Zobacz temat - R 600 lampy przednie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - R 600 lampy przednie

mazda11 - Sro Lip 02, 2008 19:42
Temat postu: R 600 lampy przednie
Witam chciałbym żebyście wklejali tutaj zdjęcia swoich lamp z soczewkami. Szczególnie kieruje ten temat koledze NEOSS .
NEOSSS - Sro Lip 02, 2008 19:57

mazda11, jeszcze troche musisz poczekać bo nie mam naprawdę czasu żeby Roverka wykąpać i w dogodnym miejscu zrobić mu sesję... Dopiero po urlopie się postaram - początek sierpnia... W każdej chwili możesz podjechać i obejrzeć lampki na żywca
mazda11 - Pią Sie 01, 2008 08:40

NEOSSS, i jak sprawa z lampeczkami??????
NEOSSS - Pią Sie 01, 2008 09:45

mazda11, Roverek jest na urlopie tak jak napisalem w dziale Pozdrowienia, jak wroci za okolo 1,5 tygodnia to zrobie sesje bo idzie na sprzedaz ;-)
mazda11 - Czw Sie 21, 2008 17:44

NEOSSS, i jak masz fotki?????????? Jak tak to wklej lub daj linka.
Mazak - Sob Sie 23, 2008 15:21

Hejka wlasnie Neosss kiedy beda fotki??Cekaw jestem jak sie prezentuja xenoniki :roll:
herc - Sob Sie 23, 2008 17:21

No ja też czekam na fotki.... ;)
mazda11 - Czw Wrz 04, 2008 19:47

Chyba się tych zdjątek sie nie doczekamy:-( A szkoda:/
NEOSSS - Czw Wrz 04, 2008 20:16

Cierpliwosci - ZAWALENIE GLOWY!!! Luzniej bedzie na poczatku listopada wiec wejda fotki
funfel - Wto Paź 20, 2009 21:11

i jak są fotki ? :)
camaro17 - Wto Paź 20, 2009 23:24

wydaje mi się że fotki przepadły już przeszło rok czekamy na nie :razz:
Tomasz620 - Sro Paź 21, 2009 16:19

kolego NEOSS wrzuc te fotki sam jestem ciekaw ! (moze auto byc BRUDNE byle by było widac lampki )
a jak lamplki brudne to przetrzyj szmtką i cykaj to chwila roboty.. :smile:

Mazak - Sro Paź 21, 2009 22:50

Przeminęło z wiatrem :razz:
seyfer - Czw Paź 22, 2009 08:07

Czekamy cierpliwie :mrgreen:
Mazak - Pią Mar 19, 2010 10:39

Znalazłem w necie R 600 z ładnie zrobionymi lampami ,wrzucam link mam nadzieje że właściciel się nie obrazi

http://www.autocentrum.pl...rover-600-1998/

jak dla mnie wygląda pięknie :grin:

[ Dodano: Pią Mar 19, 2010 10:39 ]
ps. no to się doczekaliśmy :wink:

Deamian - Pią Mar 19, 2010 16:21

Jak dla mnie boomba :shock: :mrgreen:
Pięknie wygląda. Jeszcze kolorek ksenonków pod kolorek auta. Cacy :wink:
Może zaprosił by ktoś go na forum aby trochę opisał o tym :smile:

Mayson - Pią Mar 19, 2010 17:58

Trochę sceptycyzmu, by Mayson ;)
Ładnie wyglądają, póki wyłączone. Zdjęcie drugie jest robione z ok. 3m przed autem, z pozycji stojącego człowieka, a oślepia jak cholera. Na drodze nie chciałbym go spotkać... Poza tym oficjalnie nie było lamp dedykowanych do R600, z tego co szukałem swego czasu po necie, więc to na bank samoróbka. Gdyby np. Hella robiła takie lampy, to nawet 1kzł bym odżałował ale oślepiacza nigdy nie zamontuję.

U dołu zdjęcia, które chyba nawet były już na forum. Podobne lampy. Te soczewki nawet bym chciał ;) Oczywiście kwestia, czy jest odpowiedni rozdział strumienia światła.

Mazak - Sob Mar 20, 2010 02:28

Mayson wiadomo że na 100% przerabiane ale skoro gościu postarał się nawet o spryskiwacze do lamp to wydaje mi się że na pewno ustawił je na tyle możliwie aby nie oślepiały , i tak uważam to za lepsze rozwiązanie niż wsadzenie xenonów do zwykłych lamp :wink:
Deamian - Sob Mar 20, 2010 11:11

Mayson ale przyznaj że fajnie wyglądają soczewki w r600 :wink: :razz:
olek997 - Czw Mar 25, 2010 16:07

witam:) to ja jestem posiadaczem teog roverka z autocentrum:) fakt na tym zdjeicu oślepiaja ale wez pod uwage że były orbione póznym wieczorewm, auto było mokre a zdjeice jest z telefonu. wrzuce wiecej foteczek na auto centrum i tutaj tylko go po zimie doprowadze do błysku. ksenonki wyregulowane na przyrządze podczas przeglądu. silniczki regulacji działają, motyw taki że popki co sprwyski działają ale są podłączone pod te samą pompe co wycieracki także cisnienie jest do kitu, ale fabrycznie na zborniku połynu jest miesjce na drugą pompe, tylko nie wiem jak to mądrze podłączyc:(
Mayson - Czw Mar 25, 2010 16:54

olek997 napisał/a:
wrzuce wiecej foteczek na auto centrum i tutaj tylko go po zimie doprowadze do błysku

Ja jestem ciekawy jednej fotki. Stań pod wieczór przed ścianą/drzwiami garażu/itp., włącz światła i zrób fotkę, jak układa się strumień światła na ścianie :smile: To, że wygląda to świetnie, to ja nie przeczę - bo wygląda - ale oślepiania nienawidzę :twisted:

[ Dodano: Czw Mar 25, 2010 16:54 ]
A! Z ciekawości - skąd wziąłeś gładkie szkło reflektorów? Polerka, czy gdzieś kupiłeś?

Mazak - Czw Mar 25, 2010 18:48

Generalnie wygląda bardzo ładnie sam mach ochotę na coś takiego ,dużo miałeś zabawy z tą przeróbka??
olek997 - Czw Mar 25, 2010 22:03

uwierz ze strumień światłą jest dobrze ustawiony, tak jak w orginalnych lampach!, zabawy bylo masakrycznie duzo, dobieranie soczewek, regulowanie, maskownica, polerowanie szkła, masakra jednym słowem, z tyłu inaczej zamknięcia trzeba było zrobić, masakra, i oczywiście tempreaturka ejst 4300 a nie jakies niebiesko fioletowe 8000K. włąsnie ustwiajac soczewy wzorowałem sie na odrysowanym strumieniu swiatla z orginału:) potme ejszcze przy przeglądzie ustawienie na przyrządzie.
MAYSON jakby te ksenonki oślepiały ot juz bym dowód stracił kilkakrotnie, a tak odpukać nie mialem ani jednej kontroli jeszcze z powodu świateł

Mazak - Czw Mar 25, 2010 22:25

jednym słowem roboty w pyte ale za to jaki efekt ,czekamy na fotki
olek997 - Czw Mar 25, 2010 22:32

iwesz nie wszystko samemu zrobisz, szkłą trzeba wysyłąć do polerki, naprawde dosłownie jest tyle pie***** się z tym że bajka, ale warto było :) naprawde. chce szybki przyciemnić, wstawic fabryczny spoiler i kierunki i swiatlo cofania prsynąć na czarno. myśle że będzie wtedy juz całkiem gitarka;)

[ Dodano: Czw Mar 25, 2010 22:32 ]
zmienie obuwie na letnie, bo mam felgi 16 roverkowe to foteczki śliczne porobie:)

Mazak - Czw Mar 25, 2010 22:40

Tylne światełka można ładnie przyciemnić folią efekt jest całkiem niezły na forum są fotki ,widzę że masz trochę planów związanych z R ale całokształt powinien się ciekawie prezentować

[ Dodano: Czw Mar 25, 2010 22:40 ]
ps.wydaje mi się czy masz biała kierownice ;) ??

olek997 - Czw Mar 25, 2010 22:53

miałęm tą kierownice że dolna część była w czarnej skórce, a górna oklejona fabrycznie pod kolor drzewa. niemka która jeżdziła tym autem od nowości widocznie tipsy miała bo jak go kupiłem to ta okleina zaczęłą odłazić, aż wkońcu zerwałem ją całą. bede obijał kierownice i mieszek skórką, ale jasną, pod kolor tapicerki. myśle że będzie ładnie.

[ Dodano: Czw Mar 25, 2010 22:53 ]
ps kiedy jakiś zlot?

Deamian - Czw Mar 25, 2010 22:55

Tutaj szukaj info http://forum.roverki.eu/index.php?c=5 :wink:
Mazak - Czw Mar 25, 2010 22:57

skąd ja to znam apropo kiery he he zerknij sobie
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=30961

olek997 - Pią Mar 26, 2010 01:40

bardoz mi się podoba ten twój dwukolorowy mieszek:) chyba troszke odgapie od Ciebie;) a kierownice zrobie tak, że gdize bło "drewno" tam dam jasną skóre;)
chyba się nie obrazisz:)

Mazak - Pią Mar 26, 2010 01:52

olek997 napisał/a:
bardoz mi się podoba ten twój dwukolorowy mieszek:) chyba troszke odgapie od Ciebie;) a kierownice zrobie tak, że gdize bło "drewno" tam dam jasną skóre;)
chyba się nie obrazisz:)

Będziemy kwita za zdjęcie twoich lamp ;) a mieszek szyty niebieską nicią żeby pasował to reszty ;)

Mayson - Pią Mar 26, 2010 10:35

olek997 napisał/a:
uwierz ze strumień światłą jest dobrze ustawiony, tak jak w orginalnych lampach!,

Zobaczę fotę - uwierzę :p
olek997 napisał/a:
MAYSON jakby te ksenonki oślepiały ot juz bym dowód stracił kilkakrotnie

Ja znam takich, co tracą i odzyskują i nadal jeżdżą na zenonach...

No ale jestem pełen podziwu dla pracy włożonej, efekt wizualny jest bardzo dobry i jeśli faktycznie jest tak jak piszesz - no to gratulacje :)

olek997 - Sob Mar 27, 2010 00:06

nie mam czasu jeżdzić na rpzeglądy i biegać za dowodem. wiesz Mayson mówisz o tym jakbym sobie w standardowe lampy włożył chinczyka hid.
Mayson - Sob Mar 27, 2010 07:49

olek997 napisał/a:
nie mam czasu jeżdzić na rpzeglądy i biegać za dowodem. wiesz Mayson mówisz o tym jakbym sobie w standardowe lampy włożył chinczyka hid.

Zrób fotki, to pogadamy :ok:

olek997 - Nie Mar 28, 2010 01:39

Mayson powiedz mi z jakiej odległości machnąć te fotki przy scianie? i fote zrobić ze srodka siedząc? napisz dokłądnie co i jak zebym machnął jedna dwie fotki porządne:) a nie latał co chwile z aparatem i cykał jak światełka świeca;P
Mayson - Nie Mar 28, 2010 12:30

olek997 napisał/a:
Mayson powiedz mi z jakiej odległości machnąć te fotki przy scianie? i fote zrobić ze srodka siedząc? napisz dokłądnie co i jak zebym machnął jedna dwie fotki porządne:) a nie latał co chwile z aparatem i cykał jak światełka świeca;P

Nie wiem :mrgreen: No tak na oko ze 2 metry przed ścianą - żeby ładnie sie strumień światła układał, to będziesz widział z auta - wsiądź, włącz światła i podjeżdżaj powoli do ściany, aż trafisz. A fotkę możesz zrobić z auta, albo stojąc przy drzwiach kierowcy. Będzie dobrze :ok: No i w aparacie lampę wyłącz, a aparat oprzyj se np. na dachu. Tryby do robienia takich fot, masz opisane w instrukcji na bank; jeśli to cyfrówka.

Wiesz; to ma być orintacyjnie, bo zwyczajnie ciekawy jestem tych lamp :wink:

olek997 - Nie Mar 28, 2010 22:00

oki oki foteczki zrobie moze jeszcze przed świętami ale nie dam ręki uciąć.

Mayson, dopytuje się tak bo tak jak Ty nie lubie fuszerki...

Martines24 - Pią Cze 04, 2010 20:18

Mayson zgadzam sie z Toba.Mysle ze to nie zdaje egzaminu w "nocnej praktyce" 600 nie byly przystosowane do leflektorow wysokonapieciwych.Jest miejsce na druga papke ale do wycieraczki tylnej szyby co spotykalo sie tylko w europie zachodniej(export tego nie mial) W tylnum zawieszeniu mie ma miejsca na czujniki nacickowe nie ma jakiej kolwiek wzmianki w instalacji elektycznej.Te samochody poprostu nigdy nie mialy takich reflektorow i nigdy mialy nie miec.Montowanie takich lamp moze fajnie wyglada ale nie jest bezpieczne dla nikogo.
olek997 - Sob Cze 05, 2010 01:34

machne wkoncu te foteckzi to sobie obczaisz
_papa_ - Sob Cze 05, 2010 09:48

Kolego olek997 czy zdradził byś parę informacji na temat takiej przeróbki? Jakie soczewki wstawiłeś? Kto polerował szkła? Jak wygląda sprawa mocowania?
Od razu zaznaczę, że nie mama zamiaru montować ksenonów!!!

LanDrYn - Sob Sty 15, 2011 14:04

olek997, Czesc a mozna wiedziec gdzie i za jaka cene zakupiles te lampy :D fes zajebiscie to wyglada :)
Pozdro.

olek997 - Nie Sty 16, 2011 21:57

robta moja wspolna i kilku gosci, byly wysylane gdzies do olerowania Piła? soczewy z merca wraz z przetwornicami odblysnik tez z merca, mocowanie i ustawieniem zajał się jeden lampiarz, lekka korekta ustawienia ostatecznego w aso, zaznaczam ze są zamontowane spryskiwacze, jedyne zego brak to samopoziomowaia, poosiłkuje się silnikiem krokowym fabrycznym, działą jak w orginale. roboty bardzo bardzo duzo. ale efekt powala.