Zobacz temat - [R416] Problem z układem chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z układem chłodzenia

r0wl3n - Pią Kwi 18, 2014 16:29
Temat postu: [R416] Problem z układem chłodzenia
Witam,
mam następujący problem z układem chłodzenia. Ostatnio (2 miesiące temu) dolewałem płynu do układu bo mi trochę wyschło w zbiorniczku. Jakiś czas temu zauważyłem, że samochód za szybko łapie odpowiednia temperaturę. Przyjeżdżam pod dom, patrzę do zbiornika płynu chłodniczego a tutaj znowu widać go na dnie. Dolewam więm petrygo do maxa. Odpalam samochód i patrzę, że pomimu jakiegoś czasu pracy silnika, przewód na górze nie dostarcza zbyt dużo płynu. Odkręcam lekko korek - nagle powietrze ucieka i płynu przybywa znaczna ilość. Moja diagnoza to zaworek na korku zbiornika (jest on czymś białym na górze ciapnięty i możliwe, że powietrze tamtędy nie ucieka). Po zgaszeniu silnika odkręcam lekko korek i nagle znowu przybywa płynu pod sam korek, jakby to czego wcześniej mi brakowało, nagle wróciło (już podejrzewałem wyciek a prawdopodobnie przez zapaćkany korek układ mi się zapowietrz a auto za szybko się grzeje). Moje pytanie jest następujące. Jak udrożnić ten korek? Od góry tam gdzie jest zapaćkane, spróbować przebić to szpilką?

leszczu - Pią Kwi 18, 2014 16:57

Sprawdzałeś w jakim stanie wygląda olej ??
r0wl3n - Pią Kwi 18, 2014 17:06

Olej w silniku pod korkiem klarowny i na bagnecie tak samo. Od razu tam zajrzałem, żeby wyeliminować wyciek do silnika :D

EDIT. Jeżeli miałbym wyciek płynu w okolicy kolektora to powinno to być dosyć widoczne, prawda? Przeleciałem wszystkie węże i wycieków nie widać, olej czystysty... nie mam pojęcia co mu się dzieje :/

Adrian - Sob Kwi 19, 2014 10:23

Z tyłu silnika (na takiej półce) sprawdź (i to po postoju).
dawid257 - Sob Kwi 19, 2014 10:32

jeżeli jest uszkodzona uszczelka kolektora dolotowego to nie koniecznie chyba musi sie lać płyn bo może do pierwszego cylindra sie przedostawać i go spalać