Zobacz temat - [MG ZR] Elektryka w aucie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Elektryka w aucie

j0zek - Nie Lut 02, 2014 14:07
Temat postu: [MG ZR] Elektryka w aucie
Witam,

Mam pytanie odnośnie elektryki.
Rzeczy, które szwankują i chciałbym naprawić samemu, albo wiedzieć chociaż szacunkowo ile kosztuje naprawa.

1. Nie świeci lampa halogenowa - sprawdzałem na kilku żarówkach, więc wina przewodu pewnie, jakieś zwarcie czy coś - jak się do tego zabrać?
2. Lampka w podsufitce zapala się tylko jak otworzę drzwi, natomiast jak są zamknięte to lampka się nie włącza mimo przełączania z 0-1 itp.
3. Jak otwieram auto pilotem to w drzwiach od pasażera coś bardzo charczy (drzwi się otwierają).
4. Mruga lewa strona podświetlenia za obrotomierzem - wystarczy odkręcić panel i wymienić żarówkę?
5. Jak opuszczam szybę kierowcy to spuszcza się na sam dół i nie reaguje zatrzymaniem gdy puszczam sterownik opuszczania.

Pozdrawiam

harczuk1994 - Nie Lut 02, 2014 15:48

Pkt.3 Gdy ja tak miałem, zepsuł się zamek drzwi prawych więc prawdopodnie ty też masz z nim problem. U mnie pękło plastikowe mocowanie jednego kółka zębatego i stąd to chrupotanie/brzęczenie.

Pkt. 5. To nie wada, tylko tak właśnie działa opuszczanie szyby w tym samochodzie. Automatycznie w dół po jednym kliknięciu, a żeby zatrzymać trzeba kliknąc raz w górę.

Niestety nie pomogę Ci z resztą bo aż tak obeznany w temacie nie jestem :)

Jeszcze co do lampki w podsufitce, spróbuj ją zdemontować i przeczyścić styki, powinno pomóc.

NoPE - Nie Lut 02, 2014 20:35

Pkt. 4. Jeśli mruga to nie jest spalona tylko nie ma dobrego styku. Przeczyść styk. U mnie pomógł pstryczek w szybkę :)

Pkt. 2. Mam identyczną sytuację ale póki zimno to nie zabieram się za to. Wymieniłem tylko żaróweczkę SV 8.5 na panel 18 LED SMD. Jest o wiele wiele jaśniej ale białe światło mnie trochę drażni i chyba wymienię na cieplejszą barwę. Przeczyść styki w przełączniku.
Edit---------------
Dodam jeszcze do pkt. 2, że wg schematu + na lampkę jest podawany bez przerwy przez bezpiecznik nr 3. Przełącznik na pozycji ON tylko łączy z masą i tu będę szukał rozwiązania.
Resztą steruje ECU-ALARM przez styki w drzwiach.

j0zek - Nie Lut 02, 2014 20:49

Dzieki za odpowiedzi.
To w takim razie jesli chodzi o opuszczanie szyby to mechanizm pasazera jest walniety bo jak puszczam przelacznik to szyba sie zatrzymuje:D
W szybke pukalem juz, jednak bede musial otworzyc.

Ukor - Nie Lut 02, 2014 21:26

Nie jest walnięty :) po stronie pasażera jest inaczej niż po stronie kierowcy. Wszystko jest OK :P
j0zek - Pią Mar 21, 2014 16:58

Haha no teraz to sie zdziwilem:D ciekawe czego jeszcze ciekawego sie dowiem:D ale jaja hehe

[ Dodano: Pią Mar 21, 2014 16:58 ]
UP 1 pytanie?
Orientuje się ktoś co z tym halogenem?
Czy są bezpieczniki do lewego i prawego czy jest jeden do obu?