Zobacz temat - [R 25 streetwise] problem z biegami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 25 streetwise] problem z biegami

Gulliver - Sro Maj 28, 2014 08:52
Temat postu: [R 25 streetwise] problem z biegami
Cześć!
Od jakiegoś czasu mam taki problem, że czasem biegi nie chcą wchodzić. Ale nie jest to regułą, mogę przejechać i 100km bez problemu i nagle czuję spory opór przy wrzucaniu jakiegokolwiek biegu. A czasem jest to wręcz niemożliwe :/ Postoi chwilę i biegi wchodzą idealnie. Na krótkich dystansach nie zaobserwowałem takiego problemu, zazwyczaj jak się pojawiał problem to po przejechaniu około 25km.

Spróbuję odpowietrzyć i dolać/wymienić płyn ale może macie podejrzenia co może mu dolegać?

mentos - Sro Maj 28, 2014 15:26

Płyn? W tym aucie masz linkę sprzęgła jeśli o to Ci chodzi i faktycznie jej samoregulator się zacina. Czasami wystarczy ponaciskac energicznie sprzęgło lub poruszać pancerzem pod maska i problem znika. Sam mam aktualnie taki problem i zbieram się do wymiany linki.

Ewentualnie jakiś inny problem ze sprzęgłem lub poziomem oleju w skrzyni. Na pewno na forum znajdziesz sporo wątków o tym.

Strike - Pią Maj 30, 2014 17:27

Może taki temat ciut pomoże:
TEMAT ROVERKI _ LINK

Gulliver - Nie Lis 30, 2014 17:24

Zapomniałem napisać- problem rozwiązany wymianą oleju w skrzyni. Biegi wchodzą jak w ciepłe masło

[ Dodano: Nie Lis 30, 2014 17:24 ]
Update: Problem wrócił. Czasami nie chcą biegi wchodzić, ale wystarczy lekko dodać gazu i wchodzą. Do tego czasami po starcie ruszając z jedynki gdzieś w połowie puszczania sprzęgła auto strasznie drży i szarpie- problem znika po około 6km kiedy auto się nagrzeje. Co ciekawe ww. problemy występują nieregularnie. Winna linka sprzęgła?

Jeżeli tak to czy poza R25 podejdą części z innego R?
Wybrać linkę sprzęgła samoregulującą czy regulowaną ręcznie?
No i czy jest różnica w lince od diesla i benzyny?
Będę szukał na allegro.

Z góry dzięki za pomoc :)