Zobacz temat - [R620] Demontaż tylnego panelu drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Demontaż tylnego panelu drzwi

meega33 - Sro Mar 18, 2015 07:59
Temat postu: [R620] Demontaż tylnego panelu drzwi
Witam. Odnośnie tematu chciałbym zdemontować tylny boczek drzwi, gdyż czeka mnie wymiana klamki tylnej zewnętrznej, która niestety została uszkodzona (Urwał się zaczep, który jest połączony z cięgłem, także w związku z czym nie można otworzyć drzwi od zewnątrz a klamka pracuje sobie bez oporu). Tutaj rodzi się problem ze zdjęciem tego panelu. Oczywiście zacząłem od odkręcenia śrub, również tej od klamki wew., odrywania zatrzasków od dołu. Zatrzymałem się na tym etapie, gdyż nie mogę go zdjąć, ponieważ jest opór przy próbie ściągnięcia. Pewnie problem dotyczy korbki.. . Mógłby ktoś wytłumaczyć mi sposób na wyjęcie tego panelu ? Jeżeli temat powtarza się któryś raz, z góry przepraszam.

Pozdrawiam.

:)

CorossioCivico - Nie Mar 22, 2015 09:52

Korbkę zapewne zdejmuje się poprzez wysunięcie zabezpieczenia, które znajduje się pomiędzy nią a boczkiem. Wtedy korbka zejdzie z wielowypustu. Podejrzewam że w roverku jest tak samo.

Pozdrawiam

slax - Nie Mar 22, 2015 10:48

Dokładnie trzeba docisnąć boczek do drzwi, także żeby powstała szpara pomiędzy korbką a boczkiem wtedy zobaczysz zabezpieczenie, które trzeba usunąć, i korbka wychodzi bez problemu.
meega33 - Nie Mar 22, 2015 12:41

Udało się zdjąć boczek. Zabawa z korbką nie trwała długo - 5 min. Wystarczył cienki sznurek, którym swobodnie udało się usunąć zawleczkę znajdującą się właśnie pomiędzy korbką a panelem.
Teraz mam problem z montażem nowej klamki, gdyż wydaje mi się, że będzie konieczność wyjęcia zamka. Posiada ona taką gwintowaną nakładkę, do której trzeba przykręcić dźwigienkę zamka. Tak jak wcześniej napisałem, nie obejdzie się bez demontażu. No chyba, że jest jakiś inny sposób ?

slax - Nie Mar 22, 2015 13:03

Najlepiej wyjąc to wszystko, żeby niczego nie ułamać.