Zobacz temat - SOLVED [R 214i, 97'] Od czego to? dźwięki spod maski
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R 214i, 97'] Od czego to? dźwięki spod maski

Goktan - Wto Lut 19, 2008 06:35
Temat postu: SOLVED [R 214i, 97'] Od czego to? dźwięki spod maski
Witam,

słyszę pod silnikiem takie dźwięki

http://www.wrzucaj.com/279674
http://www.wrzucaj.com/795662

początkowo było przypuszczenie, że to paski klinowe, wymieniłem, później, że może rolka prowadząca od paska ze wspomagania, bo coś tam było nie tak, myśleli, że rolka trze o coś - to dalej nie to (czyli już 350zł poszło, w sumie dla świętego spokoju, ale problem nadal jest)

Teraz mechanik sugeruje rozrząd, a może tylko część. mówi, że może nie ma smarowanie na wałku rozrządu.
Z kolei tata mojej dziewczyny (mechanik TIR-ów) twierdzi, że to bardziej pompa wodna, trze na zimnym silniku tylko, a potem się rozgrzeje i ma odpowiednie smarowanie.
Przy dodawaniu gazu świst (drugie nagranie) i piszczenie mocniejsze, aż ustaje przy około 3000obr, a po rozgrzaniu silnika całkowicie milknie.

Co to? Bo już nie mam pojęcia co wymienić.

Auto kupione 2tygodnie temu

sobek - Wto Lut 19, 2008 07:29

Witam ja mam to samo z moim Roverem. Szkoda, że nie mogę odsłuchać twoich nagrań (nie chce otworzyc linka) ale z tego co piszesz widzę, że mamy to samo. Ja dzis też wymianiam pasek rozrządu i jego napinacz. Jeśli ktoś jest w stanie określić usterkę to proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Goktan - Wto Lut 19, 2008 07:33

Faktycznie, pliki nie działają, wrzuciłem na inny serwer, mam nadzieję, że teraz będzie ok
sobek - Wto Lut 19, 2008 07:41

Kurcze ciężko mi to określić po tych nagraniach, ale mam coś podobnego. Jak na moje to odgłos jest od strony kierowcy. Zobaczę co dziś powie mi mechanik i najwyżej napiszę co wiem. Miejmy nadzieję, że damy jakoś radę.
Pozdrawiam

Lukaszn2006 - Wto Lut 19, 2008 09:48

Może jestem przewrażliwiony, ale sprawdź poziom płynu od wspomagania....
sTERYD - Wto Lut 19, 2008 10:41

podotykaj każde kółko napędzane paskami wielorowkowymi (oczywiście jak już wyłączysz silnik), po takich piskach to powinno być dość "ciepłe" :wink:
Dowiesz się gdzie piszczy :cool:

azor77 - Wto Lut 19, 2008 16:58

1; może zdejmij paski od wspomagania i z alternatora i odpal silnik i obadaj czy nadal piszczy :lol:

2; A może łożysko oporowe sprzęgła tak piszczy

?? ??

Goktan - Wto Lut 19, 2008 17:44

Lukaszn2006, niestety, w moim przypadku nie był to brak/ubytek płynu w układzie wspomagania. Co prawda wężyki nieco się pocą przy zbiorniczku, to jednak nie ubywa go ani też nie ma to wpływu na dźwięki.

azor77, paski były wymieniane, ściągane na zmianę a rozrusznik kręcony, mechanik uważa, że to nic z paskami wspomagania/alternatora. Piszczy gdzieś pod silnikiem - wiem, że może się rozchodzić dźwięk,ale tam najbardziej słyszalne.
Co do łożyska, dźwięk powinien ustawać przy wciskaniu sprzęgła? Bo jeśli tak,to to nie to.

giewu - Wto Lut 19, 2008 18:25

na początek proponuję Ci spuścić olej silnikowy ... zobacz w jakim on będzie stanie i bacznie obejrzyj korek miski olejowej szukając czegokolwiek innego niż ślady oleju
od tego zacznij :lol:

Goktan - Wto Lut 19, 2008 20:02

giewu, olej wymieniony tydzień temu :P spód auta suchy, zero wycieków, plam etc., korek miski również :)

Jeszcze jakieś sugestie?

Co z tą pompą wodną, czy to może być to? Że na zimnym trze woda a później się rozgrzewa czy jakoś tak?

R-200 - Wto Lut 19, 2008 23:54

Należy zdjąć obydwa paski, zostaje tylko rozrząd. Jeśli piszczy to rolka napinająca. :/
Goktan - Sro Lut 20, 2008 05:47

R-200, właśnie, mechanik też coś takiego podejrzewał :( zatem, jeśli to faktycznie to, wypadałoby już cały rozrząd machnąć - stąd moje pytanie o konkretne części (Allegro, tomateam), które musiałbym kupić, a nie będą wygórowane cenowo, bo mechanik życzy sobie 500zł za rozrząd, a gdzie tam robocizna :/

Jakieś linki?

Brt - Sro Lut 20, 2008 08:59

www.roverki.pl --> techniczny fAQ ;) lub po prostu mój podpis ;)
R-200 - Sro Lut 20, 2008 15:35

Dawno w swoim nie robiłem ale jeśli robić rozrząd porządnie to masz rolkę napinającą, pasek, pompę wodną, może jeszcze jakiś drobiazg i trochę się uzbiera. Jest też wariant oszczędnościowy ale to się zemści póżniej. :lol: :lol: :lol:
Goktan - Sob Lut 23, 2008 01:14

R-200, racja, to była rolka napinająca, a problem polegał na tym, że w rękach nie da się nią zrobić ani ćwierć obrotu, łożyska musiały nawalić, ale o dziwo pasek ciągnął rolkę, bo nie jest w żaden sposób zniszczony, nie ma przetarć nadruku itp.
Mechanik był wielce zdziwiony, jak to cudo dało radę kręcić.

Mam to już za sobą, rolka, pasek, pompa, liczę na to, że teraz sobie w spokoju pojeżdżę ;)

giewu - Sob Lut 23, 2008 08:51

Goktan napisał/a:
Mam to już za sobą, rolka, pasek, pompa, liczę na to, że teraz sobie w spokoju pojeżdżę

no to cale szczęście, że skończyło się tylko na rolce ... ten dźwięk był tak okropny, że ja aż podejrzewałem elementy wewnątrz motoru ;) ...
czyli temat solved :D

Goktan - Sob Lut 23, 2008 11:14

giewu, a żebyś wiedział, też myśleliśmy, że to coś z motorem bo tak strasznie dawało po uszach z tego miejsca, że przerażenie w oczach, to mało powiedziane. Nagranie nie do końca oddało ten dźwięk, ale szczęśliwie trafiłem na dobry warsztat, ceny również nie wygórowane, tak części jak i robocizny.
azor77 - Sob Lut 23, 2008 15:18

Goktan napisał/a:
azor77, paski były wymieniane, ściągane na zmianę a rozrusznik kręcony, mechanik uważa, że to nic z paskami wspomagania/alternatora. Piszczy gdzieś pod silnikiem - wiem, że może się rozchodzić dźwięk,ale tam najbardziej słyszalne.
Co do łożyska, dźwięk powinien ustawać przy wciskaniu sprzęgła? Bo jeśli tak,to to nie to.


A tak byłeś pewny, że nic z tych rzeczy :razz:

Goktan - Sob Lut 23, 2008 15:41

Ale to nie były paski, tylko rolka :P i świst nie pochodził od pasków - a to je kazałeś sprawdzić :P było, minęło :D
azor77 - Sob Lut 23, 2008 16:22

Goktan napisał/a:
Ale to nie były paski, tylko rolka :P i świst nie pochodził od pasków - a to je kazałeś sprawdzić :P było, minęło :D


Wiadomą rzeczą jest, że paski współpracują z rolką napinacza i miałem namyśli cały komplet, ale nie dopisałem tego więc się nie zrozumieliśmy :razz:
Ale gratuluję, że się wyjaśniła sprawa i nie wynikło nic poważniejszego.
Pozdrawiam :mrgreen:

R-200 - Pon Lut 25, 2008 09:53

Tak prawdę mówiąc dżwięk jest najlepszy w momencie gdy zniknie i słychać tylko -puk- i absolutna cisza. :mrgreen: :mrgreen:
pluto - Czw Lut 28, 2008 12:59

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 12:59 ]
czym grozi niewymienienie pompy wodnej przy zmianie rozrządu? i jak poznam, że przy wymianie rozrządu poprzedni właściciel wymienił pompę?

giewu - Czw Lut 28, 2008 13:07

pluto napisał/a:
czym grozi niewymienienie pompy wodnej przy zmianie rozrządu?

w najgorszym przypadku tym, że może zatrzeć się wałek pompy, który napędzany jest paskiem rozrządu ... pisać dalej ? :twisted:

pluto - Czw Lut 28, 2008 13:17

Nie musisz:) myślałem że tylko jakimś wyciekiem. Mam wrażenie że w obudowie paska rozrządu jest brudno, tzn olej-smar nie wiem(oby nie jeszcze opiłki)nie wiecie skąd to?? czy jeszcze jakieś uszczelniacze muszę wymienic?
giewu - Czw Lut 28, 2008 13:31

pluto napisał/a:
myślałem że tylko jakimś wyciekiem

wyciek to ewentualne mniejsze zło ;)

truten23 - Pią Lut 29, 2008 09:17

giewu napisał/a:
ten dźwięk był tak okropny, że ja aż podejrzewałem elementy wewnątrz motoru


ja też niałem takie przeraźliwe piszczenie na zimnym silniku, myśleliśmy z tatą że to coś z rożrządu. Ale okazalo się ze to wina rolki napinającej paska rozrzadu, wpuściliśmy do tej rolki troche smaru strzykawką i spokój... :mrgreen:
kiedys trzeba ją wynienić :roll: