Zobacz temat - [214i 96r] Wentylator chłodnicy i czujnik temperatury.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i 96r] Wentylator chłodnicy i czujnik temperatury.

Vrogvar - Sro Gru 18, 2013 12:33
Temat postu: [214i 96r] Wentylator chłodnicy i czujnik temperatury.
Witam wszystkich.
Po zrobieniu kilku podstawowych rzeczy w moim roverze teraz biorę się za te mniej istotne dla bezpieczeństwa, aczkolwiek irytujące.
Sprawa wygląda następująco: wentylator chłodnicy jest podłączony na krótko pod zapłon, natomiast czujnik temperatury (ten do kompa, bo ten do zegarów jest podpięty) jest nówka sztuka ale nie podłączony w ogóle. Oczywiście przemaglowałem RAVE i wiem jak to podłączenie ma wyglądać elektrycznie, aczkolwiek nie potrafię w żaden sposób zlokalizować w samochodzie gdzie te kable mają iść.

Gdyby ktoś mógł zrobić zdjęcie gdzie idą kable od wentylatora chłodnicy i czujnika temperatury byłbym wdzięczny. Lokalizacja przekaźnika do którego te kable idą też była by pomocna (pod puszką z bezpiecznikami pod maską nie mam przekaźników).

[ Dodano: Sro Gru 18, 2013 12:33 ]
Z braku chętnych sam sobie odpowiem bo problem okazał się banalny.
Wentylator był podpięty prawidłowo ale że komputer nie dostawał info z czujnika temperatury to prewencyjnie kręcił cały czas.
Kabel od czujnika temperatury wisiał sobie bez końcówki - zdjęcia silnika znalezione w google ułatwiły lokalizację.