Zobacz temat - [75]Sprzęgło
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75]Sprzęgło

dario128 - Nie Mar 22, 2015 16:36
Temat postu: [75]Sprzęgło
Witam. W dniu dzisiejszym odpowietrzałem układ sprzęgła w moim roverku. Ku mojemu zdziwieniu po wykonaniu wszystkich czynności przez odpowietrznik nie leci płyn. Pompuję sprzęgłem i nic . W zbiorniczku jest oporowo płynu bo dolewałem . Moze ktoś mi podpowie o co chodzi . Dziękuję.
AdaskoC - Nie Mar 22, 2015 17:28

Wykręć całkiem odpowietrznik(jego końcówkę), zapewne jest zawalony syfem i nie przejdzie przez mały otworek. Po wykręceniu powinieneś dać radę odpowietrzyć, ale dobrze przepłucz układ
dario128 - Nie Mar 22, 2015 18:34

Zaraz wykręcę i dam znać o efektach.

[ Dodano: Nie Mar 22, 2015 18:34 ]
Niestety nic płynu nie poleciało z odpowietrznika . Moze coś jeszcze mi podpowiecie?

czort - Nie Mar 22, 2015 21:46

Czyli, masz w zbiorniczku płyn, masz odkręcony całkowicie odpowietrznik i pompujesz pedałem i nic nie wylatuje??

a w czasie pompowania płyn znika ze zbiorniczka??

AdaskoC - Nie Mar 22, 2015 21:55

dario128, gumkę rozumiem że wyjąłeś która jest w zbiorniczku pod korkiem? Z resztą nawet jak byś jej nie wyjął to coś powinno pójść z odpowietrznika
dario128 - Pon Mar 23, 2015 08:11

Gumka wyjęta i z tego co badałem to praktycznie płynu nie ubywa.
Dawidovs - Pon Mar 23, 2015 09:03

więc czeka cię demontaż pompki i oględziny jej na stole. Jeśli płyn nie leci przez odpowietrznik to coś zatkało kanały. Wymontuj pompkę (wcześniej odessij strzykawką płyn) a potem spróbuj przepuścić płyn od strony wykręconego odpowietrznika
AdaskoC - Pon Mar 23, 2015 09:08

koledze już kilkukrotnie pedał wpadał i odpowietrzali mu mechanicy. Więc raczej pompka lub wysprzęglik walnięty.
czort - Pon Mar 23, 2015 13:06

Spróbuj tak, wyssaj ze zbiorniczka płyn i spróbuj wcisnąć przez ten odpowietrznik, może przepcha, i wypłynie w zbiorniczku.
Odpowietrznik odkręcony i nałożony wężyk na rurkę..

dario128 - Sro Mar 25, 2015 21:31

W dniu dzisiejszym wymontowałem pompę sprzęgła i okazało się ,że trzpień tłoka , który jest doczepiony do pedału sprzęgła wyszedł z obudowy i tym sposobem nie było ciśnienia płynu. Dzięki koledze forumowemu AdaskoC w dniu dzisiejszym pompa została wymieniona na druga . Wszystko działa jak należy. Jeszcze raz dziękuje za wsparcie. Temat do zamkniecia :)