Zobacz temat - [R75] Generator impulsów wału korbowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Generator impulsów wału korbowego

WojWas - Czw Sty 16, 2014 22:58
Temat postu: [R75] Generator impulsów wału korbowego
Dobra Panie i Panowie szybko, zwięźle i na temat. Jak w temacie czy wiecie czy jest jakiś TAŃSZY zamiennik tego czujnika?
Bo ok. 400/500zł w intercars to dość drogo :/

rafalmis1 - Pią Sty 17, 2014 02:15

Używka :P na pewno chodzi ci o wal?? Nie o wałek rozrządu? ?
Aragorn - Pią Sty 17, 2014 10:48
Temat postu: Re: [R75] Generator impulsów wału korbowego
WojWas napisał/a:
Dobra Panie i Panowie szybko, zwięźle i na temat. Jak w temacie czy wiecie czy jest jakiś TAŃSZY zamiennik tego czujnika?
Bo ok. 400/500zł w intercars to dość drogo :/


...na allegro są zamienniki do BWM "made in china" nawet logowane Simens ale nie warto! ja kupiłem i po kilku miesiącach padł a na dodatek spowodował kosztowne poszukiwanie usterki gdyż komputer diagnostyczny nie wyrzucał błędu ...dopiero sugestia żeby mechanik sprawdził ten czujnik i wymiana na oryginalny zakończyła sprawę

WojWas - Pią Sty 17, 2014 11:21

rafalmis1 napisał/a:
Używka :P na pewno chodzi ci o wal?? Nie o wałek rozrządu? ?


No na razie przygotowuje się na "kolejne koszta" ale z tego co patrzyłem jak auto nagle na zimnym silniku odpala a na ciepłym nawet iskry nie dostaje?

rtoip69 - Pią Sty 17, 2014 11:33

To chyba raczej czujnik wałka rozrządu
WojWas - Sob Sty 18, 2014 14:18

rtoip69 napisał/a:
To chyba raczej czujnik wałka rozrządu


Tak gadałem z mechanikiem to mówił, że czujnik wałka rozrządu nie może mieć z tym nic wspólnego.

tomi24lbn - Sob Sty 18, 2014 14:58

Na 100% czujnik położenia wałka rozrządu. W zeszłym roku miałem takie same przygody z moim R 75 :)
Odpalał na zimnym za pierwszym razem ,po rozgrzaniu można było kręcić kilka razy a i tak nie zapalał ,strasznie to było irytujące. Gdy pojechałem po zakupy i po wyjściu ze sklepu auto nie odpalało.Bardzo łatwo to zdiagnozować wystarczy że odkręcisz czujnik( jest przykręcony na jedną śrubkę klucz nr.8 ) i zanurzysz na chwilę w zimnej wodzie żeby go ostudzić. Montujesz z powrotem i auto na pewno odpali.