Zobacz temat - [R75] Jakie opcje można włączyć na T4?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jakie opcje można włączyć na T4?

AdaskoC - Sob Paź 04, 2014 00:23
Temat postu: [R75] Jakie opcje można włączyć na T4?
Cześć. Dopiero się dowiedziałem, że u mnie w mieście jest T4. Jakie ciekawe opcje można na nim włączyć, bo bede jechał tam za jakiś tydzien jak się uporam już z dokonczeniem auta i jego rejestracją.

Moje auto to MG ZT 2005r, 1.8 T, manual.

Co ciekawego mogę chcieć od obsługującego T4? wiem ze bede chciał by mi włączył światła dzienne(ale też nie wiem czego chcieć dokładnie, słyszałem o jakiejś wersji skandynawskiej itp). Jakie ciekawe opcje można jeszcze wykrzesać z naszego autka :) ?

rafalmis1 - Sob Paź 04, 2014 09:47

Światła dzienne włączyć innym interfejsem. Bmw Scaner.
Na T4 możesz :
- aktualizacja softu silnika/skrzyni automat
- zamykanie i otwieranie szyb z kluczyka
- zamykanie drzwi podczas ruszania
- otwieranie drzwi 2-ma kliknięciami. Jeden to kierowca, 2 wszystkie drzwi
- doświetlanie drogi do domu w taki sposób, że tył też świeci, nie tylko przód
- automatyczne włączanie świateł

Światła skandynawskie, to jest taka opcja, ale że światła odpadają się jak zacznie pracować silnik, a nie jak przekręcić na zapłon.

[ Dodano: Sob Paź 04, 2014 09:47 ]
Jak jedziesz do wawy, to Marek jest Ci jeszcze wstanie włączyć

- dodatkowy licznik w zegarkach, na wyświetlaczu powiadomień pokazuje prędkość, tak jak w V8
- gong o zostawionym kluczyku

Ale to bez udziału T4

MaReK - Sob Paź 04, 2014 10:42

Mogę jeszcze włączyć DLR'y, których nie włączy T4 :)

T4 dla benzynowych silników jest dobry, bo można nim parę rzeczy zrobić - jakieś adaptacje, pomiary, błędy silnika z opisem przyczyny usterki i ew. jej naprawą.

Trzeba tylko pamiętać, że wszelkie modyfikacje których nie zrobi T4, po podłączeniu auta pod T4 i nieumiejętnym posługiwaniem się nim, znikną i zostaną zastąpione "Defaultem" ;)

W Ciechanowie T4 ma zdaje się ArtBizar. Urządzenie odkupione od 7Tomi vel Tomi114 ;)

AdaskoC - Sob Paź 04, 2014 15:53

To wlasnie jadę do faceta co robi i dla artbizar większość aut. Tak bynajmniej ni powiedzial :-) hmm no będę Marku za miesiąc MG w wawie to co Ty mi tam mozesz zrobić fajnego z MG :-) ? Moze kumpla z 75 2005r tez wyciągnę to byś i jemu podłubał troche w aucie.
MaReK - Sob Paź 04, 2014 15:57

W dieslu więcej, bo można podnieść trochę mocy zawsze. Nie wiem co chcesz mieć ;) T4 mają też w Wawie w BritishCars.pl. Tam się możesz umówić, zrobić co potrzeba, a to czego T4 nie zrobi mogę Ci zrobić - pytanie tylko czy to Ci potrzebne ;)
AdaskoC - Sob Paź 04, 2014 16:24

Lubie bajery :) więc pewnie mi potrzebne będzie :) no dobra bede sie kontaktował z Toba w razie czego :)
MaReK - Sob Paź 04, 2014 17:28

Okej. Czekam na onatakt jakby co :)
R75 - Sob Paź 04, 2014 22:13

jak dla mnie najciekawsza opcja to automatyczne swiatla - polecam, zamykanie tylko drzwi kierowowcy jednym kliknieciem, domykanie szyb z kluczyka rowniez ok

ogonie ja nie wlaczalem automatycznego zamykania drzwi, wydaje sie zbedne, wiekszosc osob raczej chce sie sie tego pozbyc, jezli ma wlaczone :)

[ Dodano: Sob Paź 04, 2014 22:13 ]
moze ktos chetny:

http://www.ebay.co.uk/itm...=item4adc7f1d6b

:)

MatiNitro - Sob Paź 04, 2014 22:43

R75 napisał/a:
domykanie szyb z kluczyka rowniez ok
, chodzi o domykanie pilotem czy poprzez przytrzymanie kluczyka w zamku drzwi kierowcy?
dzelo23 - Sob Paź 04, 2014 22:47

Ja mam poprzez przytrzymanie kluczyka w zamku.
MatiNitro - Sob Paź 04, 2014 23:20

dzelo23, no też tak mam i ciekaw jestem czy można domykać też pilotem :)
sTERYD - Nie Paź 05, 2014 00:05

fabrycznie tylko kluczykiem. Jak chcesz z pilota, to allegro :/
MaReK - Nie Paź 05, 2014 00:26

Można domykać fabrycznie pilotem. Odpowiednia konfiguracja ZCS oraz BCU i sesja na T4 ;)
R75 - Pon Paź 06, 2014 21:54

Szkoda, ze nie ma możliwości równoczesnej regulacji temperatury
dla kierowcy i pasazera

pelson91 - Pon Paź 06, 2014 22:19

R75, tak w manualu jest ;) tzn w manualnej klimatyzacji. Ale dwustrefowa to jednak lux ;)
R75 - Pon Paź 06, 2014 22:59

w niektórych samochodach pomimo dwustrefowej, można "zablokować" zmianę temp i regulować równocześnie, jak dla mnie bardzo fajna opcja :)
AdaskoC - Pon Paź 06, 2014 23:27

w omedze B FL tak miałem i to była fajna opcja :)

Ale jakoś mi to nie wadzi w 75/ZT. W zimę mam zazwyczaj HI a w lato 19*C i tyle :) Nie przestawam 3 razy dziennie