Zobacz temat - [R75] Dystanse MDF
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Dystanse MDF

Physixc - Pon Lut 23, 2015 17:51
Temat postu: [R75] Dystanse MDF
Witajcie. Kupiłem całe audio do samochodu. Ale niestety mam złe dystanse mdf na przód a mianowicie do R25. Mam kogoś kto może zrobić mi takie dystanse ale potrzebuję wymiarów, może schematu, wszystkiego co by mi pomogło taki dystans zrobić. Oczywiście za pomoc wykonam kilka więcej i przekażę forumowiczom. Proszę o pomoc
MatiNitro - Pon Lut 23, 2015 17:57

Physixc, na allegro są już dedykowane do R75 :) W dobrej cenie.
Physixc - Pon Lut 23, 2015 17:59

Mam szwagra co robi meble i inne bajery. Mogę mieć za free
slax - Pon Lut 23, 2015 18:04

Physixc, Weź że zdejmij boczek, w rękę kawałem kartonu i zrób dla szwagra szablon. W czym problem, nie rozumiem.
Physixc - Pon Lut 23, 2015 18:14

slax napisał/a:
Physixc, Weź że zdejmij boczek, w rękę kawałem kartonu i zrób dla szwagra szablon. W czym problem, nie rozumiem.

W czym? W ściąganiu boczka. Szkoda mi zatrzasków. Miałem taką skromną nadzieję, że ktoś już próbował taki dystans zrobić. Proszę, jeśli nie masz nic przydatnego do powiedzenia, nic do dodania, żadnych schematów czy wymiarów to bardzo proszę nie udzielaj się bo takie jęki typu "w czym masz problem" czy "wez kawałek kartonu" są po za tolerancją. Ten temat ma konkretny przekaz i konkretną porsbe. Jakbym miał opierac sie na kartonie to bym go nie zakładal. Pozdrawiam

slax - Pon Lut 23, 2015 19:37

Przecież i tak będziesz ściągał boczek do montażu audio. Ostatnio dużo tu jest takich, ciężko poszukać, wysilić się, albo pomyśleć. Czekają na gotowe rozwiązania, ot co.
rafalmis1 - Pon Lut 23, 2015 20:17

Physixc, kupiłem na allegro i jeszcze nie założyłem. Mogę Ci na kartonie odrysować, ale szczerze mówiąc na 35 zł za 2 sztuki, szkoda zachodu, bo jest tak dopasowany, że jak coś źle zrobicie, ale ja się pomyle moją lewa ręką, to nie założysz :mrgreen:
Physixc - Wto Lut 24, 2015 01:04

slax napisał/a:
Przecież i tak będziesz ściągał boczek do montażu audio. Ostatnio dużo tu jest takich, ciężko poszukać, wysilić się, albo pomyśleć. Czekają na gotowe rozwiązania, ot co.


Właśnie w tym rzecz, że czekają na gotowe. Chciałem to sam zrobić bo może mi to wyjdzie nawet lepiej od tego zamiennika na allegro. Zależało mi najbardziej na dobrym przyleganiu wszystkiego do blach żeby porządnie to uszczelnić i żeby miało dobre podparcie. WIem, że zeszłoby przy tym wiecej materiału, czasu i skrobania ale efekt gotowy może być nawet bardziej zadowalający niż ten zamiennik. Lubię się trochę przy aucie pobawić, wprowadzać przeróbki itp więc wydaje mi się to nawet wykonalne.

rafalmis1 napisał/a:
Physixc, kupiłem na allegro i jeszcze nie założyłem. Mogę Ci na kartonie odrysować, ale szczerze mówiąc na 35 zł za 2 sztuki, szkoda zachodu, bo jest tak dopasowany, że jak coś źle zrobicie, ale ja się pomyle moją lewa ręką, to nie założysz :mrgreen:


Wszelkie wskazówki mile widziane :) Myślełem też nad zrobieniem podstawy z innego materiału pod głośniki tylko nie wiem jakiego. Mam możliwość zrobienia tego na cnc. 2sztuki za 35? Myślałem, że to za sztukę :wink:

christopher7 - Czw Lut 04, 2016 22:59
Temat postu: [R75] Dystanse MDF
Na allegro są już od jakiegoś czasu dostępne dystanse MDF na przód do R75 (DMrove01)
Pytanie czy ktoś znalazł coś dedykowanego do R75 na tył?

sknerko - Pią Lut 05, 2016 08:12

christopher7 napisał/a:
Pytanie czy ktoś znalazł coś dedykowanego do R75 na tył?
a one się różnią? bo mi się wydawało że głośniki są 4 identyczne?
longer86 - Pią Lut 05, 2016 08:15

Zgadza sie. Jeśli chodzi o 16 to przód i tył sa takie same
sknerko - Pią Lut 05, 2016 09:01

Obejrzałem w rave i wydaje mi się że przednie można dopasować z tyłu ale to by trzeba zdjąć jeden i drugi plastik i porównać mocowania
christopher7 - Pią Lut 05, 2016 09:25
Temat postu: [R75] Dystanse MDF
Tak wygląda porządny, dedykowany dystans z MDF na przód. Z tyłu mocowanie dystansu wygląda inaczej...
Pytam o dystans z MDF z identycznym rozstawem otworów mocujących do tylnych drzwi jak plastikowy dystans widoczny na zdjęciu.

sknerko - Pią Lut 05, 2016 10:05

Ja widze że są chyba jednak jednakowe.
http://allegro.pl/dystans...5938736926.html
http://allegro.pl/dystans...5920557045.html

christopher7 - Pią Lut 05, 2016 10:29
Temat postu: [R75] Dystanse MDF
sknerko, dystanse w R75 z przodu i z tyłu są różne. Wiem bo dopiero co montowałem te MDF-y u siebie z przodu. Otwory montażowe w drzwiach są gdzie indziej (pomijając już sam kształt dystansu)... Chcesz to ci w sobotę pokażę :P
sknerko - Pią Lut 05, 2016 10:31

nawet jak obrócisz wokół osi? to nie pasują mocowana?
Jak masz takie mocowania to zabierz je do mnie

longer86 - Pią Lut 05, 2016 10:42

Moim zdaniem ze zdjęcia poglądowego wystarczy lewy dystans obrócić w prawo o 180 stopni
christopher7 - Pią Lut 05, 2016 10:45

sknerko, Niestety jak by nie obracać otwory montażowe dystansów z przodu i tyłu nie najdą na siebie. Wezmę ze sobą te oryginalne plastikowe dystanse to sam zobaczysz. Można pewnie dobrać sobie jakieś uniwersalne dystanse 165 mm tyle, że trzeba będzie wiercić dodatkowe otwory na śruby w drzwiach a tego wolałbym jednak uniknąć.
longer86 - Pią Lut 05, 2016 10:47

To kup 1m2 mdf i wytnij sam dystanse... Wyżynarka, wiertełko, wikol i śruby do skrecenia dystansów po sklejeniu... Satysfakcja z wykonania bezcenna ;)
tomi_zog - Sob Lut 06, 2016 23:27

moze tutaj uda sie dobrac jakis dystans
http://www.powe.com.pl/

christopher7 - Nie Lut 07, 2016 09:04
Temat postu: [R75] Dystanse MDF
Jak ktoś jest zainteresowany wywaleniem tych plastikowych dystansów z tyłu w R75 i zamontowaniem porządnych dedykowanych MDF-ów: polecam wysyłać zapytania o to mailem do firmy Basser z Konstantynowa Łódzkiego. Może jak będzie więcej zapytań to zrobią coś dedykowanego. Z przednimi dystansami MDF tak było. Okazało się, że jest na to rynek i wypuścili całkiem fajne dedykowane dystanse :P