Zobacz temat - MG ZT - marzenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - MG ZT - marzenie

sztopro - Wto Sie 18, 2015 17:30
Temat postu: MG ZT - marzenie
Jestem nowy na forum, ostatnio gdzieś zobaczyłem przypadkiem MG ZT i się chyba zakochałem :oops: Powiedzcie mi szczerze czy warto, jakie są minusy (bo o plusach się chyba oczytałem sporo i naoglądałem). Oczywiście w grę wchodzi tylko 2.5 190 KM ale LPG. Aha no i o co chodzi konkretnie z tym VIS-em? Jestem zielony w temacie jeśli chodzi o V6 także proszę o laickie wyjaśnienia. Pozdrawiam wszystkich :)
Adrian - Wto Sie 18, 2015 19:19

Oj. Wystarczy chwilę poszukać: https://www.roverki.eu/in...lektora-ssacego
sztopro - Sro Sie 19, 2015 07:34

No dobrze, to tyle macie do powiedzenia na temat tego pięknego auta? Nie za wiele...
prebenny - Sro Sie 19, 2015 08:53

sztopro temat już miliardokrotnie wałkowany zarówno w dziale 'chcę kupić' jak i technicznym odnośnie R75/MG ZT. Nie oczekuj od nas, że będziemy pisać elaborat na 10000 znaków w każdym temacie gdzie ktoś zada pytanie co się psuje.

Poświęć popołudnie i poszukaj tematów, poczytaj. Na prawdę znajdziesz wszystko co Cię interesuje :)

Na przykład odnośnie VIS-ów https://www.roverki.eu/zr...nikach-kv6.html wytłumaczone co to jest i co to robi.

longer86 - Sro Sie 19, 2015 09:26

po za VIS'em zdarzają się awarię wysprzęglika/pompki sprzęgła, wentylatora chłodnicy i sporadycznie awarie zamków drzwi, które po prostu kończą żywota, ale dostępność częśći jest na chwilę obecna ogromna i nie stanowi to większych problemów niż przy autach innych producentów...

nie wiem czy traktować to jako minus, ale większość mechaników jak widzi R to sie boi, albo widzą okazje aby naciagnąć na koszty.

Więc podstawa to znaleźc dobrego mechanika lub jeśli lubisz sam pogrzebać to zająć się czytaniem forum bo znajdziesz tu na pewno masę przydatnych informacji

rafalmis1 - Sro Sie 19, 2015 09:43

nie ma się czego bać w tych samochodach, wóz jak każdy inny. Jedynie mogę dodać, że tych samochodów na sprzedaż jest mało więc trafić na zadbany egzemplarz trzeba mieć cierpliwość. W okolicach Podkarpacia mogę ci zaoferować pomoc przy kupnie
sztopro - Czw Wrz 03, 2015 16:07

Przepraszam że tak emocjonalnie do tego podchodzę ale po prostu wiecie jak jest :) człowiek się zajawił, dziękuję wszystkim za informacje. Teraz czas odkładać kasę i studiować forum. Pozdro!
PS. rafalmis1 dzięki za chęci, mieszkam blisko podkarpacia (Tarnów) więc gdyby kiedyś była okazja to chętnie skorzystam

[ Dodano: Czw Wrz 03, 2015 16:07 ]
http://olx.pl/oferta/mg-z...html#4cb6054c47
to auto się cały czas pojawia na olx, myślicie że coś warte? wygląda spoko

sknerko - Pią Wrz 04, 2015 10:43

To auto sprzedaje Tomi z Gonią Czyli Tomateam kto jak kto ale oni znają markę na wylot, więc raczej będzie dość pewne, przy czym nie mogę tu na 100% nic powiedzieć bo ich po prostu aż tak dobrze nie znam. Podejrzewam że Mariusz418 go serwisował.
szoso - Pią Wrz 04, 2015 12:28


Moderator szoso informuje

sztopro ! Dodaj proszę zrzut ekranowy ogłoszenia zgodnie z zasadami kącika.
Brak zrzutu ekranowego kwalifikuje temat do usunięcia.
Jeśli nie wiesz, jak wykonać zrzut ekranowy, zapoznaj się z tym tematem



Pawkaz - Pią Wrz 04, 2015 14:57

Tomateam ma od niedawna swój serwis.
batix - Wto Wrz 08, 2015 00:20

przy v6
rozrząd !! !!...mineło 5 lat i teraz boli bo za tą cenę byś już kupił coś co jezdi
mi mineło te 5 lat i rozrząd robię (autko sprzedaję od 2 lat mam od 6 ale go ode mnie nie kupisz no chyba ze dasz dwie dychy:) )
nienawidze tego auta bo mi pali ponad dyche
nie stać mnie na niego....tylko opchnąć.....

no ale ....
ale...
zasiadam za kierownicą odpalam silnik i oj... co ja tam wcześniej pisałem ...a pisałem coś:)

Ricardus - Wto Wrz 08, 2015 09:49

Z tą sprzedażą nie demonizowałbym. Swojego sprzedawałem chyba 5 dni, a i cena nie była niska, targować też się za bardzo nie zamierzałem. Samochód jak każdy, a czy będziesz zadowolony zależy od tego jak dbali o niego poprzedni właściciele. Teraz mam alfe Crosswagon 4x4 i też wszyscy mnie przed tym :idea: modelem przestrzegali. A na razie sprawuje się idealnie. Jesli buda nie jest ulepiona z trzech i nie ma rdzy, to z mechaniką zawsze można sie uporać. Teraz dla odmiany zapaliłem się na Jaguara X type 4x4 3.0 też wszyscy odradzają, ale jeszcze się nie sparzyłem na niepopularnych markach. Zreszta mazania są po to by je spełniać
j0zek - Wto Wrz 08, 2015 12:40

20 tys za ZT z gołym wyposażeniem ?:)

Ricardus mnie ostatnio kusi S type po liftingu i najlepiej z kratką z przodu od S type R :)

batix - Wto Wrz 08, 2015 22:27

Ja swojego auta i tak nie sprzedam
żona mnie męczy abym się go pozbył stąd sprzedaż od 2 lat(bez wystawiania ofert)
dawali 17 z pół roku temu 16 tys
teraz stoi na serwisie i robię wszystko co było nie tak
a ostatnio i tak prawie 3 koła włożyłem

nienawidzę tego auta ..bo zawsze co 6 miesięcy zmieniałem 2 auta mój i żony
teraz tylko żonie zmieniam ale musi być ekonomiczny rodzinny itd...

nienawidzę tego auta...bo ładuję w niego kupę kasy i łamię moją zasadę pojeżdzić pobawić opchnąć

nienawidzę tego auta ...bo przez 5 lat nie dołożyłem prawie złotówki i było się pozbyć

kurczę to nie nienawiść to ..MIŁOŚĆ:)

sztopro - Sro Wrz 09, 2015 08:48

Kolegę batix chyba ponosi troszkę haha :D to ja już nic z tego nie wiem: "bo ładuję w niego kupę kasy i łamię moją zasadę pojeżdzić pobawić opchnąć " czy jednak: "przez 5 lat nie dołożyłem prawie złotówki" hm? :P
sknerko - Sro Wrz 09, 2015 09:37

sztopro można nie wkładać w auto w naprawy a eksploatacja i tak kosztuje, pali trochę, rozrząd trochę też kosztuje, hamulce się zużywają, sprzęgło się zużywa, zawieszenie się zużywa i wymieniać trzeba a jak się nawet nie zużyje, to tak jak mój kumpel, kupił sobie ładniejszą kierę, dołożył roletę, można też jakieś felgi sobie zapodać i wydatki są i to są z miłości :P
longer86 - Sro Wrz 09, 2015 10:01

albo nie dołożyć ani grosza przez 5 lat, a zaś leczyć zaniedbania i ładować kasę bo nie trafił się gość który kupił auto po zabawach poprzednika.

Możliwości są różne

sztopro - Sro Wrz 09, 2015 11:09

W sumie jak z każdym autem, ja długo do swojej Hondy nie dokładałem ale właśnie się zaczęło... :(
HarryVip - Sro Wrz 09, 2015 17:26

Moja propozycja. Dokładane na bieżąco przez sześć lat.
R75 - Czw Wrz 10, 2015 11:21

widziałem wczoraj to autko w ogłoszeniu i pierwsze co pomyślałem, ze to wlasnie może byc Twoje (ktt + kolor) hahah jak widać kamerka bezcenna w takich sytuacjach
sztopro - Czw Wrz 10, 2015 17:47

Znam ten filmik :) przykre, ale co do mojego niegdyś zakupu na pewno nie będzie to kombi
batix - Pią Wrz 11, 2015 01:34

sztopro napisał/a:
Kolegę batix chyba ponosi troszkę haha :D to ja już nic z tego nie wiem: "bo ładuję w niego kupę kasy i łamię moją zasadę pojeżdzić pobawić opchnąć " czy jednak: "przez 5 lat nie dołożyłem prawie złotówki" hm? :P


wyjaśniam:
przez 5 lat nie dołożyłem do auta ani złotówki-bo nic się psuło- poza wymianą żarówek oleju itp.
auto chciałem(nie chciałem) sprzedać po pół roku i nie sprzedałem
zresztą cały czas jest do kupienia
minął rok od kupna (tu już było lekkie naciągnięcie) i padła pierwsza propozycja kupna lecz za bardzo lubiałem to auto a temat ruszył 2 lata temu na dobre o sprzedaży

jednak czasami tak się trafia że ktoś się w czymś zakocha i ładuję w to pieniądze bez opamiętania

sztopro - Pią Wrz 11, 2015 16:03

teraz rozumiem, fajnie że tak dobre opinie są o tych autach i dlatego wciąż nie rozumiem dlaczego są tak rzadkie i mało popularne w Polsce
prebenny - Sob Wrz 12, 2015 00:13

sztopro w ciągu roku jak mam swoją 75 to ich bardzo dużo ich przybyło. A samochód mało popularny, bo to nie VW ani Skoda. Ludzie boją się tego czego nie znają. A Rovera/MG nie dość, że nie znają to marka już nie istnieje, ASO nie ma, mechanika jak spytasz to on się Ciebie spyta co to Rover (mimo, że 75 to praktycznie BMW a poprzednie we współpracy z Hondą). Ja przez rok bardzo dużo pieniędzy i pracy w swoją 75 włożyłem ale trafiłem na minę gdzie wszystko się kończyło. W momencie kupna było wszystko OK i co chwila a to a to tamto (w sumie nie licząc rurki przewodów hamulcowych same części eksploatacyjne) ale jak to klasa premium to po portfelu ciągnie. A, że względem samochodu mam duże wymagania i staram się żeby wszystko było cacy to też podwyższyło mi koszty ;p Generalnie mimo wszystko jestem zadowolony, bo wiem, że zrobię i będę jeździł. Samochód bardzo wygodny i przede wszystkim ładny - ma 'to coś' czego nie mają inne samochody.
j0zek - Sob Wrz 12, 2015 12:30

rover 75 nigdy nie był marką premium i nie będzie. Ot zwykłe auto segmentu D/E.
sknerko - Sob Wrz 12, 2015 21:13

j0zek napisał/a:
rover 75 nigdy nie był marką premium i nie będzie. Ot zwykłe auto segmentu D/E.
To tylko twoje zdanie :razz: teraz to owszem zwykłe auto ale jak był produkowany był pozycjonowany wyżej nawet jak "bliźniacze" E46
j0zek - Sob Wrz 12, 2015 22:54

Nie tylko moje zdanie sknerko :)

Wyżej pozycjonowany to mógł być jedynie dlatego, że jest teoretycznie segment wyżej niż E46, które jeśli chodzi o jakość wykończenia/montażu materiałów również pozostawia wiele do życzenia.

Auto klasy premium nie może pozwolić sobie na tak tandetny montaż materiałów wykończeniowych (jak Rover 75 i pozostałe Rovery). Same gabaryty oraz cena wyjściowa salonowa też nie powie, że to auto jest premium.
Po prostu auto o wymiarach 474 x 178 jak na segment E jest zbyt małe (raczej wąskie), do tego odstaje montażem jak już wcześniej napisałem. Sam bym chciał, aby lepsze opinie były o tym aucie, ale jest jak jest i trzeba się z tym pogodzić.

Poza tym R75 wygląda na premium, wyposażone jest na premium i na tym się premium kończy:)

sztopro - Nie Wrz 13, 2015 10:06

Ja wiem że dużo jest Roverów 75 bo to obserwuje. Ale bardziej chodzi mi o to że mało jest MG ZT bo jednak ja nie porównuje tych aut do siebie. Jakbym chciał kupić Rovera to bym już szukał bo są dużo tańsze. Jednak dla mnie zbyt "grzeczne", eleganckie i cywilne. Dlatego pókim młody to jeszcze mnie ciągnie w stronę bardziej sportowego ZT.
prebenny - Nie Wrz 13, 2015 10:41

sztopro pisząc Rover 75 domyślnie piszemy przy okazji o MG ZT. Jedyne różnice jakie przy nich są to zderzaki i MG ma niższą zawiechę. Przy silnikach jedyna różnica jest chyba przy 2.5V6 gdzie różnią się komputerem i MG ma 190 koni.
sknerko - Nie Wrz 13, 2015 11:02

j0zek napisał/a:
Auto klasy premium nie może pozwolić sobie na tak tandetny montaż materiałów wykończeniowych (jak Rover 75 i pozostałe Rovery). Same gabaryty oraz cena wyjściowa salonowa też nie powie, że to auto jest premium.
Po prostu auto o wymiarach 474 x 178 jak na segment E jest zbyt małe (raczej wąskie), do tego odstaje montażem jak już wcześniej napisałem. Sam bym chciał, aby lepsze opinie były o tym aucie, ale jest jak jest i trzeba się z tym pogodzić.
Nadal to twoja opinia a rynek pozycjonował te auta może nie na równi z S-klasą ale wyżej niż wszystkie inne E46-podobne, i jednym z powodów było np. żywe drewno na desce plus żywa skóra na siedzeniach w pierwszych latach produkcji, a jak został umieszczony tam a nie gdzie indziej to późniejsze ruchy oszczędnościowe nie miały już wpływu na pozycjonowanie modelu.
BMW robiło 75 na auto pomiędzy serią 3 a serią 5, bo 5 to już pełnoprawne premium. Poszukaj sobie artykułów w prasie motoryzacyjnej z początku 21 wieku.

sztopro - Pon Wrz 14, 2015 08:10

prebenny napisał/a:
sztopro pisząc Rover 75 domyślnie piszemy przy okazji o MG ZT. Jedyne różnice jakie przy nich są to zderzaki i MG ma niższą zawiechę. Przy silnikach jedyna różnica jest chyba przy 2.5V6 gdzie różnią się komputerem i MG ma 190 koni.
i to są właśnie dla mnie osobiście diametralne różnice :) nie zapominaj też o wnętrzu
sknerko - Pon Wrz 14, 2015 08:19

prebenny napisał/a:
Jedyne różnice jakie przy nich są to zderzaki i MG ma niższą zawiechę.

U mnie na podwórku mierzone MG 190 xROnxa mój R75 2.0V6 i zięciunia R75 2.5V6 wszystkie na 18' kołach wszystkie na jednakowych oponach i różnica w wysokości aut albo w odstepie nad kołem do krawędzi błotnika, ile?.......... CAŁE DOKŁADNE ZERO
Wszystkie zawiechy w oryginale.
Różnica to brak chromu w MG i 190KM, tyle że żaden nie ma bo kiepsko trzymają serię i podejrzewam że na hamowni będzie dokładnie to samo co w R75 albo nawet gorzej bo zwykle jak ktoś kupuje 190 to nie po to by latać nim 90 km/h.

longer86 - Pon Wrz 14, 2015 09:17

j0zek marudzisz że R teraz to nie premium bo Ci coś skrzypi w 15 letnim aucie. zwróć uwagę choćby na golfa z każdym modelem auto rośnie, to że teraz rover nie jest zbyt duzy nie znaczy że taki nie był w początkowym okresie produkcji.

a wyposażenie i materiały w środku... sam sobie odpowiedz w którym aucie z 2000 roku miałeś drewno ?

j0zek - Pon Wrz 14, 2015 20:23

longer, przejedź się zadbanym BMW chociażby z tego roku, tam nic nie trzeszczy :]

A jeśli chodzi o drewno to na szybko E38, E39, E34, Lexus GS, Mercedes W124, W140, można wymieniać dalej.

longer86 - Pon Wrz 14, 2015 20:46

Czemu wymieniana auta z drewnem które teoretycznie są klasę wyżej od r75?
Każde auto ma swoje jakieś wady a że tobie przeszkadzają drobne dźwięki . trudno...

j0zek - Pon Wrz 14, 2015 20:52

Mówisz, że R75 to premium, więc porównałem do prawdziwego premium.

No powiedzmy, że mi przeszkadzają drobne dźwięki, i parę innych rzeczy i mimo, że uwielbiam markę to wiem jakie są jego wady i zalety i nie zasłaniam się np. stwierdzeniami typu w moim coś tam trzeszczy, bo ma 13 lat tylko np. trzeszczy bo kiepsko spasowane i tyle. Jestem po prostu obiektywny .

Od marki premium nie wymaga się tylko tego, żeby ładnie wyglądało, było wyposażone dobrze i przestronne. Z biegiem lat to "premium" musi o sobie dawać znać, co można zaobserwować wśród innych aut z premium.

sknerko - Pon Wrz 14, 2015 21:45

j0zek ogarnij się nie ty pozycjonujesz auto w segmencie tylko fachowcy i rynek a 75 było robione przez BMW i miało być czymś pomiędzy serią 3 a 5 gdzie bliżej miało mieć do piątki i to BMW wsadziło je tam gdzie było na początku wieku, ja sobie nie wymyśliłem premium dla 75 tylko czytałem prasę motoryzacyjną z tamtych lat i tak było pozycjonowane czy się to ci podoba czy nie. Swoją drogą w 2000r byłem w salonie, siedziałem w 75 i tak się w nim zakochałem, że czytałem wszystko na jego temat i często był porównywany do aut klasę wyżej z przydomkiem arystokrata.
j0zek - Pon Wrz 14, 2015 21:49

owszem było robione przez BMW (jako królik doświadczalny dla innych modeli BMW :D )
sknerko - Pon Wrz 14, 2015 22:00

j0zek napisał/a:
(jako królik doświadczalny dla innych modeli BMW )
Dlatego było takie "krótkie" i dopiero później zrobili Limousine (Vanden Plas) o 20cm dłuższe i jeździł tym brytyjski rząd.
Nawet wikipedia wymienia jako konkurencje Audi A6, BMW 5, Mesia E-klasę.

j0zek - Pon Wrz 14, 2015 22:06

A czy oprócz wydłużenia auta o 20 cm wprowadzono jakieś zmiany związane z jakością montażu i samych materiałów?
sknerko - Pon Wrz 14, 2015 22:09

Myśle że de rządowe były best of the best :mrgreen:
j0zek - Pon Wrz 14, 2015 22:13

hehe, tak właśnie z ciekawości przeglądałem fotki tej przedłużonej wersji i w sumie tylko z tyłu widać więcej miejsca na nogi, a poza tym żadnego wyposażenia dodatkowego typu podnóżek, jakieś stoliki itp.
sztopro - Wto Wrz 15, 2015 07:50

ej Panowie Panowie, znaleźliście sobie temat do dyskusji :)
j0zek - Wto Wrz 15, 2015 11:14

No kupuj kupuj, niewiele jest aut w tych pieniadzach oferujacych podobne rzeczy.
Tylko znalezienie zadbanego egzemplarza na obecna chwile graniczyc bedzie z cudem.

sztopro - Sro Wrz 16, 2015 16:51

Gadałem dziś z kolegą który 2 lata jeździł MR-ką i mówi żebym się nie pakował w MG, że co miesiąc pare stówek w naprawy, że części prawie nie dostępne. Że jedyne co dobrze wspomina to osiągi auta... co wy na to moi drodzy?
j0zek - Sro Wrz 16, 2015 17:25

Przekaż mu ode mnie, żeby puknął się konkretnie w głowę.
Auto jak na swój segment jest bardzo tanie w utrzymaniu i naprawach.

Jeszcze kwestia w jakim stanie miał tego MG, mojego szwagra kolega tez podobno kupił kiedyś MG i po miesiącu sprzedał bo połowę rzeczy miał do naprawy. Nie nasza wina, że ludzie kupują "mega okazje" za grosze, a potem się zrażają do marki, bo coś tam trzeba naprawić.

prebenny - Sro Wrz 16, 2015 22:35

sztopro zajrzyj sobie w link z mojego podpisu i zobacz ile kasy wydałem. Jakoś nie płaczę z prostego powodu - oprócz zgniłych rurek przewodów hamulcowych wymień mi cokolwiek co zrobiłem i nie było to częścią eksploatacyjną (nie mówimy tu o modach typu soczewki, mbc czy wirus). Trafiłem na egzemplarz naprawiany po kosztach byle taniej i się teraz to mści - ryzyko wpisane w kupno używanego samochodu. To jest to o czym wspominałem na początku. Samochody bardzo tanie w zakupie jak na to co sobą prezentują, ale jak przychodzi do napraw to nagle się okazuje 'a przecież tak tanio kupiłem' i nagle każdy jest mechanikiem byleby przyoszczędzić. Ja w swoim na początek miałem tył hamulce do zrobienia, bo z jednej strony było słychać jak metal trze o metal... Jakiś deb odwrotnie włożył klocek hamulcowy. Do dzisiaj nikt nie wie jak to zrobił, ale czy to ważne? Ważne, że przyoszczędził 100 zł na mechaniku :ok: ... A. że samochód nie hamuje? Przecież hamulce są dla słabych :D
longer86 - Czw Wrz 17, 2015 09:15

widać że kolego chyba żył w czasach średniowiecza, i nie wiedział co to internet i że mozna tam znaleźć cześci o których nawet by nie pomyślał ;)
sztopro - Wto Wrz 22, 2015 08:26

A o tym co myślicie?
http://allegro.pl/mg-zt-1...5680535485.html

Podejrzanie tanie

j0zek - Wto Wrz 22, 2015 15:43

Z tego co kojarzę to auto jakiś czas temu było wystawione, tylko zdjęcia były robione na parkingu nocą.
I też coś o ocynku było pisane i takie tam. Cena była wtedy chyba o około 4 tys. wyższa.

Magic79 - Wto Wrz 22, 2015 20:19

Obserwuję auto od kilku miesięcy i było nawet za ok 15 tys. Wtenczas rozmawiałem z gościem i mówił że jest za granicą, że nie można obejrzeć i takie tam. Parę dni temu dzwoniłem już z czystej ciekawości co tym razem się stało, że auto potaniało i człowiek rzekł mi, że ktoś na warsztacie mu skopał rozrząd i silnik nie pracuje. Faktycznie ciągle mówi o "ocynku" i że silnik to drobiazg. Powiem, że sprawa jest jakaś trefna bo nie chce nawet do Warszawy auta ściągnąć mówiąc, że gdzieś na jakiejś wiosce stoi. Osobiście nie ufam temu sprzedawcy.
sztopro - Wto Wrz 22, 2015 23:48

ale żeby choć słowo w aukcji było na ten temat... co za ludzie, ciężko w tym kraju coś ogarnąć normalnie
j0zek - Sro Wrz 23, 2015 00:01

A nóż nie zapytasz i przyjedziesz z laweta jak będzie blacha i lakier ok :P
rav020 - Wto Wrz 29, 2015 11:11

Zastanawiam się nad tym autem.
Czy możecie coś podpowiedzieć?

Znam markę, miałem Ti w R620 i było pięknie...

http://allegro.pl/rover-m...5684885018.html

prebenny - Wto Wrz 29, 2015 11:24

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się tymi o ile jeszcze na sprzedaż ;)

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=99934
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=99896

j0zek - Wto Wrz 29, 2015 13:03

Ja bym nawet nie patrzał na MG ZT za 10 tys. na pewno coś jest nie tak. Do tego 2004 rocznik i 2.5 V6.
Raczej wątpliwe, że ma kontrolę trakcji i 6 poduszek :D
A pozostałe "wyposażenie" to nawet nie ma co pisać, bo to standard.

prebenny - Wto Wrz 29, 2015 13:12

Trakcji nie ma na pewno - brak przycisków na konsoli.
szpynior - Wto Wrz 29, 2015 13:38

j0zek napisał/a:
Ja bym nawet nie patrzał na MG ZT za 10 tys. na pewno coś jest nie tak. Do tego 2004 rocznik i 2.5 V6.

Mam ZT-T za podobne pieniądze i nie sądzę iż jest coś z nim nie tak :) Fakt iż to nie są już nowe auta i każdy raczej czegoś się dopatrzy :)

j0zek - Wto Wrz 29, 2015 14:20

No masz za 12 tys, już jest OK i diesel. 2.5 trochę droższe są nie mówiąc o tym, że ten z ogłoszenia to rocznik 2004.
No i sprowadzony, więc za ile kupiony tam?:)

sztopro - Sro Wrz 30, 2015 16:45

Tak? to co mi powiecie na to?

MG ZT

j0zek - Sro Wrz 30, 2015 20:20

Lewy bok w różnych odcieniach, prawego boku brak. Wyposażenie nawet sympatyczne.
Za mało szczegółowych zdjęć. Nie wiadomo jak mechanika.

sknerko - Pią Paź 02, 2015 14:20

Na 99% jest to auto Tomiego i Goni.
sztopro - Pią Paź 02, 2015 15:53

Ale nie to co było nie dawno za 11 tys wystawione?
sknerko - Pią Paź 02, 2015 15:53

Chyba to własnie
sztopro - Pią Paź 02, 2015 16:00

Dziwny interes ktoś robi zatem, w każdym razie można trafić niezłą okazję
dzelo23 - Pią Paź 02, 2015 16:28

Gdybym szukał auta to bym się mocno nim interesował. Jeżeli sprzedaje go Tomi to pewnie wie co i jak jest z tym autem, trzeba zadzwonić i się rozeznać bo pewnie informacji o aucie będzie masa. Blisko jest MaReK i Mariusz więc auto można przeskanować do szpiku.
j0zek - Pią Paź 02, 2015 19:17

Patrząc na to co za wałki wyprawiają związane ze sklepem to powątpiewałbym w prawdziwość tego, co mówią na temat tego auta.
AdaskoC - Sob Paź 03, 2015 07:48

j0zek napisał/a:
Patrząc na to co za wałki wyprawiają związane ze sklepem to powątpiewałbym w prawdziwość tego, co mówią na temat tego auta.


Polać mu :-)

Fakt auto ładne i fajnie wyposażone, ale ta różnica odcieni lakieru strasznie zniechęca.

sztopro - Wto Paź 06, 2015 16:33

Do użytkowników MG ZT: od czego są te lampy na zderzaku? Te poniżej rejestracji i te skrajne
j0zek - Wto Paź 06, 2015 17:02

skrajne kierunkowskazy, przy rejestracji halogeny
sztopro - Wto Paź 06, 2015 22:57

Dziwna konstrukcja. Gdzieś czytałem o jakichś światłach do jazdy dziennej. Występowało coś takiego oryginalnie?
prebenny - Wto Paź 06, 2015 22:58

Światła dzienne (drl/światła skandynawskie) w 75 to są światła długie włączone na 30% mocy.
longer86 - Wto Paź 06, 2015 23:16

Prebenny, skandynawskie to włączenie świateł mijania po odpaleniu silnika, przełącznik na 0, wiec bez podświetlenia zegarów i przelacznikow.
sztopro - Czw Mar 31, 2016 14:58

Powiem Wam Panowie że zacząłem się mocno zniechęcać autem, na portalach nie ma nic wartego uwagi, każdy jeden jak się pojawi i jest analizowany na forum to się okazuje że lipa, zastanawiam się czy w ogóle jeśli kiedykolwiek znajdę jakiegoś godnego zakupu to czy zarobki rzędu 2000-2500 zł pozwolą na utrzymanie tego samochodu? Za granicę po żadnego nie pojadę bo musiałbym choć trochę się lepiej znać na samochodach a niestety nie znam, także obawiam się że lipa :)
j0zek - Czw Mar 31, 2016 15:46

sztopro napisał/a:
Powiem Wam Panowie że zacząłem się mocno zniechęcać autem, na portalach nie ma nic wartego uwagi, każdy jeden jak się pojawi i jest analizowany na forum to się okazuje że lipa, zastanawiam się czy w ogóle jeśli kiedykolwiek znajdę jakiegoś godnego zakupu to czy zarobki rzędu 2000-2500 zł pozwolą na utrzymanie tego samochodu? Za granicę po żadnego nie pojadę bo musiałbym choć trochę się lepiej znać na samochodach a niestety nie znam, także obawiam się że lipa :)


Jeśli masz opłaty miesięczne z tytułu wynajmu mieszkania/kredytu, czy jakieś inne kredyty, większe opłaty i jeśli wypłata w dużej części nie jest luźna to raczej kwota 2000-2500 jest dość niska na utrzymanie auta. Chyba, że jakimś cudem trafisz na perełkę (w co nie wierzę) i jedynie będziesz co jakiś czas wymieniać części eksploatacyjne.
Prędzej, czy później i tak wyjdą większe koszty związane z typowymi awariami, a wtedy może być różnie. Szkoda się zniechęcić do samochodu.

Jeśli MG, to celuj w ZR

Stanislaw - Czw Mar 31, 2016 19:13

sztopro Jesli bardzo chcesz to moge Ci pomoc w zakupie jakiegos dobrego MG,pod warunkiem ze pokaza sie gdzies kolo mojego miejsca zamieszkania,powiedzmy do 150 km.
w rozsadnej cenie i z dobrym wyposazeniem ,ale na to potrzeba czasu.Transport takiego auta do Polski kosztuje od 350 do 400 Euro,zalezy od jego wielkosci,sam placilem taka sume za transport swojego R 75 kombi.Nie zajmuje sie handlem samochodami ale w ramach sympatii do Forum i marki Rover jesli jest to gdzies kolo mnie moge za zwrot kosztow benzyny i oplat autostradowych podjechac i popatrzec na jakies autko,ale na trafienie dobrego egzemplarza jak pisze powyzej potrzeba czasu i cierpliwosci.
Dla wyjasnienia koszt transportu o ktorym pisze to byl transpot auta z Normandii do Wroclawia.

sztopro - Pią Kwi 01, 2016 08:04

j0zek napisał/a:

Jeśli masz opłaty miesięczne z tytułu wynajmu mieszkania/kredytu, czy jakieś inne kredyty, większe opłaty i jeśli wypłata w dużej części nie jest luźna to raczej kwota 2000-2500 jest dość niska na utrzymanie auta. Chyba, że jakimś cudem trafisz na perełkę (w co nie wierzę) i jedynie będziesz co jakiś czas wymieniać części eksploatacyjne.
Prędzej, czy później i tak wyjdą większe koszty związane z typowymi awariami, a wtedy może być różnie. Szkoda się zniechęcić do samochodu.

Jeśli MG, to celuj w ZR


Za ZR podziękuję, potrzebuję auto większe a nie mniejsze :) ma też mi służyć na lata więc biorąc pod uwagę wszystko co słyszałem to chyba trzeba będzie odpuścić.
Ale dzięki Stanislaw za propozycję.