Zobacz temat - [R200]Alarm przestał działać
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200]Alarm przestał działać

Kempesik - Sob Gru 07, 2013 00:22
Temat postu: [R200]Alarm przestał działać
Cześć, jest to mój pierwszy post, ale nie o tym :D

Tak więc posiadam Rovera 200 z 1999r. 1.4 Pojechałem do sklepu, normalnie wszystko działało, wracam po 30min. chce pilotem rozbroić alarm żeby do bagażnika się dostać i nic, podszedłem bliżej też nic. Otwieram drzwi kierowcy alarm nie reaguje, myśle sobie zacznie wyć, a tu nic. Kontrolka od alarmu nie działa, alarm nie działa, na pilota też nie działa. Roverek nie posiada zamka centralnego, więc nie wiem o co może mu chodzić :( Jeszcze dodam że lampka "kabinowa" czy jak to tam się nazywa też nie działa po otworzeniu drzwi, ani kierowcy, ani pasażera. Lampka w bagażniku działa, jest przetarta wiązka bo nie działa podgrzewanie i stop dodatkowy na klapie.
Myślę sobie zobacze bezpiecznik, "cały" no to nie miałem pomysłu. Odpalając go zauważyłem dziwną rzecz, otóż był otwarte drzwi, po odpaleniu lampka zaczęła świecić, ale kontrolka jak i alarm dalej nie działa.

Prosiłbym o pilną pomoc, co sprawdzić, co zrobić :(

ruszti - Sob Gru 07, 2013 11:12
Temat postu: Re: [R200]Alarm przestał działać
Kempesik napisał/a:
przetarta wiązka

Pewnie ona za tym stoi ;p

Kempesik - Sob Gru 07, 2013 14:22

Dobra problem rozwiązany, problemem okazał się bezpiecznik od układu centralnego zamykania. Na tej plastikowej puszce to jest jakimś skrótem opisane i nawet na to nie patrzałem... Po za tym nie miałem jak go wyjąć bo nie miałem żadnych kombinerek ani nic, a siedział skubany mocno w "oprawce" :) Tak czy siak dzięki za pomoc! :D
leszczu - Nie Gru 08, 2013 14:49

Sam siebie nie był uszkodzony. Pewnie wiązkę masz uszkodzoną.