Zobacz temat - Karty ratownicze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Karty ratownicze

maciej - Czw Cze 12, 2014 10:26
Temat postu: Karty ratownicze
kartyratownicze.pl

Niestety na tej stronie do Roverków nie ma.
Z resztą tak, jak do MX-5 NA, ale w niej to żadnych wzmocnień nie ma...

Ale jak ktoś ma świeższe autko innej marki to warto się zaopatrzyć.

haszczyc - Czw Cze 12, 2014 10:35

było to już na forum :)
komarek - Czw Cze 12, 2014 10:35

może znalazł ktoś coś podobnego do Rków na brytyjskich stronach i się podzieli?

B. fajna sprawa, szczególnie przy mało popularnym, a więc mało znanym służbom ratowniczym Rku.

maciej - Czw Cze 12, 2014 10:39

Cytat:
było to już na forum :)

:oops: To przeoczyłem. :oops:
Przepraszam. :-|

komarek - Czw Cze 12, 2014 10:52

napisałem do nich maila, może jak jeszcze zrobi tak parę osób to coś znajdą, chociaż wątpię :(
maciej - Czw Cze 12, 2014 10:58

Generalnie to słabo jest, bo nawet w Niemczech, gdzie ADAC i inne organizacje dbają o takie rzeczy, a Roverków trochę było nie ma w ogóle marki na liście:
http://www.rettungskarte....fahrzeugmarken/ :(

[ Dodano: Czw Cze 12, 2014 10:58 ]
To samo u Austriaków w ich narodowym automobilklubie:
http://www.oeamtc.at/port...en+2500+1136572

Mam wrażenie, że wszyscy korzystają z tej samej listy, tylko tłumaczonej na różne języki.

Harry - Czw Cze 12, 2014 11:49

zakładałem temat już o tym.
Jedynie rozwiązanie to można samemu stworzyć na podstawie innych
Nie zawsze można zaznaczyć gdzie jest wzmocnienie, ale gdzie są poduszki, akumulator, siłowniki itd. to już można.
Na zlot mogę zabrać naklejki
Tylko poinformujcie wcześniej

[ Dodano: Czw Cze 12, 2014 11:49 ]
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=92183&view=previous
tutaj pisalem o tym

NoPE - Czw Cze 12, 2014 12:12

A podejmie się ktoś stworzenia takiej karty?
Kiedy powstanie śmiało po wspólnych konsultacjach można ją udostępnić na stronie kartyratownicze.pl

Do karty wzór ICE plus kontakt w telefonie i będzie gites czyli jak to się ładnie nazywa "świadomy kierowca".

komarek - Czw Cze 12, 2014 12:50

"Witam,

Niestety kart do Rovera nie ma.

Z poważaniem,

Emilia Żenda
Kierownik biura / Specjalista ds. Członkowskich"

Związek Dealerów Samochodów
ul. Podchorążych 83
00-722 Warszawa
tel/fax: +48 22 840 82 44

To wiemy już, że w PL nie ma i raczej nie będzie skoro o tym nic nie napisali :neutral:

NoPE - Czw Cze 12, 2014 13:24

To musimy sami zrobić :)
Ja już mam wyeksportowany rzut ZR'a w .EPS. Później się tym zajmę chyba, że ktoś bardziej ogarnięty w grafice jest.

maciej - Czw Cze 12, 2014 15:29

Harry napisał/a:
Na zlot mogę zabrać naklejki
Tylko poinformujcie wcześniej

Jakbyś mógł, to ja się piszę na 4 - nakleiłbym od razu rodzicom, bo już ściągnąłem ze strony Skody karty do Felicji i Octavii, a do MX-5 NA może ktoś kiedyś zrobi...

Harry - Czw Cze 12, 2014 21:44

maciej napisał/a:
Jakbyś mógł, to ja się piszę na 4 - nakleiłbym od razu rodzicom, bo już ściągnąłem ze strony Skody karty do Felicji i Octavii, a do MX-5 NA może ktoś kiedyś zrobi...


to na zlot wezmę kilka szt. dla mnie to nie problem

ja ot myśle, że jeżeli chodzi o rovera i inne marki to z instrukcji obsługi jak są podane wymiary samochodu to można z tego zrobić wzór, i wykorzystać piktogramy oryginalne do zaznaczenia gdzie są poduszki powietrzne, zbiornika paliwa, siłowniki klapy, akumulator

longer86 - Czw Cze 12, 2014 21:55

wystarczy w google wpisać model auta i dodać blueprint większośc modeli będzie i można działać np do 200
Harry - Czw Cze 12, 2014 22:05

no to trzeba porobic :wink:
sTERYD - Czw Cze 12, 2014 23:31

te rzuty z wymiarami są przecież na stronie klubowej przy danych technicznych...
longer86 - Czw Cze 12, 2014 23:35

no fakt są... tylko 200 porównując z tymi co np podesłałem to spora różnica w jakości
maciej - Pią Cze 13, 2014 08:37

Pomyślałem, że do R400 i R600 pasowałyby karty od Civic'ów i Accord'ów, ale te są od 2002 roku, czyli już od następnych modeli. :(
komarek - Pią Cze 13, 2014 17:52

Zrobiłem kartę dla R75 - starałem się jak mogłem :)
Najgorszy jest wzór baku - więc zrobiłem po prostu prostokąt
No i nie wiem gdzie jest moduł sterujący, bo nie wiem o który chodzi.

UWAGI mile widziane! chciałbym coś takiego wozić


longer86 - Pią Cze 13, 2014 18:47

w BMW e46 zaznaczyli moduł sterujący pomiędzy siedzeniami, a jest tam moduł airbag, czyli tak jak w R75
sTERYD - Pią Cze 13, 2014 18:58

przecież napinacze pasów w R75 z przodu są przy zapięciach, nie w zwijaczach.
komarek - Pią Cze 13, 2014 19:00

sTERYD, właśnie o takie uwagi mi chodzi!

[ Dodano: Pią Cze 13, 2014 19:00 ]
longer86, gdzie konkretnie jest ten moduł? zaznacz mi proszę na obrazku, a ja przerobie

i może wiesz, gdzie są inne moduły?

NoPE - Pią Cze 13, 2014 19:37

Napisałem mail'a do zarządu z prośbą o udostępnienie grafik i oto co mi pani odpisała:

Cytat:
Witam,

Karty niestety mogą być opracowane tylko przez producenta.


Z poważaniem,
Emilia Żenda
Kierownik biura / Specjalista ds. Członkowskich


Tak więc chyba nic z własnych kart nie wyjdzie.

komarek - Pią Cze 13, 2014 20:47

NoPE, jak sobie każdy zrobi i wsadzi w auto, a naklejkę weźmie z Dekry to będzie :)

ewentualnie jest opcja, że strażacy oleją temat jak zobaczą, że nie jest oryginalna kartka, ale z drugiej strony nikt by sobie nie chciał strzelać w kolano nieprawidłowymi danymi

proszę o dalsze uwagi do karty R75!

longer86 - Pią Cze 13, 2014 21:11

Foto modułu z angielskiego forum


w niektórych R75 są jaszcze kurtyny airbag

można uzupełnić

zależy o jakie moduły pytasz? sterownik silnika i bcu raczej im nie będą przydatne, miejsce sensorów uderzeniowych bocznych nie są zaznaczane u konurencji.

A Pani co odpowiedziała że tylko producenci to niech sie puknie i uśmiechnie... albo do chinskich ludków albo gdzies do bmw bo od Rovera to grafiki ciężko będzie jej wydostać

Harry - Pią Cze 13, 2014 21:15

jezlei chodzi o karty to sa zaznaczone na niej najbogatsze wersje tzn.
jezeli u mnie jest 1 poduszka, to w karcie sa dwie
nie zaznaczaj wzmocnień karoserii, skoro nie wiesz jak dokładnie idą

[ Dodano: Pią Cze 13, 2014 21:15 ]
a i usun wymiary pojazdu i na górze umieść nazwę modelu tak jak jest w oryginale tzn. w innych kartach :wink:

komarek - Pią Cze 13, 2014 21:56

Harry, kwestia wizualna jest drugorzędna; a jeśli chodzi o wzmocnienia to z tego co czytałem idą w drzwiach po środku i tak też zaznaczyłem na obrazku
NoPE - Sob Cze 14, 2014 00:13

Harry napisał/a:
nie zaznaczaj wzmocnień karoserii, skoro nie wiesz jak dokładnie idą

I dlatego podzielam zdanie, że kartę powinien wydać producent.

I pytałem o grafiki legendy, longer86, a nie rzutów auta, bo te mam :P

komarek napisał/a:
kwestia wizualna jest drugorzędna

A powinna być pierwszorzędna, bo 3 cm za daleko i nożyce na wzmocnieniu.
Tak mnie się wydaje.

sTERYD - Sob Cze 14, 2014 00:31

NoPE, To nie tak. Ratownicy nie będą celować co do milimetra, żeby nie trafić we wzmocnienia. Jak będą zaznaczone wzmocnienia w drzwiach, to będą ciąć tak, żeby od nich jak najdalej i żeby nie trafić w poduszki. Chociaż mając te dwa warianty do wyboru na pewno polecą po słupkach z poduszkami, bo ich wybuch jeśli będą wiedzieć, że jest to taka opcja to tylko chwila strachu, zwłaszcza że będą na to przygotowani. A ciecie blisko wzmocnień to za duże ryzyko trafienia na elementy mocujące, które też niepotrzebnie wydłużą wycinanie ofiar.
Zresztą przecięcie poduszki raczej nie spowoduje jej odpalenia, większym problemem są petardy i sensory, ale jak wiedzą gdzie jest akumulator, to po pierwsze go odetną i już wtedy odpalenie poduszek stanie się mniej prawdopodobne enyłej.
Takie prucie auta naszpikowanego systemami, to zawsze jest kalkulowanie ryzyka.

NoPE - Sob Cze 14, 2014 00:57

No rozumiem i chętnie pomogę w stworzeniu takiej karty jednak z tego co już się dowiedziałem to:
-karta jest międzynarodowym standardem więc musi być wykonana identycznie (format grafik)
-na karcie podana jest data wydania
-konieczne jest uwzględnienie LPG na karcie i tym samym zbiornika (wiadomo nie było w standardzie)
-inne wzmocnienia są w wersjach 3 i 5 drzwiowych
Tyle z istotniejszych.

I czyniąc długą historię krótką, napisałem maila z pytaniem o dostępność kart bądź ich stworzenie do MG Motor UK Ltd :P
Ciekawe co odpiszą i czy w ogóle :-|