Zobacz temat - [R400] przepalajacy sie bezpiecznik kierunki wsteczne alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] przepalajacy sie bezpiecznik kierunki wsteczne alarm

mattik - Sro Lis 19, 2014 20:42
Temat postu: [R400] przepalajacy sie bezpiecznik kierunki wsteczne alarm
Witam bo tematu powitalnego nie znalazłem a wypadałoby się przywitać.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem rovera 400 2,0 benzynka + lpg.
Od momentu zakupu auta zrobiłem ok 100km czyli niewiele ale teraz ujawniła się usterka tj non stop przepala się bezpiecznik 10A kierunki , wsteczne, alarm i przez to auta nie da się odpalić.
Tzn wkładając nowy bezpiecznik auto odpala pracuje bez problemów, po wyłączeniu i ponownym włączeniu auta bezpiecznik robi pyk i po bezpieczniku.


Ktoś wie co możnaby sprawdzić lub gdzie są wszystkie składowe alarmu aby kabelek po kabelku wykluczyć zwarcie?

Z racji ze w wyszukiwarce już szukałem to:
-w aucie są czujniki ruchu na prawym środkowym słupku
-syrena alarmu (pod podszybiem) była i jest odłączona czyli pewnie nie pierwszy raz coś nie tak z alarmem

Aktualizacja:
W tym momencie po włożeniu nowego bezpiecznika i przekręceniu stacyjki bezpiecznik od razu się przepala w chwili przekrecenia.
Po odłączeniu dźwigni kierunkowskazów od istalacji również bezp. się przepala gdzie szukać zwarcia?

Usterka pojawiła się w czasie jazdy tj brakło kierunków czyli przepalił się bezpiecznik w czasie jazdy

[ Dodano: Sro Lis 19, 2014 20:42 ]


Może przynajmniej ktoś mi pomoże rozszyfrować co to za konkretne odbiorniki prądu i gdzie się fizycznie znajdują bo zamierzam odpinać wszystko po koleii aby znaleźć problem