Zobacz temat - [R200 1.4 98'] Śruby do felg
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4 98'] Śruby do felg

Chesterrr - Sob Lis 08, 2008 01:42
Temat postu: [R200 1.4 98'] Śruby do felg
Witam,
do mojego Roverka posiadam felgi aluminiowe 15' konkretnie takie: ( http://www.roverki.pl/mod...?gid=46&pid=783 )
i kupilam ostatnio felgi stalowe wraz z oponami na zime i zastanawiam sie czy mozna uzyc te same sruby... Czy cos powiecie mi na ten temat? :)

sTERYD - Sob Lis 08, 2008 03:08

możesz napisać coś więcej na temat swoich nowych felg?? (producent model...?)

masz sferyczne nakrętki, jeśli gniazda w felgach są również sferycznie to nie będzie problemu :cool:

Chesterrr - Sob Lis 08, 2008 12:11

Eeeeee :) ,

felgi są używane i na jednej napisane pisakiem " honda civic 96",
ale wymiary i ET są takie jak powinny być.
Pójdę dziś do garażu i sprawdzę co i jak, jak będą kłopoty,
to będę wołać o pomoc :roll:

ywis - Sob Lis 08, 2008 12:23

Chesterrr, idziesz do sklepu z częściami samochodowymi i tam bez problemu dostaniesz śruby takie jakie Ci są niezbędne.
atrax - Sob Lis 08, 2008 15:05

Jeżeli rzeczywiście masz felgi od civica to śruby są identyczne. Np TAKIE
Chesterrr - Sob Lis 08, 2008 22:21

Muchas gracias Panowie,

Niestety śruby od oryginalnych felg nie pasują do tych stalowych,
są chyba sferyczne, jak pisał steryd
musiałam kupić takie, jak pokazał atrax i jest ok!
Autko śmiga na zimówkach, tylko jakby zimy brak.
Pozdrawiam :grin: [/b]

Stacho - Pon Lis 10, 2008 09:16

Witam,
A te co kupiłeś to nie sferyczne ?, (sfera/kula) przecież to to samo. Ja ostatnio równiweż nabyłem felgi stalowe i orginalna nakrętki od alusów pasują jak ulał. Ci co konstruowali to auto, to też myśleli i nad tym - gdyby miały być inne nakrętki to była by na ten temat informacja (w instrukcji, RAVE), prawda ?, pozdr :wink:

Chesterrr - Pon Lis 10, 2008 17:26

Witam,
Może i prawda, ale te z alusów nie pasują. Tak powiedzieli w Feur Vert.
Nie będę ich przekonywać, że Ziemia jest płaska, bo to wszyscy wiedzą :mrgreen:
A tak serio, to na oko widać, że są inne, a czy stożkowe czy sferyczne, to już inna bajka :roll:
pzdr.

blue827 - Czw Lis 13, 2008 21:28

Kupiłem felgi stalowe i wydaje mi się że oryginalne nakrętki od alusów pasują, bo mają na swym końcu mały stożek który trzyma stalową felgę.


Jedyny mankament to że ten duży pływający krążek będzie luźno, normalnie to on dociska felgę aluminiową.
Ale wkońcu nie wiem, czy do stalówek powinny być nakrętki przelotowe sferyczne? nie stożkowe? Felgi stalowe kupiłem rzekomo od hondy, 5.5J R15.

sTERYD - Czw Lis 13, 2008 22:50

blue827, ale Ty masz troszkęinny samochód ;)
nie będę się wymądrzał w kwesti R800 coupe, bo juź dziś się wygłupiłem ;)
jedyna w 100% skuteczna rada, to przymierzyć nakrętki do felg ;)

PSChesterrr, możę jakieś spotkanko na parkingu w galaxy... ??

Brt - Czw Lis 13, 2008 23:03

Taki mały OT:
Stacho napisał/a:
kupiłeś

Chesterrr, wg. profilu to osoba płci pięknej ;) :P

faecd - Czw Lis 13, 2008 23:24

sTERYD jaki otwarty na spotkania na parkingu z paniami:D hehehe

ja powiem tak, jak rok temu kupowalem sruby do stalowych felg w civicu HB Vgen to mi powiedziano tak, do alusow sa inne sruby, do stalowek inne. I rzeczywiscie roznily sie! da alusow sa takie jak na zdjeciu powyzej a do stalowej wygladaja +-jak zwykle nakretki tyle, ze z jednej strony sferyczne! W sumie po dokreceniu takowej sruby troche szpilka wystawala i przykladajac srube alusowa to hmmm moze by nie dala rady, badz nie dokrecila kola dosc mocno!

Podpowiedz sruby do felg stalowych koszt 5zl/szt:) x16=80:) hehe cieszmy sie, ze nie mamy po 5 srub w kole bo za srubki bysmy musili wydawac po 100wce:P

POZDRO

Chesterrr - Czw Lis 13, 2008 23:26

No wlasnie mnie sie wydawalo ze one nie pasuja i moje obawy potwierdzili panowie na feu vert. Powiedzieli ze jakby sie bardzo postarac to i te nakretki od alusow beda pasowac ale ze moga sie odkrecac...wiec moim zdaniem juz lepiej kupic takie co na 100% pasuja niz jezdzic w stresie ze mi sie kolo odkreci czy cos :P A raczej nie sadze zeby mnie oszukali bo bylam z tata, ktory sie zna na tym... Juz w zasadzie problem rozwiazany bo i tak juz kupilam te nakretki i od tygodnia jezdze na zimowkach ;) W kazdym razie, dzieki za rady :)
faecd - Pią Lis 14, 2008 01:53

no to co robisz ludzi w *uja jak juz masz sruby, ktore pasuja:P
Chesterrr - Pią Lis 14, 2008 08:12

no jak napisalam pierwszego posta to nie mialam przeciez :P a potem kupilam w trakcie, nawet wspomnialam o tym pozniej...
Stacho - Pią Lis 14, 2008 08:46
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
No sorki Chesterrr, nie wiedziałem że Ty to Pani, pozdr.....
Jeszcze w kwestii śrub do felg......, a własciwie to nakrętek, bo śruby (szpilki) w roverkach są na stałe w piaście/bębnie koła, a felgi przykręcamy nakrętkami. I zdecydowanie stwierdzam,że jeżeli mamy orginalne alufelgi, orginalne felgi stalowe i orginalne nakrętki, to napewno tymi nakrętkami jedne i drugie felgi pewnie przykręcimy. A jaka jest pewność,że dokupione nakrętki mają takie same kuliste zakończenie (chodzi o średnicę wycinka kuli/sferę) i nakrętka dokładnie całą powierzchnią dolega do gniazda otworu felgi ?, chyba że dokupimy nakrętki dokładnie do Rovera ew.Hondy, a nie jakieś uniwersalne lub do innego auta. Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć różnicy, ale efektem może być luzowanie się koła i konieczność jego częstego dokręcania, pozdr..... :wink:

wild_weasel - Pią Lis 14, 2008 09:00

No to teraz zdurniałem :| Po czym poznać, czy nakrętki będą pasowały do stalówek? Na oko? Poznaj Stachu po zapachu? (Wybacz, Stacho :mrg: ) Jestem nieco zaniepokojony tym problemem :???:
Za parę dni też zmienię opony na zimowe (na stalówkach) i chciałbym się czegoś dowiedzieć...

blue827 - Pią Lis 21, 2008 12:33

Odgrzewam temat bo nadal nie wiem To fotka moich felg:


Nie wiem jak powinno wyglądać gniazdo kuliste ale wydaje mi się że powierzchnia jest płaska więc nakętki powinny być stożkowe. Jak sądzicie?

I jeszcze dwa krótkie pytania:

1. co lepsze: zwykła nakrętka bez kołnierza czy z kołnierzem jak na poniższym zdjęciu:


2. która lepsza nakrętka na klucz 19 czy 21? wydaje mi się że większa będzie lepsza i mocniejsza?

Stacho - Pią Lis 21, 2008 13:32
Temat postu: [R45 1,4 16V, 2001r]
Witam,
Zrób próbę, przymiarkę, jak wyżej radzi sTERYD. Oczyść gniazda otworów felgi, zamaluj je lekko farbą (w spray-u), jak przeschną przykręć lekko felgę do auta nakrętkami, następnie odkręć i popatrz, czy stożek/sfera nakrętki całą powirzchnią dolega do gniazda otworu, jak tak to jest ok, jesli nie to przymierz inne nakrętki. Prawidłowo "robocza" część nakrętki powinna dociskać w 100%-tach powierzchnię gniazda felgi, pozdr...... :wink:

b0b3k - Pią Lis 21, 2008 15:54

a mi dziś przelozyli koła na stalowe z zimówkami, tyle ze to 1 zima moja na stalówkach i nakrętki poszły z alusów, coś tam gościu z warsztatu mowil zebym nie szalal pierwsze kilkadziesiat km bo to nakretki od alufelg




więc do wtorku na nich jezdze i kupilem na allegro takie http://allegro.pl/item483...ocynkowana.html

a co myslicie o tych co mam aktualnie oprocz tego ze szpetnie odstają na czarnych felgach?:)

blue827 - Nie Lut 15, 2009 21:10

Minęło już trochę czasu, więc spytam się jak tam się sprawują wasze nakrętki i felgi?

bo moje muszę co tydzień dokręcać bo się same odkręcają :neutral:

Felgi stalowe kupiłem na allegro, 15" 5.5 J niby od hondy. Z tego co patrzyłem to stożkowe gniazda, więć nakrętki też kupiłem stożkowe , te czarne z mojeo poprzedniego posta, rozmiar 21.

I okazuje się że nakrętki stykają się tylko na samym dnie gniazda. Tak jakby stożek nakrętki był pod mniejszym kątem niż stożek gniazda felgi. i bądz tu mądry :???: Nie dość że jest podział na sferyczne, kuliste to jeszcze stożki pod różnymi kątami? Nie wiem co teraz robić, jak mam kupić te nakrętki skoro sprzedawcy na allegro piszą że do hondy, no tylko że ja felgi też mam niby od hondy a nakrętki nie pasują.

A mmoże gniazda w felgach mam jednak kuliste? ale wydaje mi się że wtedy farba w gnieździe felgi była by zdarna w dwóch miejscach a po środku nie bo jest właśnie wgłebienie kuli.




sTERYD - Pon Lut 16, 2009 10:32

masz ewidentnie gniazda sferyczne w felgach :cool:
możesz pzylożyć krotką ekierkę, albo kątownik i sprawdzić, że będzie przylegało tylko na końcach.
Albo przylóż nakrętki sferyczne i zobaczysz, że pod niedużym kątem też będą dobrze dolegały :cool:

blue827 - Wto Lut 17, 2009 07:33

sTERYD napisał/a:
masz ewidentnie gniazda sferyczne w felgach :cool:
możesz pzylożyć krotką ekierkę, albo kątownik i sprawdzić, że będzie przylegało tylko na końcach.
Albo przylóż nakrętki sferyczne i zobaczysz, że pod niedużym kątem też będą dobrze dolegały :cool:


dzieki za odpowiedź. Właśnie jeszcze kiedyś przykładałem linijkę i wydawało mi się że jest płaska powierzchnia. Czyli zamawiam sferyczne nakrętki.