Zobacz temat - [R 75] KLIMATYZACJA
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] KLIMATYZACJA

polion - Pią Lip 18, 2014 18:13
Temat postu: [R 75] KLIMATYZACJA
Dzisiaj podczas jazdy nagle przestała działać klimatyzacja.Zrobiłam test - wynik był FC 00,czyli brak błędów.Wentylator pracuje,sprężarka też a klimatyzacja nie.Dodam jeszcze,że obie rurki są gorące.Proszę o radę co może być powodem nagłej awarii.Brak czynnika,uszkodzenie czujników i.t.d. powinien wskazać test,dodam jeszcze,że czujnik temperatury zewnętrznej działa i wskazuje dobrą temp.
kalafior - Pią Lip 18, 2014 18:38

to padla sprezarka albo malo czynnika
AdaskoC - Pią Lip 18, 2014 19:42

Ja na sprężarkę stawiam.
wellman - Pią Lip 18, 2014 20:46

Wydaje mi się, że test klimy nie wykazuje braku czynnika. U mnie ostatnio po wymianie alternatora (w trakcie której gość chyba zdjął sprężarkę i się upuściło) klima przestała działać (a napełniana była dwa miesiące temu i działała). Na początku faktów nie skojarzyłem i też już wróżyłem sobie najgorsze. Oczywiście na teście było 00.

Pojechałem do serwisu. Wyszło, że jest ubytek ponad 50%. Sprawdzili szczelność, wyszło że ok. No to napełnili ponownie i jest chłodek jak trzeba. Więc może najpierw pojedź i daj sprawdzić jak jest ze szczelnością i ilością chłodziwa.

polion - Sob Lip 19, 2014 14:37

Sprawa się wyjaśniła mam zatartą sprężarkę.Nie wiem jakim cudem się to stało cały układ mam szczelny,gaz jest a najprawdopodobniej nie było tyle oleju ile trzeba.Ja tej klimy nie uzupełniałam,ponieważ wszystko dobrze działało.Teraz jest problem gdyż sprężarka 7SB16C nie jest już produkowana.Muszę kupić zamiennik,ale nie bardzo wiem jaki.Nie chcę jakiegoś starocia,ani po regeneracji-chcę całkiem nową.Może ktoś wie gdzie można taką kupić?
wellman - Sob Lip 19, 2014 15:17

Chcesz nową? No, to tanio nie będzie: http://www.iparts.pl/auto...909-100354.html

:-)

Pingiel - Nie Lip 20, 2014 19:34

https://www.google.pl/#q=...%20klimatyzacji

albo regeneracja

kalafior - Nie Lip 20, 2014 21:34

moja jak sie zatarla to kupilem uzywke z Alledrogo i hula :mrgreen: na regeneracje bym sie nie pisal gwarancja tylko rok albo i mniej to i uzywka tyle pociagnie albo i dluzej a cena nowej to kosmos