Zobacz temat - [R620] Kontrolka ciśnienia oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Kontrolka ciśnienia oleju

mazda11 - Sob Lip 05, 2008 16:45
Temat postu: [R620] Kontrolka ciśnienia oleju
Witam w moim roverku jak tylko go kupiłem nie widziałem żeby chociarz raz zapliła się kontrolka ciśnienia oleju przy włączaniu zapłonu. Co może być tego przyczyną????? Z góry dzienki.
NEOSSS - Sob Lip 05, 2008 16:47

mazda11, uwalony czujnik ciśnienia oleju - mieści się on zaraz przy filtrze...
Zukowaty - Sob Lip 05, 2008 16:49

Albo silnik dobity i ktos wyjal zarowke zeby sie nie palila przy kupnie
NEOSSS - Sob Lip 05, 2008 16:53

Zukowaty, nie pitol glupot prosze Cie bardzo, gdyby kontrolka sie palila to znaczy ze cos nie tak byloby z cisnieniem i smarowaniem(lub uszkodzony czujnik), skonczylo by sie tym ze po paru minutach-sekundach bylo by po panewkach i po wale...
Zukowaty - Sob Lip 05, 2008 16:57

Jak masz juz wytarte panewki to zarzy sie kontrolka oleju powtarzam !zarzy! i tak jest w kazdym aucie od poloneza po porsche,motocyklu,promie kosmicznym,kosiarce,koparce itd itp a nawet w roverach :P Zycze zeby to byl czujnik ale odlaczaja kontrolki jak juz silnik pada i na gielde.Mozesz tak przejezdzic kilka tys albo padnie po 2 godz pracy.Ja na poldku jezdzilem rok az obrocilo panewke na korbowodzie i nie pitole tylko popytaj sie
mazda11 - Sob Lip 05, 2008 17:20

Zukowaty, autko kupiłem 3 lata temu, ale zbytnio nie brałem tego do głowy. W tym czasie zrobiłem 50kkm. Silnik bardzo ładnie pracuje, równo, nie bierze oleju ani kropli. Nic nie kopci.
Zukowaty - Sob Lip 05, 2008 18:04

Pracowal bedzie rowno i nie bedzie kopcil jak panewki nie beda trzymaly cisnienia ale 50 tys to bys raczej nie przejechal wiec obstawmy ten czujnik.Sprawdz i daj znac
mazda11 - Sob Lip 05, 2008 19:35

A ten czujnik to do wymiany, czy do naprawy???? Jak do wymiany to gdzie moge go dostawć????
NEOSSS - Sob Lip 05, 2008 20:51

mazda11, ja posiadam takowy czujnik za 60zł... Najpierw sprawdź owy czujnik zwierając dwa kabelki i zobacz czy zapali się kontrolka
Ciufa - Sob Lip 05, 2008 23:13

NEOSSS napisał/a:
Najpierw sprawdź owy czujnik zwierając dwa kabelki i zobacz czy zapali się kontrolka

jak sie nie zapali to sprawdz żarówke kontrolki

mcteusz - Nie Lip 06, 2008 20:02

NEOSSS napisał/a:
mazda11, ja posiadam takowy czujnik za 60zł... Najpierw sprawdź owy czujnik zwierając dwa kabelki i zobacz czy zapali się kontrolka


I z całym szacunkiem, ale to jest forum po to żeby pomóc, a nie kasę z kogoś wydoić... Neosss wiem, że dużo ludziom pomagasz na tym forum i nie chcę żebyś mnie źle odebrał, ale taki czujnik to nowy za 20-30zł się kupuje... Wiem bo wymieniałem....

filo - Nie Lip 06, 2008 20:58

mcteusz napisał/a:
NEOSSS napisał/a:
mazda11, ja posiadam takowy czujnik za 60zł... Najpierw sprawdź owy czujnik zwierając dwa kabelki i zobacz czy zapali się kontrolka


I z całym szacunkiem, ale to jest forum po to żeby pomóc, a nie kasę z kogoś wydoić... Neosss wiem, że dużo ludziom pomagasz na tym forum i nie chcę żebyś mnie źle odebrał, ale taki czujnik to nowy za 20-30zł się kupuje... Wiem bo wymieniałem....


W INTERCARS takowy czujnik kosztuje 17,81 zł. :razz:

sTERYD - Nie Lip 06, 2008 23:52

Zukowaty, kontrolka nie ma prawa się jarzyć... nawet jeśli ciśnienie będzie na granicy, to będzie albo świecić, albo nie, przełącznik jest dyskretny, nie ma opcji półzwarty, a jeśli kontrolka się jarzy, to jakiś problem z kabelkami :/
Zukowaty - Nie Lip 06, 2008 23:58

No popatrz a we fiatach sie jarzy??Inny rodzaj czujnika czy sterowane kompem jakos?Jak sie pali we fiacie to juz tylko drewniana skrzynke dla niego zbijac.Ale poczkajmy na rozwiazanie sprawy
NEOSSS - Pon Lip 07, 2008 08:21

Trzeba zmienić cenę bo coś mi nie halo że czujnik cisnienia oleju do diesla 105kM kosztuje u kogoś 20zł a u mnie na stanie magazynowym 60zł... :/
mazda11 - Pon Lip 07, 2008 08:26

Jak dzisiaj znajdę troszkę czasu to sprawdzę co jest grane z tym czujnikiem. No to do ilu NEOSSS, schodzisz z ceną????
NEOSSS - Pon Lip 07, 2008 08:31

mazda11, 19.99zł cena aktualna :cool:
mazda11 - Wto Lip 08, 2008 20:03

Rozglądałem się za tym czujnikiem ale kompletnie nie wiem jak wygląda:-\
Oraz gdzie znajdują się te kable(jak wyglądają) co je mam zewrzeć???

NEOSSS - Wto Lip 08, 2008 20:05

mazda11, czujnik jest przy filtrze oleju, idzie do niego wtyczka czarna bodajze z dwoma przewodami, jest on wkrecany po skosie od gory patrzac
mazda11 - Wto Lip 08, 2008 20:08

A jak ten czujnik dokładnie wygląda bo ja nie zauwarzyłem nic odobnego wg mnie do czujnika.

[ Dodano: Wto Lip 08, 2008 20:13 ]
A do czego jest on wkręcany??????????

mcteusz - Wto Lip 08, 2008 21:56

Stojąc przed silnikiem masz go prawie po środku. Trochę bardziej po lewej. Mniej więcej tam gdzie strzałka na rysunku prowadzi. Jest do niego kiepski dostęp. Proponuję odkręcić (poluzować) przynajmniej bagnet od miarki oleju.
Brt - Wto Lip 08, 2008 22:10

mcteusz, Ty masz tam czujnik ciśnienia leju ?? :shock: u mnie jest nad filtrem oleju od tyłu silnika wkręcony od strony ściany grodziowej. :roll:
mazda11 - Sro Lip 09, 2008 07:06

Ej to jak to wkońcu jest??????
NEOSSS - Sro Lip 09, 2008 08:19

mcteusz, coś Ci sie pomyliło, który rocznik masz auta 95r.? Czujnik ciśnienia oleju jest przy filtrze oleju!
mazda11 - Sro Lip 09, 2008 08:27

Ja już sam nie wiem gdzie mam go szukać, wiem tylko że jest do czegoś wkręcony. Przy filtrze zauwarzyłem tylko przewody rzelazne.
NEOSSS - Sro Lip 09, 2008 08:36

mazda11, zajrzyj w ten temat http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#222679 tu jest pokazana pompa oleju i owy czujnik... Jest on wkręcany na klucz 19 lub 22, miedziany...
mazda11 - Sro Lip 09, 2008 08:46

Dzięki czyli mam odkręcić to śrube co na zdjęciu jest pokazana, a kable są w tym wężu???
mcteusz - Sro Lip 09, 2008 08:48

No jak nic tam właśnie go mam. W dowodzie mam wpisane '96, ale produkcja jest chyba '95.
Ale głupot na pewno nie plotę. Też mi się nie świeciła kontrolka od smarowania i wymieniałem czujnik, który tam właśnie się znajduje i pomogło.... Zrobię później fotkę to pokażę....

mazda11 - Sro Lip 09, 2008 08:56

mcteusz, to te kable są w tym przewodzie??? Też mam 95r.
NEOSSS - Sro Lip 09, 2008 09:04

mazda11, przeciez od gory tej sryby jest brazowa wtyczka meska z dwoma pinami i masz... Musisz znalezc wtyczke zenska teraz taka zeby pasowala an ta meska i w niej zwerzec piny

mcteusz, silnik w 95r. był minimalnie inny niż po 96r. ale widzę że bagnet masz zółty a powinnien byc zielony więc mnie to dziwi...

mcteusz - Sro Lip 09, 2008 09:21

To nie jest fotka mojego silnika.... Tylko poglądowa... Za jakieś 2 godziny wrzucę fotkę mojego czujnika.
A jeśli położenie czujnika zależy od rocznika to strasznie głupio to rozwiązali....
Cytat:

mcteusz, to te kable są w tym przewodzie??? Też mam 95r.

A kable i czujnik masz gdzieś pod tym przewodem na który wskazuje strzałka. Niestety na rysunku nie da się tam tego zaznaczyć. Poczekaj jeszcze trochę to dam Ci wszystko jak na dłoni....

[ Dodano: Sro Lip 09, 2008 11:04 ]
OK. U mnie jest tak jak na zdjęciach. Jeśli masz tak samo to znajdziesz....

mazda11 - Czw Lip 10, 2008 10:59

Dzięki mcteusz, czujnik odnaleziony. Do czujnika prowadzi pojedynczy kabel. Żeby sprawdzić czy czujnik jest walnięty musiałem podpiąć go do masy - kontrolka sie zapaliła. W takim razie NEOSSS, kupie od ciebie ten czujnik. Czekam na Odp.
NEOSSS - Czw Lip 10, 2008 11:05

mazda11, pokaźcie mi jak ten czujnik wygląda bo ja po tych zdjęciach wnioskuje ze u mnie czujnik jest inaczej ułożony
mazda11 - Czw Lip 10, 2008 11:14

Mniej więcej tak
NEOSSS - Czw Lip 10, 2008 12:06

W tej chwili niestety takich czujników nie posiadam :(
mazda11 - Czw Lip 10, 2008 13:14

Szkoda :-( W takim razie mcteusz, gdzie kupiłeś swój czujnik do roverka????

[ Dodano: Czw Lip 10, 2008 18:53 ]
Wiecie gdzie można zamówić taki czujnik??????? Na alledrogo sie rozglądałem ale nie ma nic podobnego. Na tomateam.pl też patrzyłem i co - nie ma. NEOSSS, a ten twój dużo sie różni od mojego???????

mcteusz - Czw Lip 10, 2008 20:42

NEOSSS tzn., że masz inne czujniki ciśnienia oleju? Bo mi się wydaje, że czujnik to chyba taki sam. Ja kupowałem w Intercarsie. Mieli od ręki bez problemu...
NEOSSS - Pią Lip 11, 2008 08:24

chłopaki pokaźcie mi dobre zdjęcie to powiem co i jak, na oko oceniam że inny bo przed 96r. były inne, ja mam czujnik wkręcany miedziany na klucz 22 lub 19(nie pamiętam) i na końcu jest brązowa wtyczka na dwa piny...
mcteusz - Pią Lip 11, 2008 10:30

Zrobię zdjęcie konkretną cyfrówką a nie telefonem to może będzie widać... Niestety stary czujnik wyrzuciłem to go nie sfotografuję... Jak wrócę będzie fotka....
mazda11 - Pią Lip 11, 2008 12:46

Ja zamówiłem już w intercarsie za 17.81zł + 10zł kurier. Powinien przyjść po południu. Ten czujnik jest też wkręcany tylko jest na jeden kabel.
mcteusz - Pią Lip 11, 2008 21:03

Dla wszystkiego dorzucę jeszcze jedną fotkę. Wiem, że nie jest najlepsza, ale tam nie ma jak wsadzić aparatu (bez skojarzeń proszę :P ).
I dobrze by było wiedzieć dla potomnych czy czujnik jest taki sam.
I jeszcze dorzucę moje rozmyślenia: Znaczy, że gdybym wymieniał silnik i byłby to silnik wyprodukowany po roku 96 to będę musiał kombinować z przerobieniem(przedłużeniem) np. kabelka od czujnika ciśnienia oleju? A być może jeszcze paru innych kabli?

richmond - Wto Maj 18, 2010 21:34

Chciałbym odświeżyć temat, a mianowicie od momentu jak kupiłem auto nie świeciła mi się kontrolka oleju. Dzisiaj udało mi się odpiąć przewód i wyszło na to, że czujnik jest padnięty (po dotknięciu do masy kontrolka świeci). Czujnik ten mam też z przodu auta tak jak na powyższej fotce (95rok).
I tutaj kilka pytań:
1. czy wie ktoś na jaki klucz jest ten czujnik?
2. czy czujnik ciśnienia oleju i temperatury oleju to ten sam czujnik (jeśli nie to gdzie jest ten drugi?)
3. czy uszkodzony ten czujnik jest może wpływać na nierówne obroty i wyższe spalanie?

sTERYD - Sro Maj 19, 2010 01:39

richmond napisał/a:
1. czy wie ktoś na jaki klucz jest ten czujnik?

nie jestem pewny, ale chyba 22
richmond napisał/a:
2. czy czujnik ciśnienia oleju i temperatury oleju to ten sam czujnik (jeśli nie to gdzie jest ten drugi?)
to są dwa różne czujniki, ale nie wiem, gdzie jest ten drugi
richmond napisał/a:
3. czy uszkodzony ten czujnik jest może wpływać na nierówne obroty i wyższe spalanie?

nie. On jest tylko od kontrolki

thef - Sro Maj 19, 2010 01:50

richmond napisał/a:
(jeśli nie to gdzie jest ten drugi?)
http://forum.roverki.eu/v...tyzacja&start=0
richmond - Sro Maj 19, 2010 14:49

dzięki thef doszukałem się, że czujnik powinien znajdować się: "nad filtrem oleju skierowany w stronę koła prawego przedniego" (choć przyznam, ze szukałem w tamtym miejscu i nie mogłem go znaleźć...) znowu bede szukał :D
a ten czujnik widać jakoś z góry czy nie bardzo?

Balas87 - Pią Kwi 19, 2013 22:09

Witajcie nie chce zakładać nowego tematu więc pisze w tym..

Jak to jest z tymi bagnetami od oleju silnikowego ? dzisiaj przyjechał do mnie kolega roverkiem bez klimy rocznik 95 i miał bagnet zielony z dwoma nacięciami a ja mam roverka z 97r z klima i bagnet zółty z dwoma dziurkami. Ale najbardziej mnie dręczy to że mój jest o ok 1 cm krótszy niż ten zielony i teraz już zgłupiałem bo nie wiem który bagnet ma być odpowiedni dla mojego silnika :( ((

thorm - Sro Kwi 24, 2013 19:39

ktoś napisał ze nie ma prawa zapalać się kontrolka oleju to kup chinską podrubę za 17zł i po miesiącu zobaczysz jak przez tydzień będzie ci głupieć kontrolka oleju a potem nie zapali się wcalę tak oszukałem się na 2 sztukach