Zobacz temat - [R75 ]Halogeny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 ]Halogeny

Maciej23 - Pon Cze 29, 2015 17:55
Temat postu: [R75 ]Halogeny
Witam kolejny raz :mrgreen: mam małe pytanie ponieważ w moim Roverku nie mam halogenów więc chciałbym je podłączyć samemu. Czytałem różne opisy na ten temat i wydaję się to proste ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Czy w zderzaku jest już instalacja pod halogeny czy trzeba pociągnąć nowe kable?
sash997 - Pon Cze 29, 2015 18:47

możesz kombinować i dorobić nowe kable albo dokupić całą instalacje w zderzak,jest identyczna jak Twoja tylko ma dodatkowo wyprowadzenia na halogeny,jest podpięta do samochodu szarą kostką
Maciej23 - Pon Cze 29, 2015 19:52

Aha... teraz wymieniałem żarówkę w kierunku i zauważyłem w otworze po lampie że na zderzaku od wewnątrz leży jakiś nie podłączony kabel z kostką, nie wiem czy z drugiej strony też takiego nie ma. Nie wiem od czego jest, może właśnie od halogenów...
MatiNitro - Pon Cze 29, 2015 20:20

Maciej23, w podstawowej wiązce pod zderzakiem w R75 są 3 wtyczki, 2 od żarówek kierunkowskazów i 1 od czujnika temperatury. Jeżeli wiązka obsługuje halogeny to wtyczek będzie 5. Możesz też policzyć ile przewodów wychodzi z szarej wtyczki przy nadkolu kierowcy, 6 przewodów jest we wtyczce pod halogeny ;)
AdaskoC - Pon Cze 29, 2015 20:21

Raczej nie masz w zderzaku kostek do halogenów, chyba że ktoś zmienił wiązkę to będzie.

Koszt instalacji w zderzak pod halogeny to ok 20zł, nie wiem czy jest sens kombinować, za same wtyczki podobnie zapłacisz.