Zobacz temat - [R75] Kolektor wydechowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kolektor wydechowy

Alex_Tom - Nie Lis 09, 2014 12:04
Temat postu: [R75] Kolektor wydechowy
Odkręcając tłumik (katalizator) od kolektora wydechowego (tego od strony chłodnicy), urwałem niestety jedną śrubę, gdyż była strasznie zapieczona i zardzewiała. Dodatkowo zauważyłem, że w tym kolektorze rusza mi sie całe to kółeczko, w którym własnie są dwie śruby do połączenia z tłumikiem.
Czy to kółeczko powinno/może sie ruszać ? Bo w drugim kolektorze tym od gordzi nie rusza się.
No i co z tą urwaną śrubą. Czy jest ona na stałe z kolektorem czy da się ją jakoś wybić i wstawić zwykłą swoją ?
Oczywiście domyślam się, że czeka już mnie wykręcenie tego kolektora a więc czy do tej czynności będę musiał zdjąć cały przedni pas - zderzak, chłodnice, lub czy ma ktoś jakis sposób ?

Dam-Kam - Nie Lis 09, 2014 12:28

Tak, przednia głowica ma kołnierz ruchomy, tylna stały. Mi też się urwała jedna igła ale na szczęście zostało parę zwojów i jeszcze nakrętka się trzyma ;)
rafalmis1 - Nie Lis 09, 2014 18:44

Ja tez urwałem i to dwie w przedniej głowicy. Załatw ściągacz i w 5 minut bez wysiłku śrubę wyciagniesz ponieważ jest jedynie wbita

[ Dodano: Nie Lis 09, 2014 18:44 ]
I nie mówisz kolektora od głowicy odkręcić, wszystko zrobisz na aucie

Alex_Tom - Sob Lis 15, 2014 11:43

Okej, dzięki.
Jednak zdjąłem sobie pas i odkręciłem kolektor. Całe szpili mi się powykręcały z głowicy ale to nie problem. Powkręcam je z powrotem aż się oprą na nakrętce bo i tak nie mam klucza dynamometrycznego.
Kupiłem nową uszczelkę, chociaż stara pewnie by dalej się nadawała.
Dzisiaj poskładam.