Zobacz temat - [r200] temperatura
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r200] temperatura

zipen - Sro Sty 22, 2014 14:29
Temat postu: [r200] temperatura
Witam panowie . Miałem problem z temperaturą a mianowcie nie mogłęm dogrzac auta. Polecono mi wymienić temostat. Po wymianie temostatu problem nie ustąpił jadąc w zimie na ogrzewaniu temperatura praktycznie na samym dole. Sprawdziłem stary termostat wkładając go do wrzątku okazało sie że był sprawny. W porowananiu mogę napisać że mam jescze instalacje lpg kiedyś przełączało się na gaz po przejechaniu jakies 1,5 km a teraz 4-5. Co to może jescze być?
robsson78 - Sro Sty 22, 2014 18:09

Może zima albo czujnik źle wskazuje. Ciepło leci z kratek ?
smiglo83 - Nie Sty 26, 2014 18:00

Witam. Stałem się posiadaczem Rovera 214i z 75 konnym silnikiem. Mam podobny problem jak autor tematu. Silnik się rozgrzewa, ciepło zaczyna lecieć z kratek. Ale to ciepło z ciepłem ma niewiele wspólnego. Właściwym określeniem będzie, że nie leci zimne powietrze. Przykryłem dół chłodnicy. Płynu mam odpowiednią ilość. Jakieś pomysły czemu mój roverek nie chce grzać?
robsson78 - Nie Sty 26, 2014 18:17

Jakie trasy pokonujesz ?
Silnik zdąży się nagrzać ?
Jaką jest pozycja wskazówki na zegarach ?

tronsek - Nie Sty 26, 2014 18:18

smiglo83 napisał/a:
czemu mój roverek nie chce grzać?
zawór nagrzewnicy masz sprawny ??
smiglo83 - Nie Sty 26, 2014 21:39

To ten który widać po podniesieniu maski? Przy przegrodzie komory silnika?
tronsek - Pon Sty 27, 2014 06:21

smiglo83 napisał/a:
To ten który widać po podniesieniu maski? Przy przegrodzie komory silnika?
Tak :taa:
zipen - Sob Lut 01, 2014 17:00

ma ktoś fotke jak on wygląda?
smiglo83 - Nie Lut 02, 2014 12:33

Powiem wam, że nie mogę tego zaworka zlokalizować. Fotka lub dokładniejszy opis miejsca gdzie znajduje się ten zaworek byłoby bardzo pomocne.
tronsek - Nie Lut 02, 2014 12:50

smiglo83 napisał/a:
nie mogę tego zaworka zlokalizować.
Między silnikiem a ścianą grodziową, na jednym z przewodów, które wchodzą w ścianę grodziową.
Nie sposób tego nie znaleźć.

ash - Pon Lut 03, 2014 07:38

smiglo83
Czy z kratek wieje jak na leży na każdym biegu nawiewu? i czy auto posiada klimatyzację? Czy szyby masz zaparowane non-stop? Jeżeli nie wieje jak należy i auto posiada klimę do wymiany filtr przeciwpyłkowy

https://www.roverki.eu/po...ciwpylkowy.html

Zipen
Układ dobrze odpowietrzony? Płynu nie brakuje?

Magdaa - Pon Lut 03, 2014 10:02

Mam ten sam problem, tylko że u mnie jest to spowodowane najprawdopodobniej temperaturą. Gdy było ok. -15 - -20 to po przejechaniu 18km autko niewiele się rozgrzało, chociaż w kabinie dmuchało ciepłem po ok 5-7km. Zależy jak zimno było. A teraz, gdy jest trochę cieplej samochód po przejechaniu tego samego dystansu bardziej się rozgrzewa. Fakt, ja mam diesla, więc nagrzewa się wolniej niż benzyna, ale i tu i tu wpływ na czas ma temperatura. Nie wiem jakie robisz trasy, ale po tym że masz benzynę, mogę wywnioskować, że niezbyt długie, więc autko przy mrozie potrzebuje więcej czasu, czasami nawet więcej niż wynosi droga z pkt. A do B. Może poczekaj aż się trochę ociepli i sprawdź, czy nie nagrzewa się szybciej zamiast od razu szukać usterek, bo może akurat wszystko jest w porządku :)
robsson78 - Pon Lut 03, 2014 11:58

Magdaa, dobrze mówi. W takie mrozy wszystko w aucie jest tak zimne że potrzeba duuużo czasu aby się nagrzało mimo że ciepłe dmucha.