Zobacz temat - [620i]Nie wyłączający się wentylator dodatkowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620i]Nie wyłączający się wentylator dodatkowy

vesslan - Czw Mar 26, 2015 14:28
Temat postu: [620i]Nie wyłączający się wentylator dodatkowy
Witam, posiadam rovera z klimatyzacją. Nie wyłącza się wentylator (stojąc na wprost maski, to ten po prawej stronie) bez znaczenia czy silnik jest zimny czy gorący. Czasem pozornie poprawnie zakończy pracę, ale niespodziewanie w ciągu nocy potrafi się włączyć. Ostatnio ten sam problem złożył się z awarią przekaźnika od kierunkowskazów (czarny od strony kolan kierowcy). Wymiana powyższego zakończyła problem z kierunkami oraz sprawę z wentylator na tydzień, dwa. Być może to zbieg okoliczności albo oba mechanizmy mają wspólny układ w tym jednym przekaźniku. Proszę o odpowiedź co może być przyczyną, nie chcę niczego pominąć w szukaniu problemu. Można chociaż doraźnie coś wyłączyć z układu żeby móc korzystać z auta? Wyjęcie bezpiecznika od wentylatora klimy skutkuje za to brzęczeniem z okolic układu klimatyzacji (blaszane "puszki" w rogu komory za reflektorem). Nie chcę doprowadzić do zwarcia, póki co auto stoi z rozłączonymi klemami.

Uważam, że najprawdopodobniej winny jest czujnik temperatury. Zamyka obwód praktycznie cały czas, bez względu na temperaturę. Proszę o wskazówki, gdzie mogę go znaleźć plus jakieś rady dotyczące parametrów takiego czujnika w zależności od temp. pracy.