Zobacz temat - [R75] Nie otwiera z pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie otwiera z pilota

marcin.misek - Sob Lut 14, 2015 20:46
Temat postu: [R75] Nie otwiera z pilota
Witam.
Mam nastepujący problem :
Przestało działać otwieranie drzwi z pilota.
Wszystko to stało się po nieostrożnym grzebaniu w kodowaniu BCU. Wszystko było OK, jednakże po pewnej operacji, guziki w pilocie przestały reagować. Zmieniło się kodowanie, jednak już je przywróciłem
Dla pewności wymieniłem moduł odbiornika sygnału, jednak to nic nie zmieniło.
Moduły takie same, te same częstotliwości, tyle że zakupiony pochodził z benzyniaka, ale to chyba bez znaczenia.
Synchronizacja pilotów nie działa, dodam ze oba piloty przestały działać.
Teraz pytania :
1. Czy podczas wciskania guzików na pilocie ta dioda na liczniku ( czerwona) ma reagować ? ( Nie pamiętam jak było)
2. Czy w BCU jest w ogóle możliwość wyłączenia otwierania z pilota ( deaktywacji tej funkcji ) ?
3. Jakiego sprzętu diagnostycznego szukać by próbować to naprawić ? Czy raczej czeka mnie wycieczka do T4 ?

Pozdrawiam.

sTERYD - Nie Lut 15, 2015 12:04

Cytat:
1. Czy podczas wciskania guzików na pilocie ta dioda na liczniku ( czerwona) ma reagować ?

tak, za każdym razem.
Cytat:
2. Czy w BCU jest w ogóle możliwość wyłączenia otwierania z pilota ( deaktywacji tej funkcji ) ?

prawdopodobnie tak, ale nie wiem na 100%. Pamiętaj też, że w BCU jest zapisany indywidualny kod pilota i to on decyduje, czy dany pilot otworzy auto, czy też nie.
marcin.misek napisał/a:
3. Jakiego sprzętu diagnostycznego szukać by próbować to naprawić ? Czy raczej czeka mnie wycieczka do T4 ?

Na chwilę obecną jedynie T4, chyba, ze MaReK coś wykombinował, ale i tak IMHO mało prawdopodobne, ze bez wcześniejszego backupu Twojego BCU ktoś Ci da rade przywrócić stan sprzed uszkodzenia, chyba, ze to faktycznie kwestia przełączenia funkcji. Jeśli to by miało być przypisanie używanych pilotów od nowa, to nawet T4 tego raczej nie potrafi :/