Zobacz temat - [R75] ABS dziala prawie przy kazdym naciśnięciu hamulca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] ABS dziala prawie przy kazdym naciśnięciu hamulca

borsuk88 - Sob Mar 21, 2015 20:20
Temat postu: [R75] ABS dziala prawie przy kazdym naciśnięciu hamulca
Witam
Jak bym się powtarzal to od razu sorki , pisze z Tel i nie mam jak za bardzo szukać objawów!
A teraz powiem co sie dzieje. Od wczoraj zgasł abs na desce - wymieniłem wadliwy czujnik! I teraz jak jadę i lekko nacisnę na hamulec włącza mi sie abs- dzieje sie to nie zawsze ale bardzo często! I jest to denerwujące! Możecie cos poradzić? Sprawdzić wtyczkę pompy czy może pompa pada? Dzieki za odpowiedzi!

longer86 - Sob Mar 21, 2015 20:37

nie dzieje Ci się to przyopadkiem w przedziale 40km/h -> 0 hamujesz lekko, a ABS terkocze?

może być wina łożyska w kole, ktoś tu kiedyś pisał że zabrudzenie gdzieś było, chyba na pierścieniu magnetycznym. Miałem to niedawno, irytowało strasznie, przeszło samo i nie wiem co dokładnie było przyczyną, ale obawiam się żę to powróci.

Sprawdz Ciśnienie w kołach czy masz równo nadmuchane ;)

borsuk88 - Sob Mar 21, 2015 20:44

Dokladnie miej więcej w tym przedziale prędkości! Jak jadę szybko to normalnie jest! Jesli brudne łożysko to nic chyba nie poradzę - jedynie wymiana? A długo ci to przychodziło? Bo nie wiem ile czasu tak wytrzymam!
longer86 - Sob Mar 21, 2015 20:47

no ze 2 tygodnie mnie irytowało, próbowałem wyciągać bezpiecznik, z tego co pamiętam założyłeś letnie opony z felgami, pierwsze primo sprawdz czy masz dobre i równe ciśnienie na wszystkich kołach
borsuk88 - Sob Mar 21, 2015 20:52

Ok jutro sprawdzę! Tak jest letnie 18 założyłem i super się prowadzi! Wulkanizator napompował mi po 2,5 atmosfery! Starczy tyle czy za dużo?
longer86 - Sob Mar 21, 2015 21:01

ja mam jakos po 2,3 / 2,5 zalezy jak Ci się jeździ, tylko że mam to na 225/45/17 ale sprawdz może gdzieś jest mniej
borsuk88 - Sob Mar 21, 2015 21:26

Jutro sprawdzę! Na razie po 2.5 niech będzie - chociaż w tabelkach podają przód 2.2 a Tyl 2.1!
MatiNitro - Sob Mar 21, 2015 21:40

borsuk88, przy 18"? Na pewno dobrze sprawdziłeś? Ja mam 2.5.
borsuk88 - Nie Mar 22, 2015 14:00

http://www.forumsamochodowe.pl/rozmiary/rover/
oto tabelka gdzie tak piszę!chociaż na innych pokazują 2.5- i ja tyle dałem bo okazało się że mają po 2.3!
wracając do abs-u sprawdziłem powietrze , wziąłem wyrównałem wszędzie i trochę mniej - rzadziej - ale włącza się podczas delikatnego naciskania hamulca!przy większych prędkościach pow. 50 km/h jest normalnie , widocznie winne jest któreś łożysko! pojeździmy i będziemy obserwować!