeli się sprawdzi.
alpacino - Czw Lis 14, 2013 14:56
Temat postu: [MGZTT] Tłumik końcowy
Hmmmm,tylu użytkowników i AŻ!!! ,jedna odpowiedz(za którą zresztą ,bardzo dziękuję!)nie wiem o czym to świadczy,bo chyba nie o wzajemnej pomocy,raczej o głębokim "poważaniu" i...radż sobie sam...
Za to gdyby ktoś żle opisał temat...oooooo!

rafalmis1 - Czw Lis 14, 2013 15:57

Kolega założył mi tłumik ( zzamiennik firmy Ferroz) od Hondy Accord i jest lepiej niż na tłumiki robionym pod inwidualne zamówienie w firmie Proex . Tylko nie jestem pewien, czy nie sstraciłem na dynamice. Kiedyś musze rozlaczyc końcowy tłumik i przejechać się na tym samym odcinku aby porównać osiągi.

[ Dodano: Czw Lis 14, 2013 15:36 ]
Mówimy o dieslu czy benzynie?

[ Dodano: Czw Lis 14, 2013 15:57 ]
Ważne też jest aby mechanik zachował średnicę rury prowadzącej spaliny do tłumika, nawet bardzo ważn! ;)

alpacino - Czw Lis 14, 2013 17:44
Temat postu: [MGZTT] Tłumik końcowy
rafalmis1 napisał/a:
Kolega założył mi tłumik ( zzamiennik firmy Ferroz) od Hondy Accord i jest lepiej niż na tłumiki robionym pod inwidualne zamówienie w firmie Proex . Tylko nie jestem pewien, czy nie sstraciłem na dynamice. Kiedyś musze rozlaczyc końcowy tłumik i przejechać się na tym samym odcinku aby porównać osiągi.

[ Dodano: Czw Lis 14, 2013 15:36 ]
Mówimy o dieslu czy benzynie?

[ Dodano: Czw Lis 14, 2013 15:57 ]
Ważne też jest aby mechanik zachował średnicę rury prowadzącej spaliny do tłumika, nawet bardzo ważn! ;)


Diesel ,dzięki za odpowiedz!

sTERYD - Czw Lis 14, 2013 18:04

alpacino napisał/a:
Hmmmm,tylu użytkowników i AŻ!!! ,jedna odpowiedz(za którą zresztą ,bardzo dziękuję!)nie wiem o czym to świadczy,bo chyba nie o wzajemnej pomocy,raczej o głębokim "poważaniu" i...radż sobie sam...

a o czym świadczy Twoja postawa? skoro nikt Ci nie odpisał znaczy forum jest be :foch:
a ilu osobom Ty odpisałeś?
Widocznie nie zauważył tego wątku nikt, kto miał coś do powiedzenia. Wolałbyś milion odpowiedzi o d*** Maryni?

alpacino napisał/a:
Za to gdyby ktoś żle opisał temat...oooooo!

Oczywiście, że byś dostał reprymendę, bo moderacja nie śpi :twisted:

alpacino - Czw Lis 14, 2013 18:40
Temat postu: [MGZTT] Tłumik końcowy
sTERYD napisał/a:
alpacino napisał/a:
Hmmmm,tylu użytkowników i AŻ!!! ,jedna odpowiedz(za którą zresztą ,bardzo dziękuję!)nie wiem o czym to świadczy,bo chyba nie o wzajemnej pomocy,raczej o głębokim "poważaniu" i...radż sobie sam...

a o czym świadczy Twoja postawa? skoro nikt Ci nie odpisał znaczy forum jest be :foch:
a ilu osobom Ty odpisałeś?
Widocznie nie zauważył tego wątku nikt, kto miał coś do powiedzenia. Wolałbyś milion odpowiedzi o d*** Maryni?

alpacino napisał/a:
Za to gdyby ktoś żle opisał temat...oooooo!

Oczywiście, że byś dostał reprymendę, bo moderacja nie śpi :twisted:


bardzo wielu osobom odpisałem ,ogólnie i na pw zawsze staram sie pomóc ,nawet jeśli moja wiedza ,czy diagnoza nie jest w 100% procentach trafna... :-| ,wiem jak to jest gdy szlag trafia człowieka ,który napisał prośbę o pomoc i usłyszał echo.... :roll:

...aaaa i wolałbym jeszcze milion odpowiedzi o d.... Maryni (czy Maryny ?!) jeśli byłaby tego warta... :P

grota10 - Wto Lis 19, 2013 22:35

A ja kupilem,wlasnie lezy kolo mnie tlumik http://allegro.pl/show_item.php?item=3665680791 wlasnie ten.Wyglada rewelacyjnie,daja gwarancje na trzy lata.Zobaczymy w praniu-jak bedzie.Jutro montuje
mike-l - Sro Lis 20, 2013 10:37

Jestem ciekaw jak tłumiki firmy ASMET sprawdzą się w waszych dieslach.

grota10 napisał/a:
daja gwarancje na trzy lata

dają 30 miesięcy ;)

michalie - Sro Lis 20, 2013 14:25

mike-l, MAM TEN TŁUMIK 3 MICHY u siebie i jest rewelka, ale mam tez kata ,stary był tak skorodowany ze miał 2 dziury wielkości pięści a mimo to cicho pracował, z asmetu jestem zadowolony.
grota10 - Sro Lis 20, 2013 20:46

zgadza sie 30 miesiecy :oops: Dzis zamontowany,chodzi glosniej niz stary.Na zewnatrz ma sie wrazenie jakby byla nadal nieszczelnosc.Mam nadzieje ze po jakims czasie zabije sie sadza i bedzie ciszej