Zobacz temat - [R75] wymiana dużej nawigacji na radio 1 DIN
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] wymiana dużej nawigacji na radio 1 DIN

rafalmis1 - Wto Mar 31, 2015 18:40
Temat postu: [R75] wymiana dużej nawigacji na radio 1 DIN
Chciałbym zmienić radio, miało być zwykle 1 DIN, ale problem jest taki ze mam dużą nawi i zestaw H/K. Po odnalezieniu dużej wtyczki za wyświetlaczem, podłączyłem radio 1 DIN, ale instalacja jest chyba w taki sposób przygotowana, że po odłączeniu wtyczki znajdującej się za wyświetlaczem, straciłem oryginalny wzmak i tubę. Grają tylko głośniki w drzwiach, w prawdzie dość przyzwoicie, nawet nie trzeba tej tuby w bagażniku, ale miałem nadzieję, że nowe radio poprawi jej brzmienie.
Kolejnym problemem jest brak kabla antenowego. Znalazłem 3 kable idące do wyświetlacza, wyglądają jak antenowe, ale zastanawia mnie dlaczego jak to byłyby antenowe jest ich 3?

longer86 - Wto Mar 31, 2015 19:34

Antena od radia i osobna antena od gps?
rafalmis1 - Wto Mar 31, 2015 22:28

longer86 napisał/a:
Antena od radia i osobna antena od gps?

Może masz rację ale coś mało tych kabelków pod izolacją. Mógłbyś w RAVE sprawdzić czemu ominęło wzmacniacz i czy idzie kabel antenowy do tunelu. Mam 2 wiązke, od małej nawi, pewnie było by w cholere rozbierania, aby jak przełożyć, a nie mam ochoty :| tylko w tedy wszystko by się rozwiązało, albo tak mi się zdaje, bo schematów nie spędziłem

longer86 - Wto Mar 31, 2015 22:30

Chetnie Ci sprawdzę tylko nie mam rave w telefonie ;)
szpynior - Sro Kwi 01, 2015 08:50

A to nie było tak iż masz popodłączane wszystko z tyłu ? Masz w bagażniku czytnik ?
Do opcji z czytnikiem z tyłu trzeba było trochę kombinacji z tego co pamiętam i trzeba było ciągnąć
http://www.erisin.com/eri...17pin_p477.html taki przewód. Dopiero można było odpalić co trzeba. Ja tego problemu nie miałem zawsze trafiałem na instalację przyjazną użytkownikowi :)

BigBoyPL - Sro Kwi 01, 2015 17:23

Kolego a tam nie siedzi gniazdo typu "ISO Antenna" albo "Fakra" ?
rafalmis1 - Sro Kwi 01, 2015 17:30

BigBoyPL napisał/a:
"ISO Antenna" albo "Fakra" ?

nic takiego nie zauważyłem