Zobacz temat - [R75] Kontrolka zapięcia pasów, Airbag
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka zapięcia pasów, Airbag

jaymz - Pon Lip 02, 2007 08:33
Temat postu: [R75] Kontrolka zapięcia pasów, Airbag
Witam serdecznie.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem ROVERA 75 (8xairbag chociaż już słyszałem że max w roverze to 6, klimatronic dwustrefowy, parktronic)

Zaznaczę że auto bezwypadkowe (pomiary grubości powłoki lakierniczej potwierdziły bezwypadkowość)

Chciałem zapytać o trzy sprawy:

1) Czy ROVER 75 nie ma czujnika zapięcia pasów ? (bo kontrolka niby jest, może to było jako dodatkowe wyposażenie)

2) Gdzie w kujawsko-pomorskim lub wogóle w POLSCE jest serwis rovera (chciałem kupić oryginalne dywaniki)

3) GDZIE MOŻNA ZAKUPIĆ instrukcję obsługi w języku polskim ?? ??

Pozdrawiam

Jaymz

orson - Pon Lip 02, 2007 08:58
Temat postu: Re: [R75 2.5V6 2001] Porada
jaymz napisał/a:
Witam serdecznie.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem ROVERA 75 (8xairbag chociaż już słyszałem że max w roverze to 6, klimatronic dwustrefowy, parktronic)

Zaznaczę że auto bezwypadkowe (pomiary grubości powłoki lakierniczej potwierdziły bezwypadkowość)

Chciałem zapytać o trzy sprawy:

1) Czy ROVER 75 nie ma czujnika zapięcia pasów ? (bo kontrolka niby jest, może to było jako dodatkowe wyposażenie)

2) Gdzie w kujawsko-pomorskim lub wogóle w POLSCE jest serwis rovera (chciałem kupić oryginalne dywaniki)

3) GDZIE MOŻNA ZAKUPIĆ instrukcję obsługi w języku polskim ?? ??

Pozdrawiam

Jaymz


Witam

Jak sie kiedys okazalo (czasy jeszcze z grup dyskusyjnych niektore R75 mialy 8 poduch).

add.1: W 45 mamy to samo ale w sumie nie widzialem by kiedykolwiek to dzialalo - ale moze dlatego ze zawsze zapinamy pasy przed ruszeniem - sprawdze to sie odezwe

add.2: Serwisow jest pare ale jesli chcesz kupic oryginalne czesci/akcesoria to proponuje zajrzec tu: http://www.tomateam.pl/sklep/index.php
a jesli chodzi konkretnie o dywaniki to tu:
http://www.tomateam.pl/sk...akcesoria&c=795

add.3: Tutaj proponuje zagadac do innych uzytkownikow R75'ki - ktos powinien ja miec

Pozdrawiam

jaymz - Pon Lip 02, 2007 09:11

dzięki za szybką odpowiedź.

Zastanawiam się jak sprawdzić wogóle wyposażenie mojego auta (jest dużo dupereli które były niby w opcji - tak wyczytałem w necie)

Niektóre miały podgrzewanie lusterek inne podobno nie, jedne miały podgrzewane spryskiwacze szyby przedniej inne nie itd ...

Pozdrawiam

Jaymz

orson - Pon Lip 02, 2007 09:21

jaymz napisał/a:
dzięki za szybką odpowiedź.

Zastanawiam się jak sprawdzić wogóle wyposażenie mojego auta (jest dużo dupereli które były niby w opcji - tak wyczytałem w necie)

Niektóre miały podgrzewanie lusterek inne podobno nie, jedne miały podgrzewane spryskiwacze szyby przedniej inne nie itd ...

Pozdrawiam

Jaymz


Witam

Spryskiwacze latwo sprawdzic bo procz rurki dopprowadzajacej plyn poiwnien isc kabel z elektryka do spryskiwacza. Jesli chodzi o podgrzewane lusterka to mozna to sprawdzic - u mnie w 45'ce lusterka sa pogrzewane kiedy wlaczy sie oogrzewanie w aucie (sa lekko cieple) chociaz aktualnie przy tych upalach ktore sa ciezko to spradzic.

Pozdrawiam

piter34 - Pon Lip 02, 2007 09:49

orson napisał/a:
Jak sie kiedys okazalo (czasy jeszcze z grup dyskusyjnych niektore R75 mialy 8 poduch).

A to mnie jakoś ominęło.
Czy te 8 poduch nie dotyczy wyłącznie wersji po liftingu?

orson - Pon Lip 02, 2007 09:58

piter34 napisał/a:
orson napisał/a:
Jak sie kiedys okazalo (czasy jeszcze z grup dyskusyjnych niektore R75 mialy 8 poduch).

A to mnie jakoś ominęło.
Czy te 8 poduch nie dotyczy wyłącznie wersji po liftingu?


Bo widzisz piterk'u - tak jak normalnie nie bylo MG ZT 235 konnego diesel'a w seryjnej produkcji, tak NA SPECJALNE ZYCZENIE KLIENTA, byly takie wersje robione. To samo tyczy sie 6 i 8 poduszek - jesli ktos chcial i byl gotow za to zaplacic to montowali 8 nawet w wersjach przed 2004/2005.

Pozdrawiam

piter34 - Pon Lip 02, 2007 09:59

orson napisał/a:
tak jak normalnie nie bylo MG ZT 235 konnego diesel'a w seryjnej produkcji,

:shock: Pokaż :mrgreen:

orson - Pon Lip 02, 2007 10:03

piter34 napisał/a:
orson napisał/a:
tak jak normalnie nie bylo MG ZT 235 konnego diesel'a w seryjnej produkcji,

:shock: Pokaż :mrgreen:


Ogladnij zdjecia ze zlotu - no nie wierze ze Ty sie nie przejechales ta maszyna ;P

Pozdrawiam

Brt - Pon Lip 02, 2007 10:04

ja jej nawet dokładnie nie obejrzałem :( o jeździe nawet nie wspominając :(
orson - Pon Lip 02, 2007 10:07

Brt napisał/a:
ja jej nawet dokładnie nie obejrzałem :( o jeździe nawet nie wspominając :(


No nie - gdzie Wy byliscie jak pod maska podziwialismy prace jaka wykonal zespol BMW/Rover... No rece opadaja ;P

http://www.marek.idzik.pl...a/dsc_0271.html
http://www.marek.idzik.pl...a/dsc_0281.html

Pozdrawiam

jaymz - Pon Lip 02, 2007 10:10

a co z tym czujnikiem zapięcia pasów działało to coś kiedyś czy to była jakaś ekstra opcja ? (bo kontrolka niby jest)

jaymz

piter34 - Pon Lip 02, 2007 10:10

orson napisał/a:
Ogladnij zdjecia ze zlotu - no nie wierze ze Ty sie nie przejechales ta maszyna ;P

Hehe. To co tam pod maską było?
Ja założyłem, że to ordynarny MG ZT 135.

orson - Pon Lip 02, 2007 10:13

piter34 napisał/a:
orson napisał/a:
Ogladnij zdjecia ze zlotu - no nie wierze ze Ty sie nie przejechales ta maszyna ;P

Hehe. To co tam pod maską było?
Ja założyłem, że to ordynarny MG ZT 135.


No tez tak myslalem dopuki wlasciciel nie wyprowadzil nas z bledu mowiac ze to wersja robiona na specjalne zamowienie.
W sumie scigalo sie nawet z Tomcatem Docenta i niewiele przegralo.

Pozdrawiam

piter34 - Pon Lip 02, 2007 10:44

orson napisał/a:
No tez tak myslalem dopuki wlasciciel nie wyprowadzil nas z bledu mowiac ze to wersja robiona na specjalne zamowienie.

Co było pod maską?

Brt - Pon Lip 02, 2007 10:46

klekot :P
jaymz - Pon Lip 02, 2007 11:01

jestem nowy to głupio pisać że wątek sie zaspamował, ale jeśli macie jeszcze cierpliwość to proszę powiedzcie mi:

1) Jakieś adresy ASO, gdzie można kupować części itp (chcę np kupić chromowane obudowy lusterek), wiem że aso to zdziercy itd ale zapytać nie zaszkodzi ... (najlepiej kujawsko - pomorskie, lub wielkopolska)

2) jak sprawdzic dokładne wyposażenie swojego rovera 75

3) no i po raz 3 pytanie co z kontrolką zapięcia pasów to działało kiedyś czy to jakaś ekstra opcja.

Dziękuje

Pozdrawiam

jaymz

piter34 - Pon Lip 02, 2007 11:29

Cytat:
klekot :P

Jaja sobie robicie

PHJOWI - Pon Lip 02, 2007 11:42

nie wiem z jakiej beki macie takie info o 8 poduchach? .jest tylko 6 i to w wersji przed i po litingu. Nawet w katalogu EPC jest wymieniona ilość:

2 czołowe
2 boczne w siedzeniach
2 kurtyny

i finito.

a ludzi myślą że mają 8 bo liczną napisy na słupkach . a tam tylko jedna kurtyna he he....

Paul - Pon Lip 02, 2007 11:44

piter34 napisał/a:
Jaja sobie robicie

Nikt jaj nie robi :D
To jest KLEKOT, ponad 230 KM :P

PHJOWI - Pon Lip 02, 2007 11:47

dzisiaj będe się bawił testbook i swoją 75, może uda się uaktywnić kontrolkę zapiętych pasów.Jak coś pójdzie to dam znać.
piter34 - Pon Lip 02, 2007 11:53

Paul napisał/a:
To jest KLEKOT, ponad 230 KM :P

Ja bardzo proszę o odpowiedź na pytanie: jaki to jest silnik (pojemność, pochodzenie, itp.; fotki mile widziane). :cool:

jaymz - Pon Lip 02, 2007 11:55

No to czekam z niecierpliwością może da rade to uaktywnić :D

A wiecie czy jest możliwe w miarę bezproblemowe zamontowanie czujnika deszczu ? (lusterko ma jakiś kabelek ale to do ściemniania się lusterka). Wystarczy wyposażyć je w czujnik i podpiąć gdzieś czy to zupełnie inne ecu jest i więcej zabawy wymaga ?

jaymz

Marian_K - Pon Lip 02, 2007 14:01

jaymz napisał/a:
1) Czy ROVER 75 nie ma czujnika zapięcia pasów ?
Tylko nieliczni mają. Jak sprawdzić zobacz tutaj:
http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=13047

Cytat:
2) Gdzie w kujawsko-pomorskim lub wogóle w POLSCE jest serwis rovera (chciałem kupić oryginalne dywaniki)
Zobacz na stronie www.roverki.pl - tam są wszystkie potrzebne adresy :wink:

jaymz napisał/a:
3) GDZIE MOŻNA ZAKUPIĆ instrukcję obsługi w języku polskim ?? ??
Pojęcia nie mam - nigdy takiej na oczy nie widziałem :sad:

Jeśli chodzi o ilość poduszek, to uważam - tak samo jak PHJOWI - max. ilość to 6 i ani deka więcej.

Pozdrawiam!

PHJOWI - Pon Lip 02, 2007 23:11

oblukałem dzisiaj co tam jest grane i już wiem że musi być dodatkowy czujnik zamontowany w napinaczu , zapodaje fotkę jak to wygląda:
jaymz - Wto Lip 03, 2007 07:35

no a wiązka i elektronika jest juz zaprogramowana do tego ?? Wystarczy tylko podłączyć napinacz z czujnikiem ?

jaymz

PHJOWI - Wto Lip 03, 2007 09:21

w niektórych modelach jest pusta kostka pod czujnik , u mnie jest mam model 2003 v6 najbogatszą
Alex_Tom - Pią Mar 23, 2012 16:12

Poruszę stary temat, może ktoś pomoże.
Chodzi o pikanie i kontrolkę pasów. Bo u mnie nie pali się ta kontrolka gdy się pas odepnie. Mówicie, że nie każdy 75 to ma. Ale u mnie po podłączeniu pod komputer pokazało że pas jest zapięty, mimo, że praktycznie nie był! Więc mi się wydaje, że poprzedni właściciel np. w zatrzasku pasa coś tam zrobił z czujnikiem i pokazuje że jest cały czas zapięty aby nie świeciła mu się kontrola czy nie pikało (jeśli to jest w 75).
Co myślicie?

sash997 - Pią Mar 23, 2012 21:03

bo może nie masz tej opcji?? pokazuje że jest zapięty bo go niema,mi np pokazuje że tempomat nie włączony a tempomatu niemam:)
Alex_Tom - Sob Mar 24, 2012 13:04

No właśnie.. Skoro go nie ma to nie włączony. A u mnie zapięte czyli włączone. Dobra, dam sobie spokój bo i tak mam uboga wersje 75. Dzięki!