Zobacz temat - [R75] Problem z klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z klimatyzacja

hribsatan - Pon Sie 25, 2014 09:13
Temat postu: [R75] Problem z klimatyzacja
Witam opisze mój problem:

Gdy włacze klimatyzacje stojac na biegu jałowym wyraznie porusza sie wskazówka obrotomierza (ciagnie raczej w dół) jakby silnik cos znacznie obciążało (nawet kierownica lekko zaczyna drżeć) drug i objaw jest taki ze jadac z wlaczona klima auto staje sie duzo bardziej nerwowe przy zmianach biegów - bardziej szarpie przy operowaniu sprzęgłem..gdy wlacze tryb eco objaw szarpania ustępuje i biegi zmienia sie gładko. Czy ktoś ma jakis pomysł co może byc do wymiany bo podejrzewam ze na zwykłym uzupełnieniu czynnika i odgrzybieniu sie nie skonczy
(chociaz akurat wiem ze musze to zrobic ale przy okazji chciałbym wyeliminowac wyzej opisany problem ) :) ?

AdaskoC - Pon Sie 25, 2014 09:16

Sprężarka klimatyzacji obciąża silnik ;)
hribsatan - Pon Sie 25, 2014 09:31

trzeba raczej wymienić ?
AdaskoC - Pon Sie 25, 2014 09:52

Ogólnie pasuje tu stwierdzenie "Ten typ, tak ma."

Jest to mały i niezbyt mocny silnik, a kompresor robi duży opór. Niekoniecznie kompresor, bardziej silniczek krokowy lub inne elementy sterujące obrotami jałowymi.
Ewentualnie przycierający sie kompresor, w co raczej wątpię.

kalafior - Pon Sie 25, 2014 10:03

sprawdzilbym lozysko na sprzegle sprezarki
dzelo23 - Pon Sie 25, 2014 10:03

Ja przy zwykłym 1.8 miałem tak samo. Trzy lata tak jeździłem i sprężarka klimatyzacji dalej działa. Klimatyzacja zabiera podobno ok 10km i do jazdy zostaje 110km co przy masie co najmniej 1500kg jest bardzo mało. Dużo lżejsze eR 400 z 1.6 juz lepiej jedzie na klimie. Przy wizycie u klimaludków warto ssprawdzić sprężarkę bo może faktycznie jest na wykończeniu.