Zobacz temat - [R420 si] falujące obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 si] falujące obroty

kolin17_71 - Czw Kwi 24, 2014 20:19
Temat postu: [R420 si] falujące obroty
Błagam o pomoc :sad: wiem że temat był wałkowany na forum setki razy ale przeczytałem wszystkie posty związane z tym problemem, a mianowicie z falującymi obrotami na BP i LPG. sprawdziłem silnik krokowy i go wyczyściłem, ustawiłem TPS czujnik położenia przepustnicy, sprawdziłem czujniki temperatury( cieczy i powietrza zasysanego), , wymieniłem przewody i świece zapłonowe, cewkę zapłonową zamontowałem na kielichu i wyczyściłem styki, sprawdziłem sondę lambda oraz wartości MAP sensora (przez komputer gazu),
[imag]http://i59.tinypic.com/2yty91h.png[/imag]
wyczyściłem styki w ECU i zapryskałem kontaktem.
Niestety nic nie dało efektów :( co to jeszcze może być????
czy sonda jest ok??
A tutaj filmik z pracy silnika czy sonda jest ok??

[ Dodano: Czw Kwi 24, 2014 20:19 ]
pomyłka przy dodawaniu foto tu jest ok

Markzo - Pią Kwi 25, 2014 23:00

szczelność :) jak chcesz sprawdzić sonde to ją odpenij i pojezdzij ;)
b.j - Czw Maj 01, 2014 20:11

a przepustnice czyściłeś ? jeśli tak to gdzieś ciągnie ci lewe powietrze np. na kolektorze

poczytaj tu trochę https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=93971

Micros - Wto Maj 06, 2014 11:29

Jakby miał nieszczelność przy kolektorze to MAP pokazywałby niższe podciśnienie. Tymczasem na screenie powyżej widać, że jest prawidłowe - 0,33. Ja stawiam na uwalony czujnik położenia przepustnicy (TPS). Ewentualnie.... nie włącza Ci się wentylator chłodnicy w czasie rozgrzewania?? U mnie też wzrastały obroty przy niesprawnym czujniku temperatury płynu chłodzącego (przy termostacie)

Praca sondy OK.

BTW Jakie masz ciśnienie gazu normalnie i jaka listwa? Bo 1,74 to rozumiem chwilowe po cut-off. B. wysoki mnożnik, nie zapętla Ci wtrysków przy 5-6tys obr/min lub nagłym przyspieszaniu?

kolin17_71 - Czw Lip 03, 2014 07:19

jak sprawdzić czy nie zapętla mi wtryskiwaczów ??
Micros - Czw Lip 03, 2014 10:38

Na zakładce błędy miałbyś komunikat o zapętlaniu wtrysków. Najlepiej w czasie jazdy z podłączonym kompem to przetestować.