Zobacz temat - [R200] Skrzynia biegów czy ciegła sterujące?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Skrzynia biegów czy ciegła sterujące?

smiglo83 - Wto Mar 18, 2014 04:24
Temat postu: [R200] Skrzynia biegów czy ciegła sterujące?
Witam forumowiczów. Mam problemy z biegami i poszukuję pomocy. Kawałek czasu temu miałem awarię cięgieł przy skrzyni biegów. Z 6-ciu biegów zostały mi 2, 3 i 4.

Szybkie spojrzenie od dołu co mogło się stać i znalazłem winowajcę, a mianowicie wypięły mi się całkowicie 2 cięgła od zmiany biegów i pękł jeden wodzik przy samej skrzyni. Wodzik naprawiłem spawając go, a cięgła wpiąłem spowrotem. Przy okazji wymieniłem olej w skrzyni, bo wyła niemiłosiernie.

Po tych zabiegach przez ok 2 tygodnie z biegami było wszystko w porządku. Kilka dni temu zaobserwowałem pierwsze problemy z biegami. 1 ciężko wchodzi, jak wejdzie już. 3 bieg musze praktycznie na siłę wrzucać i zdarzy się również że wsteczny nie chce się wypiąć pomimo moich usilnych prób.

Czy mam już ten mechanizm z cięgłami do wymiany? I o co chodzi z 1, 3 i wstecznym?

Znajomy trochę obeznany z autami zasugerował mi bym sprawdził również poduszkę silnika, bo wyrobienie jej mogło być przyczyną pierwszej awarii z cięgłami.