Zobacz temat - Silniki T16 - pokrewność z FR i PSA
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Silniki T16 - pokrewność z FR i PSA

tomii620si - Pon Maj 12, 2014 22:29
Temat postu: Silniki T16 - pokrewność z FR i PSA
Siemanko :)

Ostatnio jeden z kolegów od R który śmiga w rajdach szuka sposobu na szpere u siebie w R i po kilku stronach gadaniny ktoś napisał ze skrzynia PG1 jest spokrewniona z żabimi skrzyniami ..

Teraz kilka dni temu skolei ja szukałem cewki do siebie do T16 i według producenta nowej w/w części na liście taka cewka pasuje też do aut francuskich..

I teraz moje pytanie z czystej ciekawości - czy francuzi maja coś wspólnego z naszymi silnikami ? czy po prostu taki zbieg okoliczności, że pasuje też ??

Harry - Pon Maj 12, 2014 22:32

r65 skrzynia jest taka jak w PSA
tomii620si - Pon Maj 12, 2014 22:38

No to to wiem ale chodzi mi o sam silnik.. Czy żabojady coś maczały udka w T16 :)
sTERYD - Pon Maj 12, 2014 22:50

nie. TO konstrukcja oparta na dieslu serii L, który też jest autorskim dziełem Rovera, ale skrzynie PG1 podobnie jak R65 też chyba mają rodowód z PSA
flapjck1 - Pon Maj 12, 2014 22:50

to jest normalne ze pewne części osprzętu elektrycznego sa kompatybilne z innymi autami,
tomii620si - Pon Maj 12, 2014 23:07

No właśnie zawsze mi sie zdawało, że T16 to silnik Rovera ale po prostu ostatnie info urodziły w mojej głowie różne rozkminy :)

A że części pasują do wielu aut.. Jak najbardziej to wiem :) Taniej i lepiej nawet ale po prostu chodziło mi o zbieg ze skrzynia FR.. Cewka kompatybilna z FR i tak zacząłem myśleć czy tylko cewka czy coś sie w silnik pchali....

Prawdę mówić.. To co kuzyn się ma ze swoją xsarą VTS 2.0 to ciesze się, że T16 nie ma nic wspólnego z FR :)