Zobacz temat - [MG ZT-T 190] Demotaż radia z Navi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT-T 190] Demotaż radia z Navi

PeterSz - Wto Kwi 08, 2014 12:30
Temat postu: [MG ZT-T 190] Demotaż radia z Navi
Witam,
Mam problem z demontażem dużego radia z Navi (mam system Harmana) w moim MG. Kiedyś demontowałem Symphony i to jest bułka z masłem ale w przypadku jednostki z Navi nie mam pojęcia jak się za to zabrać. W obudowie radia nie ma miejsc gdzie można by wprowadzić plastikowe paski żeby zwolnić blokadę. Ma może ktoś pomysł jak można zdemontować to rayjko?

damiwr - Wto Kwi 08, 2014 13:33

Musisz dostać się do całości ;)

po daszkiem wyciągasz zaślepkę, tę od spodu, podważając np. nożem.

Potem dwie śrubki i daszek spada.

Potem dwie śrubki od mocowania Radia do konsoli środkowej i wypada cały zestaw, po odłączeniu kabelków.

PeterSz - Wto Kwi 08, 2014 17:38

Kurcze. Właśnie zrobiłem tak jak napisałeś (daszek plus 4 śrubki) ale dalej jest jakiś opór. Zastanawiam się czy aby czasem nie ma jakiegoś dodatkowego mocowania/blokady?
damiwr - Wto Kwi 08, 2014 17:57

zdejmij panel od klimy (delikatnie do siebie) jest na zatrzaski i sprawdź czy nie ma śrubek pod radiem ale nie kojarzę tylko że ja mam jeszcze inne :D
HarryVip - Wto Kwi 08, 2014 20:43

damiwr napisał/a:
zdejmij panel od klimy (delikatnie do siebie) jest na zatrzaski

Nie ma tam żadnych zatrzasków. Panel klimy mocują cztery wkręty w narożnikach. Zatrzaski ma ramka z tworzywa osłaniająca panel przedni.
PeterSz napisał/a:
Zastanawiam się czy aby czasem nie ma jakiegoś dodatkowego mocowania/blokady?

Nie ma. Są dwa wkręty w górnych narożnikach. W dolnych są sprężynujące blaszki utrzymujące stację w odpowiedniej pozycji.


damiwr - Wto Kwi 08, 2014 20:56

HarryVip napisał/a:
Nie ma tam żadnych zatrzasków. Panel klimy mocują cztery wkręty w narożnikach. Zatrzaski ma ramka z tworzywa osłaniająca panel przedni.


o to chodziło nie tak napisałem :)

PeterSz - Sro Kwi 09, 2014 09:41

Dzięki Panowie. Po wyciągnięciu obudowy panelu klimatyzacji udało sie wyciągnąć radio :-)