Zobacz temat - [R75] zamiana lusterek zewnętrznych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] zamiana lusterek zewnętrznych

Kasa313 - Sro Gru 18, 2013 19:14
Temat postu: [R75] zamiana lusterek zewnętrznych
Witam serdecznie,

posiadam Roverka 75 2.0 CDT 2003 rok, posiadam obecnie lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia takie dość duże - dokładnie te które kształtem są takie jak w R45. Spodobały mi się te bardziej w kształcie opływowym z R75 w Chromie.

Kupiłem je i tu nasuwa się pytanie - jak je podmienić ?
Konieczny jest demontaż bocznej tapicerki i dopiero wtedy zdejmuje osłonę wysokotonówki i od węwnątrz demonuje cały korpus i mocowanie ?? ?

Czy to jakaś zancząca różnica czy lusterka są od Anglika, czy nie ? Niestety nie znam ich pochodzenia, z góry dziękuję za pomoc !

MatiNitro - Sro Gru 18, 2013 19:25

Wymieniałem lusterka i już Ci mówię co i jak ;) musisz zdjąć tapicerkę drzwi, potem tą zaślepkę głośnika wysokotonowego i listwę szyby odchylić żeby mieć dobry dostęp do wszystkich 3 śrub ;) ważne! abyś zamontował dobrze te uszczelki z gąbki wokół lusterka i wokół przewodu od sterowania, bo będzie gwizdać.
Jeżeli masz lusterka od anglika to można je przestawic na europę. Niestety ja nie wiem co i jak, dlatego mam ustawione jako anglia. Wada tego taka że szkła wystają jedną stroną z lusterka, są skrajnej pozycji ustawione.

Kasa313 - Sro Gru 18, 2013 20:50

hmmm ale nadal nie rozumiem czym się różnią pod względem technicznym - niczym?
Jeśli chodzi o widoczność to są mniej widoczne dla kierowcy ?

MatiNitro - Sro Gru 18, 2013 21:00

Tak, widoczność przez to może być mniejsza. Przynajmniej dla mnie jako kierowcy. Co do różnic technicznych nie pomogę. Nie rozbierałem ani nie porównywałem tych lusterek :)
sash997 - Sro Gru 18, 2013 21:55

szkło jest inaczej zamontowane w obu typach
Gacurro - Pią Gru 20, 2013 13:08

sash997: Jesteś przekonany w 100%, że różnica polega na mocowaniu lustra. Czy może chodziło Ci o lusterko a nie lustro jako wkład. Z tego co się orientowałem to różnica polega na mocowaniu ale obudowy lusterka do "podstawy" która jest przykręcona do drzwi. Różnica jest w stopie i polega na innym wyżłobieniu "prowadnic dla sprężyny " stąd inny kont samego lusterka.

Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.