Zobacz temat - [R75] Wymiana przedniej piasty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana przedniej piasty

Eros - Pon Wrz 01, 2014 18:13
Temat postu: [R75] Wymiana przedniej piasty
Mam padnięty czujnik ABS ze strony pasażera, przez co nie działa mi prędkościomierz. Na liczniku jest wyświetlana kontrolka ABS i (!) - czy to normalne że świecą się 2 kontrolki ? Z tego co wiem, to ta druga jest od hamulca ręcznego.

Z tego co mechanik mi mówił sam czujnik ABS jest ciężko wymienić, ponieważ jest zapieczony. Czy jak kupię ten czujnik z piąstą, dam radę sam wymienić to z pomocą lewarka ?

grota10 - Pon Wrz 01, 2014 18:54

Normalne.Padniety czujnik abs oznajmia ze nie sprawny jest uklad hamulcowy.Uklad hamulcowy to rowniez reczny.Jest to ze soba powiazane.U mnie przy padnietym ukladzie abs tez swiecil reczny
rafalmis1 - Wto Wrz 02, 2014 07:05

Mi przy demontażu złamał się czujnik wiec 2 godziny dłubałem śrubokrętem i w końcu wpadł. Oczyściłem gniazdo, piąte i nowy czujnik
Comrade - Nie Wrz 07, 2014 08:03

Czujnik ABS jest osadzony w zwrotnicy, nie piaście. Piasta to mała część, którą nakłada się na łożysko.

Lepiej wydłub lub przewierć stary czujnik ABS w tej zwrotnicy co masz. Raz tak musiałem zrobić, bo też liczyłem że wyjmę stary czujnik. Ale on jest tak zapieczony, że nie masz szans go wyjąć normalnie.
Najlepiej wiertarka, a potem dłubanie.

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2014 08:03 ]
Acha. Oczywiście zrobisz to pod blokiem/w garażu przy pomocy standardowych narzędzi.
P.S. Przydaje się podnośnik warsztatowy, hydrauliczny, np. do osadzania zwrotnicy na amortyzatorze.

maciejk1980 - Czw Lis 12, 2015 23:23

ale co zrobic jak czujnik jest do polowy wywiercony, nie da sie go wyciagnac, nie moge go wypchac bo wpadnie do srodka piasty musze koniecznie odkrecic piaste tak?
sebol11 - Czw Lis 12, 2015 23:59

Delikatnie mini wiertarką go rozwierć i za dwie minuty masz po robocie.
maciejk1980 - Pią Lis 13, 2015 00:06

nic sie nie stanie jak resztki czujnika wpadna do srodka tam gdzie pierscien magnetyczny jest? boje sie ze wpadnie tam wiekszy odlamek i uszkodzi pierscien podczas jazdy
sebol11 - Pią Lis 13, 2015 09:12

maciejk1980, Ja to co zostało z czujnika można powiedzieć "zmieliłem" wiertłem 2mm i resztki wybierałem na bieżąco płaskim wkrętakiem.Przeprowadzałem tą operację już dwa razy i nigdy nic się nie stało więc z wyczuciem i do przodu ;)