Zobacz temat - [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła, szybkozłaczka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła, szybkozłaczka

piochu1 - Nie Cze 08, 2014 08:58
Temat postu: [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła, szybkozłaczka
Witam, zregenerowałem tłok pompki i było przez pewien czas ok. Ale zaczęły się problemy ze zmianami biegów prawdopodobnie mam wyciek na szybko złączce przy pompce, Ktoś może mi doradzić jak to uszczelnić, czy trzeba wymienić cały przewód lub może pompkę.
domel101 - Nie Cze 08, 2014 18:21

najlepiej to rozłączyć i połączyć na nowo, może coś gdzieś źle zaskoczyło.
maciejk1980 - Pią Sie 28, 2015 21:21

mi dzisiaj rozerwalo szybko zlaczke sprzegla, jak wymienialem pompke myslalem zwiazac to drutem bo moze rozerwac jeszcze ale akurat nie mialem, czy dostane ten pierscien metalowy nadcinany w sklepie z czesciami do aut? mysle ze lepiej kupic nowy, tez jak by to nie moglo byc obydwa na gwint jedno wchodzi w drugie i zakrecam........
karolj - Pią Sie 28, 2015 23:34

Można ominąć szybkozłączkę i kupić złączkę do przewodów hamulcowych z gwintem M10x1.

http://www.driftshop.pl/s...mulcowych-m10x1

maciejk1980 - Sob Sie 29, 2015 11:48

mam teraz pompke TAZU, ale czy z wysprzeglika szybkozlaczke (zolta oryginalna) da sie rozkrecic i czy jest tam gwint zeby mozna taki zlacznik zastosowac? czy poprostu trzeba uciac i dosztukowac cos z gwintem?

ulamal mi sie ten pierscien mam 2 czesci narazie wsadze je i skrece razem i owine drutem mysle

w sklepach nic podobnego nie maja, czy mozna dostac ten pierscien gdzies i jak to sie nazywa?

pablo - Pon Sie 31, 2015 09:11

Na pewno da się tą szybkozłaczkę rozebrać , bo mój mechanik taką mi wręczył i zastosował złaczkę do przewodów hamulcowych jak podał kolega karolj . Mam pompkę Tazu i miałem przeciek właśnie na złaczce.
Nie doczytałem dokładnie, nie wiem jak to jest przy oryginalnym wysprzęgliku ale nawet po ucięciu można połaczyć za pomocą typowych złączek do przewodów hamulcowych.