Zobacz temat - [R416Si] Centralny zamek otwiera ale nie zamyka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416Si] Centralny zamek otwiera ale nie zamyka

czubens - Wto Lut 25, 2014 22:16
Temat postu: [R416Si] Centralny zamek otwiera ale nie zamyka
Witam, z dnia na dzień przestało działać zamykanie z pilota. Mogę bez problemu otworzyć auto z pilota, ale zamykanie już nie działa. Co ciekawe, naciskając przycisk zamykania na pilocie auto dostaje sygnał - mrugają światła, normalnie tak jak mrugają przy zamykaniu, jednak zamki nie reagują, zupełna cisza.
Pozdrawiam :D

sTERYD - Wto Lut 25, 2014 22:29

ciężka sprawa. Sprawdź, czy centralka alarmu wysyła sygnał do drzwi. Nie jestem pewny, ale ona może wysyłać tylko do drzwi kierowcy, a dalej idzie z siłownika master do reszty, wtedy to moze być wina wiązki w drzwiach kierowcy, jeśli się mylę i z centralki wychodzą cztery osobne sygnały, to wtedy raczej w niej lub jej kostce bym szukał winy.
czubens - Wto Lut 25, 2014 22:39

ok.. a jak sprawdzić czy centralka alarmu wysyła sygnał do drzwi? :p u mnie w ogóle alarm chyba nie działa :p
sTERYD - Wto Lut 25, 2014 23:43

miernik w jedną rękę, w drugą schemat i heja. Nawet jeśli alarm nie działa, to centralka odbiera sygnały z pilota skoro otwiera drzwi, prawda?

[ Dodano: Wto Lut 25, 2014 23:43 ]
poza tym skoro migają kierunki, to chyba jednak alarm działa ;)

bizon - Sro Lut 26, 2014 08:53

sTERYD napisał/a:
poza tym skoro migają kierunki, to chyba jednak alarm działa ;)

dziwne to bo u mnie w mrozy, gdy niektore rygle przymarzaly i po chwili opadaly przy zamykaniu, to miganie swiatel "czekalo" az opadna wszystkie rygle.

madmips - Sro Lut 26, 2014 10:29

miałem podobnie, u mnie był to moduł komfortu, tak czy siak elektronika...
czubens - Sro Lut 26, 2014 10:37

No nic, jako że jestem kompletnym laikiem i nie mam sprzętu chyba i tak mój R skończy u elektryka :D Więc jeśli to okablowanie/wiązka to trochę się uspokoiłem, dzięki za pomoc :mrgreen:

Edit: @madmips a u Ciebie był cały do wymiany czy dało rade coś w nim naprawić? :p

madmips - Sro Lut 26, 2014 10:57

czubens napisał/a:


Edit: @madmips a u Ciebie był cały do wymiany czy dało rade coś w nim naprawić? :p


elektryk (elektronik) naprawił, coś tam polutował, rzucił zaklęcie i działa ;)

Sirk - Sro Mar 12, 2014 09:43

czubens, ale u Ciebie moduł komfortu nie odpowiada za zamek centralny jak u madmips.
Od centralki alarmu wychodzi jeden przewód (żółto-czerwony) sygnałowy do wszystkich 4 siłowników odpowiedzialny za odblokowywanie drzwi. Od niego powinieneś zacząć szukanie usterki. Nie trzeba być elektrykiem żeby sprawdzić czy pojawia się tam napięcie.
Taka mała sugestia. Przy sprawdzaniu jakichkolwiek napięć lepszym rozwiązaniem jest próbnik z żaróweczką od multimetru. Przy prądzie szczątkowym multimetr wskaże napięcie np. 13V, ale co z tego jak natężenie może być 1mA które nie na pewno nie ruszy siłownika.