Zobacz temat - [R200] Przednia dokładka od MG ZR
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200] Przednia dokładka od MG ZR

leszczu - Pon Sty 17, 2011 16:33
Temat postu: [R200] Przednia dokładka od MG ZR
Założyłem ten temat żeby nie robić bałaganu w innym. :wink:
Jak pewnie wiecie już nie będzie tak łatwo ją przyczepić do przedniego zderzaka R200. :/
Dzisiaj w końcu doszła do mnie ta dokładka, więc wziąłem się za przymierzanie jej. :grin:
Sprawa wygląda następująco:






Myślę, że można ładnie ja przymocować. :grin:
Fotki znalezione na angielskim forum. :wink:




Raptile - Pon Sty 17, 2011 16:37

leszczu19901, moje zdanie juz znasz wszystko mozna zrobic profeska opis
memphisto - Pon Sty 17, 2011 17:58

leszczu a mnie się wydaje, że te trzy śruby też trzeba przerobić te 3 po lewej i po prawej. Uważasz, że nie trzeba ich przerabiać ?
Remigiusz - Pon Sty 17, 2011 18:00

leszczu19901, Ale zardzewiałe auto :shock:
memphisto - Pon Sty 17, 2011 18:01

środkowe tak jak opisałeś ale te 3 z lewej i z prawej moim zdaniem też, no bo skoro to odstaje trzymając się na ortginalnych otworach, to po dopchaniu tego te otwory się muszą też przesunąć. Żałuję, że nie mam dojścia do kanału, bo bym to zrobił na aucie, od dołu wywiercił dziurki itp a tak to takie mierzenie na centymetry albo wejdzie albo nie : D
leszczu - Pon Sty 17, 2011 18:01

Cytat:
Uważasz, że nie trzeba ich przerabiać ?

Tak jak pisałem wyżej robiłem to szybko, bo już się ściemniało, ale z moich wstępnych obserwacji również i te śruby trzeba dać w innym miejscu. :grin:

memphisto - Pon Sty 17, 2011 18:09

ale kapa z tą dokładką :mrgreen:

Najgorsze te cięcie, bo ja już to mam pomalowane, to pewno nieźle mi poodpryskuje wszystko :P :mrgreen:

leszczu - Pon Sty 17, 2011 18:11

Remi55 napisał/a:
leszczu19901, Ale zardzewiałe auto :shock:

No wiesz autko ma już 13 latek. :wink:

[ Dodano: Pon Sty 17, 2011 18:11 ]
Cytat:
Najgorsze te cięcie, bo ja już to mam pomalowane, to pewno nieźle mi poodpryskuje wszystko :P :mrgreen:

No na pewno lakier trochę się odpryśnie. Szkoda że przed malowaniem nie przysadziłeś jej do zderzaka. :grin:

memphisto - Pon Sty 17, 2011 18:13

czym to ciąć ? może brzeszczotem ? czy lepiej na wiertarkę wiertło do metalu i sobie jakby szlifować delikatnie ?
leszczu - Pon Sty 17, 2011 18:14

memphisto napisał/a:
czym to ciąć ? może brzeszczotem ?

No właśnie taka moja pierwsza myśl była, że brzeszczotem. :wink:

memphisto - Pon Sty 17, 2011 18:17

a lutownica tego elegancko nie wypali? to chyba plastik?
Remigiusz - Pon Sty 17, 2011 18:17

Cytat:
No wiesz autko ma już 13 latek


Wiem ale mi zawsze ciarki przechodzą jak widzę kryształki soli na metalu :sad:

leszczu - Pon Sty 17, 2011 18:20

memphisto napisał/a:
to chyba plastik?

Plastik, plastik :wink:
memphisto napisał/a:
a lutownica tego elegancko nie wypali?

Oj nie wiem czy to dobry pomysł. :/

[ Dodano: Pon Sty 17, 2011 18:20 ]
Remi55 napisał/a:
Cytat:
No wiesz autko ma już 13 latek


Wiem ale mi zawsze ciarki przechodzą jak widzę kryształki soli na metalu :sad:

Wszystko pięknie będzie wymyte. Nie martw się Remi55 :mrgreen:

memphisto - Pon Sty 17, 2011 18:21

no to nic, jak pogoda w weekend dopisze, to ogarnę temat, zdejme to, nowe dziury porobie i bede mial w rece i brzeszczot i lutownice : ) narazie będę jeździł jak ta sierota bo nawet nie mam czasu tego ogarnąć :P :mrgreen:
leszczu - Pon Sty 17, 2011 18:23

memphisto napisał/a:
narazie będę jeździł jak ta sierota bo nawet nie mam czasu tego ogarnąć :P :mrgreen:

No nie gadaj, że chcesz tak jeździć ?? :mrgreen:

bonus89 - Pon Sty 17, 2011 19:37

memphisto zrobisz to brzeszczotem dobrze jeśli się wcześnie zabierzesz za to a lakier nie wyschnie dobrze, jeszcze przez tydzień minimum lakier będziesz miał w miarę elastyczny także nic nie poodpryskuje
memphisto - Pon Sty 17, 2011 19:49

leszczu19901 napisał/a:
No nie gadaj, że chcesz tak jeździć


hahahah no co ja poradzę, że od jutra do pt mam codziennie uczelnię od 8 do 17 więc jak wrócę to już ciemno będzie :mrgreen: nie mam wyboru, muszę tak jeździć :o

kalisz - Pon Sty 17, 2011 19:56

memphisto napisał/a:

hahahah no co ja poradzę, że od jutra do pt mam codziennie uczelnię od 8 do 17 więc jak wrócę to już ciemno będzie :mrgreen: nie mam wyboru, muszę tak jeździć :o

memphisto, czyli mam zwracać uwagę w okolicy na pobocza, czy coś dokładkopodobnego tam nie leży? :mrgreen:

memphisto - Pon Sty 17, 2011 19:57

tak to wygląda obecnie



nie dość, że dokładka nie jest plug&play, to szlak mi trafił ring a 30min temu spaliła mi się matryca na laptopie. Oczywiście jest na gwarancji raptem 12 mc go mam, ale po co trzymać papiery i rachunkii ? :evil:

[ Dodano: Pon Sty 17, 2011 19:57 ]
kalisz napisał/a:
memphisto, czyli mam zwracać uwagę w okolicy na pobocza, czy coś dokładkopodobnego tam nie leży?


zalecało by się :mrgreen:

kalisz - Pon Sty 17, 2011 20:00

memphisto napisał/a:
zalecało by się :mrgreen:

Jak znajdę to Raptile się ucieszy :o

memphisto - Pon Sty 17, 2011 20:02

ogólnie mi się auto średnio podoba z tą dokładką, nawet te z linku leszcza nie mają tego czegoś :P ale znów skoro mnie nakusiło progi robić, to kij wie, czy mogę jej nie mieć. Najchętniej bym ją sprzedał póki jest w idealnym stanie :P

[ Dodano: Pon Sty 17, 2011 20:02 ]
może gdyby nie było różnicy w odcieniu było by lepiej no nie wiem, jakoś mnie nie przekonuje ta dokładka

greg-si - Pon Sty 17, 2011 20:12

moim zdaniem do R200/400 dokładki nie pasują
memphisto - Pon Sty 17, 2011 20:49

greg-si napisał/a:
moim zdaniem do R200/400 dokładki nie pasują


chyba masz rację choć ten od maciekwawa wygląda nawet ok


greg-si - Pon Sty 17, 2011 21:42

memphisto napisał/a:
wygląda

Moim zdaniem nie wygląda bo na tym zdjęciu praktycznie nic nie widać ;)

leszczu - Pon Sty 17, 2011 21:47

memphisto napisał/a:
nawet te z linku leszcza nie mają tego czegoś :P

Nie mają progów i tylnej dokładki :grin:

Raptile - Pon Sty 17, 2011 21:50

memphisto napisał/a:
Najchętniej bym ją sprzedał póki jest w idealnym stanie :P



Nr gg znasz ;)

greg-si - Pon Sty 17, 2011 21:51

leszczu19901, tak patrzę na Twoje zdjęcia tej dokładki i na oko (to chłop w szpitalu umarł ;) ) to ona by podeszła do R400. Na 100% jest ona z ZR?
Krzysi3k - Pon Sty 17, 2011 22:35

greg-si, ciężko na tych fotkach od Leszcza ocenić, ale na 100% dokładka od ZR.
bonus89 - Pon Sty 17, 2011 23:24

Szczerze powiem że chyba wole tą czarną z cupry
memphisto - Wto Sty 18, 2011 00:00

bonus89 napisał/a:
Szczerze powiem że chyba wole tą czarną z cupry


tzn ? jaka to? masz może fotkę?

bonus89 - Wto Sty 18, 2011 10:32

po forum latały gdzieś dwie fotki, jedna z dokładką od laguny a druga z leona cupry jedynki, czarna była plastikowa ale na 200 sie ładnie prezentowała
memphisto - Wto Sty 18, 2011 13:39

leszczu i jak tam jakiś progres w dokładce?
leszczu - Wto Sty 18, 2011 16:46

greg-si napisał/a:
leszczu19901, tak patrzę na Twoje zdjęcia tej dokładki i na oko (to chłop w szpitalu umarł ;) ) to ona by podeszła do R400. Na 100% jest ona z ZR?

Przecież w postach wyżej pisałeś że dokładki nie pasują do R200/R400. :mrgreen:
Tak, jest to oryginalna przednia dokładka zderzaka od ZR. :wink:

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 16:45 ]
memphisto napisał/a:
bonus89 napisał/a:
Szczerze powiem że chyba wole tą czarną z cupry


tzn ? jaka to? masz może fotkę?


[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 16:46 ]
memphisto napisał/a:
leszczu i jak tam jakiś progres w dokładce?

Już założona :mrgreen: Ale jeszcze nie tak jak chcę. :grin:
Zaraz wszystko ładnie opisze, jak fotki się załadują na serwer. :wink:

bonus89 - Wto Sty 18, 2011 16:48

echm sam nie wiem jak z tą dokładką :/ jakieś foto widziałem kiedyś i mi bardziej leżała a teraz tak nijak
memphisto - Wto Sty 18, 2011 16:57

poka foty leszczu :mrgreen:
Krzysi3k - Wto Sty 18, 2011 17:10

Dokładka z ZR+dokładka z cupry/laguny + zawiecha obniżona=obcieranie na każdym progu zwalniającym :P
leszczu - Wto Sty 18, 2011 17:37

Więc sprawa ma się tak :grin:
Dokładka została przykręcona w oryginalne otwory. Trzyma się tak, że niema szans żeby odpadła. :grin:
Tylko jeszcze mam jeden problem, bo ta moja dokładka z lewej strony jest trochę krzywa i jak pewnie zobaczycie na fotkach. Ale to oczywiście tak niezostanie. :grin:

Na początek poszło usuwanie tych "listeweczek" ze zderzaka. Usunąłem je za pomocą lutownicy. :grin:


Potem wiercimy nowe 3 otwory w dokładce wiertłem 6 lub 7 kto jak woli :grin: (fotka na początku tematu. :grin: )
Następnie po wywierceniu, przykręcamy dokładkę do zderzaka, żeby ładnie porobić nowe dziurki po bokach. Ja jeszcze porobiłem dodatkowo po jednym otworze po obu stronach, żeby dokładka cały czas trzymała się zderzaka.
Potem odkręcamy te 3 śrubki które przykręciliśmy, żeby porobić nowe otwory po bokach.
Przykładamy zderzaka do samochodu i przekręcamy wszystko w oryginalne miejsca.
Wyszło to tak :mrgreen:




Teraz zostaje skrócenie dokładki, bo brzydko to wygląda i koło będzie obcierać o nią.
:wink:


Obcinałem je brzeszczotem. :grin:





Jutro będę kombinował jak ja wyprostować, bo dzisiaj już było ciemno i potrzebuje na jutro samochodu. :grin:

Aha i jeszcze jedno. :grin: Bo nie mam takiej końcówki na końcu dokładki po lewej stronie. :/

Macie jakieś pomysł z czego takie coś zrobić ?? Chodzi mi coś po głowie, ale czekam na wasze propozycje. :grin:

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 17:37 ]
Fotki kiepskiej jakości po robiłem je już prawie po ciemku. :wink: Jutro postaram się lepsze porobić. :grin:

Krzysi3k - Wto Sty 18, 2011 18:06

No i teraz bajera :mrgreen:
bonus89 - Wto Sty 18, 2011 18:09

leszczu profi robota i spasowanie cacy :D
Raptile - Wto Sty 18, 2011 18:13

no no leszczyk widze postępy ;) ciutke za bardzo zes przycial chyba
bonus89 - Wto Sty 18, 2011 18:17

jak byś miał dwie takie odcięte końcówki to jakiś spawacz plastików zrobił by Ci to za grosze, a jak nie to możesz dorwać jakiegoś twardego plastiku i dociąć a ktoś ci dospawa :) za te dwie końcówki myśle że więcej niż 20zł by nie wzięli
leszczu - Wto Sty 18, 2011 18:22

Raptile napisał/a:
no no leszczyk widze postępy ;) ciutke za bardzo zes przycial chyba

I tak zasłoni to wszystko ta końcówka, ze nic nie będzie widać. :wink:

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 18:22 ]
bonus89 napisał/a:
a jak nie to możesz dorwać jakiegoś twardego plastiku i dociąć a ktoś ci dospawa

To nie jest przyspawane, tylko przykręcane na małe śrubeczki. :wink:

memphisto - Wto Sty 18, 2011 18:34

great job ! :mrgreen:

nie wiesz może o ile przesuwałeś otwory? bo nie bardzo mam chęci i możłiwości ściągać cały zderzak tak jak ty. Wolałbym nawiercić dokładkę i montować na auto. Bo jak mam iść z zderzakiem przez pół osiedla to dziękuję :mrgreen: już itak mają mnie za gościa ze szrota :mrgreen:

Świetnie Ci to wyszło ogólnie. Jestem niesamowicie pod wrażeniem :) choć chyba ciut za dużo uciąłeś ale to nie problem.

Co do tej zaślepki no to ona ogólnie chyba tylko z 1 strony jest bo ja też ją dostałem tylko na stronę kierowcy :P

leszczu - Wto Sty 18, 2011 18:40

memphisto napisał/a:
nie wiesz może o ile przesuwałeś otwory?

Niestety nie :/
Jak chcesz zrobić to porządnie to musisz koniecznie ściągać zderzak. :/

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 18:40 ]
memphisto napisał/a:
choć chyba ciut za dużo uciąłeś ale to nie problem

Jeszcze tam idzie właśnie ta końcówki i będzie dobrze. :grin:

memphisto - Wto Sty 18, 2011 19:01

leszczu19901 napisał/a:
Jak chcesz zrobić to porządnie to musisz koniecznie ściągać zderzak.


właśnie mam taki dodatkowy problem, że te 3 śruby co są na środku to 1 się odkręciła a 2 pozostałe kręcą się wokół własnej osi. Mogę na siłę je uwalić, ale czy później zderzak na jednej się będzie trzymał? bo pewno te 2 będą już nienaprawialne. Jak u Ciebie. Na 1 się trzyma zderzak czy lipa ?

bonus89 - Wto Sty 18, 2011 19:08

wytnij je i wspawaj nakrętki nowe z tyłu w pas przedni b pewnie się ukręciły
leszczu - Wto Sty 18, 2011 19:09

U mnie te 3 śruby normalnie wkręcam i wykręcam. :grin:

Której śrubki nie masz ??


Cytat:
a 2 pozostałe kręcą się wokół własnej osi.

I co nie da się ich odkręcić.
memphisto napisał/a:
bo pewno te 2 będą już nienaprawialne

Niekoniecznie, bo mógł się urwać gwint na śrubie.

memphisto - Wto Sty 18, 2011 19:12

srubka nr 1 jest i się odkręca/zakręca

natomiast 2 i 3 kręcą się wokół własnej osi, uniemożliwiając mi zdjęcie zderzaka

leszczu - Wto Sty 18, 2011 19:15

Oj to będzie ciężko memphisto, żeby to była śruba 1 sprawna to może by się jeszcze ta dokładka trzymała. Ale myślę że nie wszystko jeszcze stracone. :grin: Bo wiesz co możesz jeszcze zrobić ?? Przyczepić dokładkę od razu do zderzaka. :grin: Wiesz o co mi biega ?? :grin:
memphisto - Wto Sty 18, 2011 19:24

leszczu19901 napisał/a:
Wiesz o co mi biega


klej power? :mrgreen:

[ Dodano: Wto Sty 18, 2011 19:24 ]
tzn nie zdejmować zderzaka tylko kleić dokładkę ? :mrgreen:

leszczu - Wto Sty 18, 2011 19:28

memphisto napisał/a:
leszczu19901 napisał/a:
Wiesz o co mi biega


klej power? :mrgreen:

Nawet i klej, ale nie wiem czy to długo potrzyma. :grin:
Miałem na myśli przykręcić ją na śrubki. :wink:
Odkręcasz zderzak, stawiasz go do góry nogami, przystawiasz dokładkę i wiercisz nowe otwory w dokładce tak jak i zderzaku i potem wszystko ładnie skręcasz i masz przyczepiona na stałe dokładkę do zderzaka. :wink:

memphisto - Wto Sty 18, 2011 19:40

leszczu19901 napisał/a:
Odkręcasz zderzak,


no ale jak go odkręcę, to przecież Ci napisałem, że na 1 śrubie się będzie trzymał. 1 się wykręca a 2 i 3 nie, więc jak go urwę z tych śrub to już go nie przykręcę :P

będzie się trzymał tylko na śrubie nr 1 z twojej fotki, bo nr 2 i nr 3 się kręca wokół własnej osi.

I pytanie było czy zderzak na 1 śrubie się utrzyma tej środkowej czy nie? i odp że nie ahahah a teraz karzesz go targać :mrgreen:

bonus89 - Wto Sty 18, 2011 19:42

może dlatego tak cały przód jest spasowany, możesz oddać auto do jakiegoś blacharza żeby je spasował i może odrazu coś wymyślił by żeby te śruby wszystkie przymocować
memphisto - Wto Sty 18, 2011 19:47

bonus89 napisał/a:
może dlatego tak cały przód jest spasowany


tzn? ogólnie te lampy AE co mam zawsze powodują luki w zderzaku, bo są mniejsze niż oryginały. Wiele fot jest, gdzie ludzie mają luki 5x większe niż ja na lampach : D

bonus89 - Wto Sty 18, 2011 19:49

nie tylko o lampy chodzi, zderzak do maski i błotników tak średnio pasuje, ale jak dobrego trafisz blacharza to nawet do tych lamp Ci spasuje, ja zmieniałem dwie lampy i jeden takie dziury zostawił pod nimi udowadniał mi że są niższe niż ori, drugiemu nawet o tym nie wspominałem a sam pas przedni tak dogiął że wszystko cacy spasowane
leszczu - Wto Sty 18, 2011 19:51

memphisto napisał/a:
leszczu19901 napisał/a:
Odkręcasz zderzak,


no ale jak go odkręcę, to przecież Ci napisałem, że na 1 śrubie się będzie trzymał. 1 się wykręca a 2 i 3 nie, więc jak go urwę z tych śrub to już go nie przykręcę :P

Wiem memphisto , no ale innego wyjścia niema. Musisz zdejmować zderzak. :/
memphisto napisał/a:
I pytanie było czy zderzak na 1 śrubie się utrzyma tej środkowej czy nie? i odp że nie ahahah a teraz karzesz go targać :mrgreen:

Utrzyma :wink: Raptile, wie coś na ten temat. :grin:

bonus89 napisał/a:
może dlatego tak cały przód jest spasowany, możesz oddać auto do jakiegoś blacharza żeby je spasował i może odrazu coś wymyślił by żeby te śruby wszystkie przymocować

Tak spasowany, bo te lampy nie pasują idealnie. Prawie w każdym R200 są takie szpary przy tych właśnie lampach. Jedyny eR którego widziałem i wyglądał przyzwoicie z tymi lampami był Motyl52

memphisto - Wto Sty 18, 2011 19:53

zawsze można szpachlę napchać w luki, wygładzić, zdjąć zderzak i polakierować wtedy luk nie będzie wcale :mrgreen: jakby nie było, zawsze jakiś sposób :mrgreen:
bonus89 - Wto Sty 18, 2011 19:57

u mnie zrobił to bez szpachli ,leszczu więc widzisz że nie każdy R z tymi lampami musi tak wyglądać skoro komuś udało się to spasować to da się :)
leszczu - Wto Sty 18, 2011 19:58

bonus89 napisał/a:
leszczu więc widzisz że nie każdy R z tymi lampami musi tak wyglądać skoro komuś udało się to spasować to da się :)

Nawet mi mówił jak. :mrgreen:
Jak chcesz wiedzieć memphisto, to pisz na PW. :mrgreen:

Raptile - Wto Sty 18, 2011 20:15

tych śrub od dołu moze wogole nie być pozatym meph nie kombinuj juz ściągaj myj dokładeczke i czekam ;)
leszczu - Sro Sty 19, 2011 17:31

Dzisiaj skończyłem robić rzeczy kosmetyczne w mojej dokładce, czyli wyprostowanie jej i dorobienie plastikowej końcówki. :grin: Fotek niestety nie mam, ale nie martwcie się bo będą jeszcze.

Końcówkę dorobiłem z kawałku plastiku. Nawet ładnie mi wyszła. :mrgreen:


Zostaje jeszcze jedna rzecz do zrobienia i dlatego chcę się was poradzić. :grin:



Jak widzicie na fotkach jest lekka szczelina. No i teraz pytanie jak się jej pozbyć. Myślałem, nad sklejeniem, ale teraz czym ?? A może macie jakieś inne pomysły, to walcie śmiało. :grin:

[ Dodano: Sro Sty 19, 2011 17:31 ]
Aha i jeszcze jedno. :mrgreen:
Dzisiaj odbyła się pierwsza przejażdżka z dokładką i oznajmiam, że nie odpadła. :mrgreen:

greg-si - Sro Sty 19, 2011 17:43

Ja bym użył silikonu bezbarwnego. Tylko czy on z lakierem nie reaguje.

I jeszcze jedna rzecz.
PO CO TAKIE DUŻE FOTKI

leszczu - Sro Sty 19, 2011 17:51

greg-si napisał/a:
I jeszcze jedna rzecz.
PO CO TAKIE DUŻE FOTKI

Żeby wszystko było ładnie widać. :mrgreen:

bonus89 - Sro Sty 19, 2011 18:38

silikon nie będzie tego trzymał przy zderzaku, może klej do szyb?
leszczu - Sro Sty 19, 2011 18:42

bonus89, wiesz mi tam nie chodzi aby to się trzymało. :grin: Bo tak się dobrze trzyma, że nie odpadnie. :wink: Bardziej mi chodzi, aby tej szczeliny nie było tak widać. :grin: Myślałem nad wypełnieniem tej szczeliny silikonem, ładnie podrównać i potem pędzelkiem pod kolor auta pomalować. :grin:
bonus89 - Sro Sty 19, 2011 18:49

aha myślałem że chcesz żeby nie odstawało, w takim razie też jestem za silikonem
greg-si - Sro Sty 19, 2011 18:50

leszczu19901 napisał/a:
Żeby wszystko było ładnie widać. :mrgreen:

Ale co konkretnie? Bo ja już wszystko widzę jak jest w formacie takim jak na forum a 1024x728 to już w ogóle bajka. Tak duże foty tylko zamulają temat (i mój stary komputer :P ).

leszczu - Sro Sty 19, 2011 18:52

No dobrze. :grin: Specjalnie dla ciebie greg-si, i twojego starego komputera będę wrzucał fotki o mniejszej rozdzielczości. :mrgreen: Może być ??
greg-si - Sro Sty 19, 2011 19:01

leszczu19901, dziękuję Ci bardzo :)
Poważnie jak wrzuciłeś na którejś tam stronie sporo fotek to mi FF się zawiesił.
Mój komp jest z roku 1999 więc wiesz :)

leszczu - Czw Sty 20, 2011 11:36

greg-si napisał/a:
Mój komp jest z roku 1999 więc wiesz :)

:shock: I jeszcze działa. :mrgreen:

[ Dodano: Czw Sty 20, 2011 11:34 ]
Można powiedzieć, że efekt końcowy. :mrgreen:




[ Dodano: Czw Sty 20, 2011 11:36 ]
greg-si, dobre fotki ?? :mrgreen:

VanOrtega - Pią Sty 21, 2011 08:42

a co powiecie na dwie dokladki:)
pierwsza malowana pod kolor auta (dokladka od MG ZR) i pod nia normalna czarna (dokladka od coupry) ?

Krzysi3k - Pią Sty 21, 2011 08:46

Fajne, tylko niepraktyczne jak cholera... to nie UK, tu będziesz tarł o wszystko :/
Raptile - Pią Sty 21, 2011 09:56

Krzysi3k, nie przesadzaj ;) dojdzie fela 18 cali i bedzie ok :D
bonus89 - Pią Sty 21, 2011 11:02

przecież ta z zra dokładka nie jest dużo niższa prawie ze zderzakiem się równa, tylko jak to wygląda? 2 dokładki, to tak jak by 2 spojlery na tylna szybe montować, ori i w połowie jakiś drugi
greg-si - Pią Sty 21, 2011 11:51

leszczu19901, jeszcze tylko niżej go posadzić i będzie ok :)
leszczu - Pią Sty 21, 2011 11:57

bonus89 napisał/a:
tylko jak to wygląda?

bonus89, gdzieś w tym temacie wrzucałem właśnie taką fotkę ZR z tą właśnie dokładką od cupry. :grin:

bonus89 - Pią Sty 21, 2011 12:17

to było pytanie retoryczne :P widziałem te foty i pisze że nie wygląda :P
leszczu - Pią Sty 21, 2011 13:36

Cytat:
to było pytanie retoryczne :P widziałem te foty i pisze że nie wygląda :P

Musiałem źle zrozumieć. :mrgreen:

camaro17 - Pią Sty 21, 2011 17:56



BRM :)


BABEL - Nie Kwi 17, 2011 21:16

Sorry ale takiej rzeźby to już dawno nie widziałem. Auto brudne, piach rysuje lakier, wypalanie lutownicą, cięcie brzeszczotem nie dość, że na oko to jeszcze tak, że się rysuje ori lakier na rancie zderzaka, na dodatek krzywo, docinanie jakichś kawałków. Jak coś nie pasuje to nie ma problemu, wypełnić silikonem i pędzelkiem silikon podmalować. No poprostu LOL
Krzysi3k - Nie Kwi 17, 2011 21:25

BABEL, widziałem go dziś na żywo, ładnie wszystko spasowane, nie biadol.
kamax_19 - Nie Kwi 17, 2011 22:17

Fajny zderzak ma ta 2-setka :grin: z pierwszego zdjęcia to jakaś przeróbka czy jakaś inna wersja :?: :?:
bonus89 - Pon Kwi 18, 2011 01:20

Cytat:
Fajny zderzak ma ta 2-setka :grin: z pierwszego zdjęcia to jakaś przeróbka czy jakaś inna wersja :?: :?:
Ori zderzak z dwusetki tylko z zaspawanymi miejscami na chromy i atrapą bez znaczka. (którą wykonuje na zamówienie ale więcej informacji w stopce ;))
leszczu - Pon Kwi 18, 2011 15:09

bonus89 napisał/a:
Ori zderzak z dwusetki tylko z zaspawanymi miejscami na chromy i atrapą bez znaczka

I dokładką od ZR. :wink:

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 15:09 ]
BABEL napisał/a:
Sorry ale takiej rzeźby to już dawno nie widziałem. Auto brudne, piach rysuje lakier, wypalanie lutownicą, cięcie brzeszczotem nie dość, że na oko to jeszcze tak, że się rysuje ori lakier na rancie zderzaka, na dodatek krzywo, docinanie jakichś kawałków. Jak coś nie pasuje to nie ma problemu, wypełnić silikonem i pędzelkiem silikon podmalować. No poprostu LOL

Może i na fotkach źle to wygląda, ale na żywo jest dużo lepszy efekt. :wink:

imejdz - Pon Kwi 18, 2011 16:20

Powiem wam że ten na pierwszym zdjęciu w poście camaro17, wygląda bajecznie z tymi felgami i bez chromu :)) Ktoś się orientuje co to za felgi?
kamax_19 - Wto Kwi 19, 2011 16:38

bonus89, Atrape już dawno mam przerobioną tylko że znaczek został bo tak mi się bardziej podoba a co do zderzaka przy swoim roverku tak mam do malowania więc moze warto tak go przerobić, ale zaraz tył musiał by być od Zr-ki albo też zaspawany.. :!: :?: :grin:
dziadekc1 - Sro Kwi 20, 2011 21:03

witam roverkowiczow...
mam nietypowe pytanie... mam mozliwosc kupienia po okazyjniej cenie przedniego zderzaka od ZR'a i tutaj pojawia sie moje pytanie poniewaz jest on z wersji po lifcie wiec ta dokladka o ktora mi chodzi jest na stale z zderzakiem... czy przez jej odciecie bede mial mozliwosc dopasowania do mojego zderzaka czy bede musial rzezbic?? rzezbic i to ostro??
czy moze lepiej dac sobie spokoj i szukac ori z wersji przed liftem??

nizej foto o jaki zderzak mi chodzi (wiem ze zderzak szalu nie robi ale mi chodzi tylko o dokladke;))

adamsky - Sro Kwi 20, 2011 21:10

dziadekc1 napisał/a:
czy moze lepiej dac sobie spokoj i szukac ori z wersji przed liftem??
wg mnie dać sobie spokój, chyba że lubisz zabawy ze szpachlą :)
dziadekc1 - Sro Kwi 20, 2011 21:49

tez tak myslalem ale chcialem poznac rowniez Wasze opnie;)
leszczu - Czw Kwi 21, 2011 14:24

Uuu. Dużo roboty. :/ I nie opłacalne. :/
Matius - Czw Kwi 21, 2011 21:53

w zimę byle zaspa i odpadnie
kamax_19 - Czw Kwi 21, 2011 22:27

Czemu niby nie opłacalne!?!? Jeżeli sam sobie to zrobi dobrze i sam pomaluje albo u kogoś za grosze to nie widzę problemu ani innych przeszkód

dziadekc1, Jak sam to zrobisz to nie zapłacona jest tylko twoja praca.... :grin:
Fakt roboty przy tym będzie sporo ale z pbróbować można

Krzysi3k - Czw Kwi 21, 2011 22:48

kamax_19, nie lepiej kupić oddzielną dokładke i po prostu przykręcić? :|
Matius - Pią Kwi 22, 2011 16:41

może i lepiej... można było też zr kupić po co się bawić? Krzysi3k sam modzisz przy aucie więc nie dziw się że ktoś też chce :) a że trochę inaczej niż Ty to już jego sprawa :mrgreen:

Da rady wyciąć i zamontować ale trudne to i wiele przeciw jest - przede wszystkim w zimie zaryjesz w zaspę i dokładkę będziesz wozić już w bagażniku...

Krzysi3k - Pią Kwi 22, 2011 16:51

Matius, no tak, ale odcinanie i dospawywanie to raczej kiepski pomysł ;)
kamax_19 - Pią Kwi 22, 2011 18:59

Krzysi3k, Wiesz pokombinowac może ale fakt, tak jak mówisz napewno łatwiej i lepiej było by kupić oryginalną taką dokładke... :grin: bo tą jak pisał Matius, może w bagażniku później wozić... :sad: :sad:
dziadekc1 - Sob Kwi 23, 2011 15:24

zgadzam sie z Wami ale jak narazie latwiej jest znalesc caly przod po lifcie niz sama dokladke sprzed... stad byl moj post i pytanie
jeden jak mi rzucil cene 300zl za sama dokladke to zastanawialem sie z czym sie on na rozum zamienil

to zostawie to i bede szukal dalej... napewno wpadnie kiedys w moje lapiszcza;)

Krzysi3k - Sob Kwi 23, 2011 17:23

dziadekc1, ja długo polowałem, cierpliwości.
dziadekc1 - Sob Kwi 23, 2011 18:59

spoko... poczekam zobacze... napewno wczesniej wleci cos innego co troche ostudzi na chwile moj zapal;)
Krzysi3k - Sob Kwi 23, 2011 19:05

dziadekc1, moim zdaniem jak już zabrałeś się za tył to zmień lampy, tylko nie Lexusy na miłość boską :mrgreen: Z ZR z białymi kierunkami są fajne.
dziadekc1 - Sob Kwi 23, 2011 20:15

tez sie na nie czaje... lexusy nie podobaja mi sie wiec nie skrzywdze tak mojego R... na lampki od ZR troche poczekam bardziej mnie korci zderzak tylni od tego modelu;) ale to wiekszy wydatek niz lampki
leszczu - Sob Kwi 23, 2011 20:22

dziadekc1 napisał/a:
bardziej mnie korci zderzak tylni od tego modelu;) ale to wiekszy wydatek niz lampki

Co ty gadasz, na allegro jest za 100 zł do sprzedania. :wink:

dziadekc1 - Sob Kwi 23, 2011 21:46

leszczu19901 napisał/a:
Co ty gadasz, na allegro jest za 100 zł do sprzedania.


gdzie?? chyba masz jakies inne allegro bo ja najtanszy widzialem po 250zl :???:
podrzucisz jakis nr aukcji lub linka

adamsky - Sob Kwi 23, 2011 23:35

leszczu19901 napisał/a:
na allegro jest za 100 zł do sprzedania. :wink:

taaak, od Turbo R25 :D

dziadekc1 - Nie Kwi 24, 2011 08:51

ten widzialem... ale mnie interesuje od ZR'a :smile:
Krzysi3k - Nie Kwi 24, 2011 09:36

http://allegro.pl/rover-2...1535315836.html
:)
EDIT: A kurde, cena bez dokładki, ale jeszcze niedawno był szary zderzak z ZR za stówke kompletny :)

dziadekc1 - Nie Kwi 24, 2011 10:39

tego nie widzialem - nic dziwnego opisany ze jet od 25...

a pamietasz namiary na tego o ktorym wpomniales moze gosciu nie sprzedal lub ma inny;)

Krzysi3k - Nie Kwi 24, 2011 10:40

Nie pamiętam, ale szukaj też w zderzakach od R25 - taka dobra rada ;)
bonus89 - Nie Kwi 24, 2011 12:33

to powoli się robi przykre :/ więcej ZR w polsce jeździ niż na europe wyprodukowali :/ Przecież 2setka jest ładna wystarczy jej tylko troche kosmetyki
leszczu - Nie Kwi 24, 2011 17:10

Krzysi3k napisał/a:
http://allegro.pl/rover-2...1535315836.html
:)
EDIT: A kurde, cena bez dokładki, ale jeszcze niedawno był szary zderzak z ZR za stówke kompletny :)

Właśnie o tym mówiłem, niedawno był kompletny do sprzedania. Ale widać, że już sama dokładkę ktoś wyrwał. :wink:

dziadekc1 - Nie Kwi 24, 2011 17:49

bonus89 napisał/a:
to powoli się robi przykre :/ więcej ZR w polsce jeździ niż na europe wyprodukowali :/ Przecież 2setka jest ładna wystarczy jej tylko troche kosmetyki

mi tylko o takie kosmetyczne zmiany chodzi;)
sam masz zderzak od 25;P

leszczu19901 napisał/a:
Właśnie o tym mówiłem, niedawno był kompletny do sprzedania. Ale widać, że już sama dokładkę ktoś wyrwał.

wyrwal czy nie napisalem do niego zobaczymy co mi odpowie

Matius - Nie Kwi 24, 2011 21:03

Krzysi3k napisał/a:
Matius, no tak, ale odcinanie i dospawywanie to raczej kiepski pomysł ;)

no przecież cały czas o tym piszę :) też odradzam tego typu modyfikacji ale nie mówmy że się nie da albo się nie opłaca bo dla jednego się opłaca dla innego nie. Jeden woli wyciąć i dospawać inny woli samą dokładkę.

powiedzmy wprost lepiej kupić dokładkę dokręcaną bo jest mniej roboty i bezpieczniejsza jest niż zderzak z dokładką na stałe bo są problemy i już. Nie mielmy tematu na forum 1000 razy bez przesady :) było o tym już wieeeele razy i głównie na SB o tym się gada :)

Można porozmawiać za i przeciw jak ktoś ma dospawaną dokładkę i najlepiej niech się wypowie jak się sprawuje i już będzie po problemie :)

bonus89 - Pon Kwi 25, 2011 01:23

dziadekc1 napisał/a:
sam masz zderzak od 25;P
właśnie od 25 by pozbyć się tylko biedronkowych chromów. Nie pakuje na siłe lotek spojlerów dokładek bo teraz trudniej o zadbaną 2setke niż o ZRo200setko nie wiadomo co :P