Zobacz temat - [R75 1.8] problem z przednim prawym wahaczem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 1.8] problem z przednim prawym wahaczem

hribsatan - Czw Lip 09, 2015 10:26
Temat postu: [R75 1.8] problem z przednim prawym wahaczem
witam wszystkich

na wstępie napisze ze samochód nie jest tłuczony na kiepskich drogach, nie było wjechane w jakas dziure na pełnej szybkości itp.

Sytuacja wyglada tak: przedni prawy wachacz (oryginał 12 lat) był wymieniony w sierpniu 2013 roku (wahacz marki trw) i pojeździł do lutego/marca 2014 (wtedy zaczął sie troszke tłuc), stwierdzono że wybity i został wymieniony na nowy w kwietniu tegoż roku w ramach gwarancji. Po roku czasu (maj 2015) coś znowu zaczeło sie tłuc, miałem malo czasu w czerwcu i dopiero wczoraj podjechałem na diagnostyke, tam otrzymałem werdykt że wahacz prawy przedni znowu wybity :( (w czasie od kwietnia do maja przejechał on bezawaryjnie jakies 20-25 tys km) Czy macie jakies pomysły/ opinie co może być nie tak? czy to raczej można "zwalic" na bardzo kiepska jakość wachaczy trw? może to nie wina wahacza tylko cos innego go psuje?

borsuk88 - Czw Lip 09, 2015 13:03

a na jakich kołach jeździsz ?? moje zamienniki wytrzymały rok - ok 15 tys - i trzeba było wymienić bo były luzy- jeździłem wtedy na kołach 16 z dużym profilem! teraz mam 18 cali więc wiem że rok to pewnie maks dla tych wahaczy! jak masz tuleje z olkusza to wtedy wahacze również skraca ich żywotność !
hribsatan - Czw Lip 09, 2015 17:06

jeżdze na standardowych felgach 15 calowych plus opony 195x65. Drogi w okolicy dobre lub bardzo dobre.