Zobacz temat - [R600] Zapowietrzone sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Zapowietrzone sprzęgło

Dreamowy - Pią Paź 03, 2014 16:35
Temat postu: [R600] Zapowietrzone sprzęgło
Witam, od kilku tygodni mam problem z zapowietrzającym się sprzęgłem, najgorszym problemem jest to, że nie da się go w żaden sposób odpowietrzyć, kupiłem i założyłem reperaturkę pompy sprzęgła. Z układu nie ubywa płynu, nie ma żadnego wycieku, a sprzęgło się zapowietrza... Miał ktoś kiedyś podobny problem? Jak temu zaradzić, czy zna ktoś jakiś magiczny sposób na odpowietrzenie układu? W takim stanie samochód nie nadaje się do jazdy bo pedał jest miękki :(
zaq - Nie Paź 05, 2014 21:31

Powinno wystarczyć zwykłe odpowietrzenie. Gumowy przewód do odpowietrznika przy wysprzęgliku i pojemnik z płynem dot4. Pompujemy pedałem aż przetoczy się płyn i układ będzie zalany ( na otwartym odpowietrzniku ), tak żeby w wężyku nie było powietrza tylko płyn. Petem robimy tak jak z hamulcami, pompujemy na zakręconym i odkręcamy na wciśniętym. Procedurę powtarzamy kilka razy. Pamiętajmy o zbiorniczku żeby był zawsze pełny. Jest nie duży więc szybko schodzi płyn.
Dreamowy - Wto Paź 07, 2014 00:33

Dzięki za pomoc, trochę udało się odpowietrzyć chociaż moim zdaniem nie jest jeszcze jak być powinno. Zobaczymy co się będzie dalej działo czy układ znowu się nie zapowietrzy.