Zobacz temat - [r45] problem , chyba hgf pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45] problem , chyba hgf pomocy

rover45 - Wto Gru 10, 2013 18:59
Temat postu: [r45] problem , chyba hgf pomocy
Witam kolegów. Od pewnego czasu ubywa mi plynu chlodniczego, na korku wlewu nie ma nalotu, oleju nie przybywa nie kopci, a jednak ubywa. Nie kiedy przy odpaleniu auta i wlaczeniu nawiewu zasmierdzi w srodku plynem... pomocy nie wiem co robic...
flapjck1 - Wto Gru 10, 2013 19:20

a szyb nie masz zaparowanych za bardzo?
andrew0503 - Wto Gru 10, 2013 19:25

Zobacz czy na połączeniu głowicy z blokiem nie ma wycieków, a tak po za tym ubytek płynu nie musi oznaczać HGF :) Może gdzieś na wężu puszcza, może zawór nagrzewnicy, trzeba przejrzeć pod maską czy nie ma wycieków, karton pod auto?
rover45 - Wto Gru 10, 2013 19:33

Nie, szyb zaparowanych nie mam. W ycieku jako takiego nie mam, tylko troszke sie zapocil w okolicach rozrzadu u gory ale to jak go kupilem to tak mial i ma. Musze popatrzec
wooy11 - Sro Gru 11, 2013 09:31

....a sprawdź jak proponuje kol. andrew0503 tylko po powiedzmy minucie od uruchomienia zimnego silnika albo po około 30 minutach od zgaszenia goracego silnika, kiedy jezdziłem R400 1.6 miałem właśnie taki wyciek ale nie mogłem go zlokalizowac bo kiedy silnik był nagrzany to nic nie ciekło a to co wyciekło zaraz po odpaleniu silnika poprostu wyparowało .... potem kiedy silnik stygł tez sie pojawiał wyciek i tak w kólko ;) aaaaa i sprawdz a najlepiej wymień uszczelke kolektora dolotowego, cena smieszna a czesto ona lubi płyn puszczać, przy jej wymianie ważna stranność dokręcenia kolektora