Zobacz temat - [620SDi] Zassało gruszkę, nie wkręca się, nie jedzie...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620SDi] Zassało gruszkę, nie wkręca się, nie jedzie...

gosmic87 - Sob Mar 15, 2014 03:09
Temat postu: [620SDi] Zassało gruszkę, nie wkręca się, nie jedzie...
Witam

Mam problem. Mianowicie po kilkukilometrowej jeździe auto całkowicie zmuliło i nie osiąga więcej niż 40 km/h. Dodatkowo zauważyłem, że zassało gruszkę (jest całkowicie płaska i twarda). Auto odpala i trzyma obroty jałowe ale nie osiąga więcej niż 2000 obr/min.

Myślałem, że odpowietrznik baku jest zawalony ale otworzyłem bak, odpaliłem auto i nic nie dało.

Pompa po regeneracji, świeże przewody paliwowe, świeży filtr paliwa.

Gdzie szukać problemu ?

Mukez - Sob Mar 15, 2014 07:42

wymień gruszkę i będzie dobrze.Zaworek który jest w środku pompki zawiesza się i nie otwiera do końca przez to daje zbyt małą dawkę paliwa niż potrzeba i w efekcie zasysa gruszkę i samochód muli.Miałem ten sam problem w swoim roverku na początku stawiałem na zasyfiony zbiornik i zapychanie przewodu paliwowego ale okazało się że problem leży właśnie w gruszce.
kruszan - Nie Mar 16, 2014 22:17

gruszki nie musisz wymieniać, wyjmij z niej jeden i 2gi zaworek, wyczyść, sprawdź czy działa (organoleptycznie) i zmontuj, jeśli guma nie jest uszkodzona to będzie ok

możesz kompresorem przedmuchać przewody paliwowe idące od ściany grodziowej do baku

ja bym obstawiał zasyfiony filtr paliwa, kiedy go wymieniałeś ostatnio ?

gosmic87 - Pon Mar 17, 2014 14:27

Filtr paliwa świeży, ma jakieś 500 km. Bak w zeszłym roku ze wszystkimi przewodami był wymieniany. Gruszkę na razie wymontowałem i auto śmiga. Miałem nadzieję, że dzięki temu błędy znikną ale niestety pompa do regulacji :/