Zobacz temat - [R25] Ukryty przełącznik - Pod deską rozdzielczą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Ukryty przełącznik - Pod deską rozdzielczą

Karim - Czw Lis 21, 2013 21:07
Temat postu: [R25] Ukryty przełącznik - Pod deską rozdzielczą
Witam. Jakiś czas temu gdy prowadziłem kable do wzmacniacza, napotkałem ukryty w nogach pasażera za tunelem środkowym przełącznik, zamontowany przodem do kierunku jazdy, wygląda na fabryczny, na forum nie znalazłem nic na ten temat a długo zwlekałem z założeniem tego tematu. Mam nadzieje że koledzy co rovera już nie raz ''prześwietlili'' wiedzą od czego to jest :D
Harry - Czw Lis 21, 2013 21:15

zrób jakieś zdjęcia
Karim - Czw Lis 21, 2013 21:17

Okey, jutro cyknę zdjęcie :)
Ukor - Pią Lis 22, 2013 09:52

Ja u siebie kiedyś znalazłem coś takiego... Ale do niczego to raczej nie służy, a podłączone jest do centralki immo. :P


Karim - Pią Lis 22, 2013 22:17

Ukor nie o ten mi chodzi, ale dzięki :D

Oto zdjęcia, przełącznik przy lewej nodze pasażera





kable idą do góry ale nie zlokalizowałem dokąd :(

edit:
góra drugiego zdjęcia w rzeczywistości jest w stronę foteli, zdjęcie powinno być obrócone w lewo xD

Remigiusz - Pią Lis 22, 2013 22:22

Karim, Pewnie zacznie licznik przestać chodzić :P
Karim - Pią Lis 22, 2013 22:28

Remigiusz, a dokładniej? Przełącznik nie jest seryjny rozumiem?
Remigiusz - Pią Lis 22, 2013 23:51

Karim, Ktoś to ładnie ukryj :P Ja takie cuda znam tylko z BMW, VW gdzie jak się włączy licznik nie liczy kilometrów już :mrgreen:

chyba ze to jakiś wyłącznik na światła stopu żeby nie świecili z tylu tez takie cuda widziałem :D

Idz za kablem gdzie on prowadzi albo przełącz i zobacz co się stanie :wink:

tuners - Sob Lis 23, 2013 06:57

Jak masz szyberdach to może ktoś katapulte zainstalował :-) . Szybka wysiadka dla pasażeów :-)
A tak na serio jak mogło Ci to przyjść do głowy że to seryjne xD

tronsek - Sob Lis 23, 2013 07:02

To może być dodatkowe zabezpieczenie, przed kradzieżą auta. Kiedyś dość często takie coś sobie montowano. Taki ukryty przełącznik, że jak się go nie włączy, to się nie odpali.
Karim - Sob Lis 23, 2013 08:38

Tuners mogło przyjść do głowy :D tylko później nie pasowało mi miejsce tego przełącznika i już wiedziałem ze ktoś katapultę zainstalował, tyle że w tym przypadku dla kierowcy:D
Zaraz zejdę, przełączę go i zobaczmy co się zmieni:D

Marcin1642 - Sob Lis 23, 2013 10:19

Cytat:

To może być dodatkowe zabezpieczenie, przed kradzieżą auta. Kiedyś dość często takie coś sobie montowano. Taki ukryty przełącznik, że jak się go nie włączy, to się nie odpali.


Też mi się tak wydaje ze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą już w wielu starszych samochodach spotkałem się z podobnymi ukrytymi przełącznikami, odcinającymi zasilanie pompki paliwa, zasilanie stacyjki. Widziałem też coś takiego, że auto odpala normalnie ale po jakichś 30 sekundach jak nie przełączysz przełącznika gaśnie.

Karim - Sob Lis 23, 2013 13:08

Wszystko jasne po przełączeniu auto gaśnie lub nie odpala:D hehe dodatkowe zabezpieczenie mile widziane zawsze:):D Temat wyjaśniony dzięki bardzo:D
slax - Nie Lis 24, 2013 11:43

Ja miałem coś takiego w r400, najpierw przekręcało się zapłon na II, ( normalnie zaświeciły by się kontrolki) ale u mnie trzeba było jeszcze wcisnąć ten switch i dopiero wtedy zapalały się kontroli i można było odpalić samochód. Czyli takie dodatkowe zabezpieczenie, i także było tak schowane że nikt by nie znalazł, ale jednocześnie był łatwy dostęp. ZTCP to można było to zabezpieczenie dezaktywować, np na czas wizyty u mechanika, żeby go nie potrzebnie nei uświadamiać o istnieniu takiego cuda. Zobacz po kablach, bo gdzieś powinna być centralka od tego.
m35sie2 - Nie Lis 24, 2013 22:42

Karim napisał/a:
Wszystko jasne po przełączeniu auto gaśnie lub nie odpala:D hehe dodatkowe zabezpieczenie mile widziane zawsze:):D Temat wyjaśniony dzięki bardzo:D


To spaliłeś sprawę, bo teraz już cały internet wie jak Ci furę podprowadzić ;-)