Zobacz temat - Co kogo obraża - wątek o fotoradarach.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Co kogo obraża - wątek o fotoradarach.

piter34 - Pon Sty 26, 2009 13:27

Mayson napisał/a:
No to rozwiązanie jest proste.

Niedawno zaczęło być stosowane ;)

Markzo - Pon Sty 26, 2009 13:37

co racja to racja :wink: mam 19lat, tutaj na forum pisałem jeszcze za czasów grup dyskusyjnych, jednak tak aktywnie to zacząłem teraz :wink: i to co napisałeś mnie nie obraziło etc. staram sie zachowywać na poziomie, mam nadzieje, że się udaje :wink: Piter, co do tego systemu, to w tym temacie "fotoradar -komentarze do zdjęć" Dobryziom zerwał warna, bo napisał, że pokaże znak "pozdrowienia" dla misków za krzakami, nie wiem czy to słuszne właśnie, bo nikogo nie obraził na forum :wink: żeby kurcze za chwile nie zorbił się tu terrorystan :grin:
Paul - Pon Sty 26, 2009 13:41

Markzo napisał/a:
że pokaże znak "pozdrowienia" dla misków za krzakami, nie wiem czy to słuszne właśnie, bo nikogo nie obraził na forum

A czy niegrzeczne/niekulturalne zachowanie musi koniecznie kogoś konkretnego obrażać ?
Mnie obraża np. to, że kolega z Forum wypowiada się w nieodpowiedni sposób o kimkolwiek. :( , bo w ten sposób psuje (mniej lub bardziej) opinię Forum.

piter34 - Pon Sty 26, 2009 13:43

Markzo napisał/a:
pokaże znak "pozdrowienia" dla misków za krzakami, nie wiem czy to słuszne właśnie, bo nikogo nie obraził na forum

Dlaczego tak uważasz? Przecież na forum są policjanci. :razz:

thef - Pon Sty 26, 2009 13:50

Markzo napisał/a:
Dobryziom zerwał warna, bo napisał, że pokaże znak "pozdrowienia" dla misków za krzakami, nie wiem czy to słuszne właśnie, bo nikogo nie obraził na forum :wink: żeby kurcze za chwile nie zorbił się tu terrorystan :grin:
To ja może trochę wyjaśnię, jak ja to rozumiem ;) :
1. Hasło Dobrego Zioma można zinterpretować w skrócie tak: "Panowie policjanci w krzakach, "!@!$# you", jak to teraz brzmi?
2. Przejrzyj wątek od początku, to już nie pierwsze takie hasło Zioma, tylko któreś z kolei (choć to akurat brzmiało jak na niego dość łagodnie).
3. Czy nie można napisać, że się z czymś nie zgadzamy (tu z łapaniem przez drogówkę z ukrycia) w trochę innym tonie, z użyciem jakichś argumentów?
4. Czy naprawdę nie można się powstrzymać od tego typu komentarzy zważywszy na to co się ostatnio dzieje na forum, czy to takie trudne troszkę opanować nerwy?
5. Administracja już na prawdę powoli traci pomysły na to jak zachować porządek na forum nie używając WARNów, a na prawdę niewiele brakuję, żeby skończyło się na suchym wlepianiu WARNów i BANów, czy tego właśnie chcemy?
6. Uszczypnijmy się w język, przeczytajmy dwa razy posta przed wysłaniem, spróbujmy choć przez jakiś czas pilnować samodyscypliny bardziej niż zwykle, może atmosfera na forum się polepszy.
7. Szkoda żeby dość luźna interpretacja zasad forum w zakresie offtopu (bo przecież zazwyczaj na to się pozwala, co najwyżej wycina części wątków o oddziela bez żadnych konsekwencji) została zamieniona na suchą cenzurę i bezlitosne karanie. Przecież to nie jest szkodliwe i takie złe, ale gdy offtop polega na rzucaniu epitetów i obrażaniu się nawzajem, to jakie jest wyjście?

Stone - Pon Sty 26, 2009 14:14

Paul napisał/a:
Markzo napisał/a:
że pokaże znak "pozdrowienia" dla misków za krzakami, nie wiem czy to słuszne właśnie, bo nikogo nie obraził na forum

A czy niegrzeczne/niekulturalne zachowanie musi koniecznie kogoś konkretnego obrażać ?
Mnie obraża np. to, że kolega z Forum wypowiada się w nieodpowiedni sposób o kimkolwiek. :( , bo w ten sposób psuje (mniej lub bardziej) opinię Forum.

Idealnie to ująłeś, lepiej bym tego nie napisał! :brawa:
Osobiście zanim zacząłem cokolwiek pisać na forum, bardzo długo studiowałem obyczaje tu panujące!
A nawet teraz, gdy coś pisze to trzy razy sprawdzam to co napisałem, zeby przypadkiem przez nieuwagę nikogo nie urazić!
Fakt jest taki, ze jak sie czyta niektóre tematy, to ręce opadają i omijam je szerokim łukiem.
piter34 napisał/a:
Dlaczego tak uważasz? Przecież na forum są policjanci. :razz:

:mrgreen: :twisted:
Cytat:
Niedawno zaczęło być stosowane ;)
Również brawa popieram.
Paul - Pon Sty 26, 2009 14:22

Stone napisał/a:
Fakt jest taki, ze jak sie czyta niektóre tematy, to ręce opadają i omijam je szerokim łukiem.
A tego właśnie chcemy uniknąć :D
Markzo - Pon Sty 26, 2009 14:33

ej no dobra nie musisz mi tu takiej strasznej listy pisać, załapałem :mrgreen: generalnie to chodziło o to, że może najpierw upomnienie a dopiero potem warn, tak strasznie nie narozrabiał znowu :grin:
dobryziom - Pon Sty 26, 2009 14:59

dziękuję koledzy ze poświeciliście mi watek ma forum :) chociaż z drugiej strony nie wiem czy potrzebny bo większość takich rozmów do niczego nie prowadzić oprócz kolejnych nieporozumień bo ktoś coś odebrał osobiście a ktoś inny jeszcze inaczej itd..

dostałem od Macieja ostrzeżenie 1 nie za mój pierwszy tekst ze środkowym palcem który widać niektórzy zrozumieli tak jak chcieli... a był skierowany do konkretnych leniwych policjantów ktorych nie ma jak ich najbardziej potrzeba albo tych kryjących się w krzakach... nie dotyczył nikogo z forum i nie sadze żeby był jakiś niesmaczny chociaż jeśli faktycznie komuś zepsuł poranek to przepraszam i mogę przyjąć za to bana mimo ze to moja opinia do której mam prawo. Minusa dostałem za odpowiedz Maysonowi na jego komentarz odnośnie który moim zdaniem byl bardziej nie na miejscu nazwanie mnie cofniętym emocjonalnie jest lekko mówić mało miłe... ale cóż widac koledze nigdy sie nie zdarzylo pomachac paluszkiem na nikogo gratuluje :)

PS nie rozwlekałem dalej sprawy robiąc kolejny OT imio ze mam pretensje do Admina i przeniosłem rozmowę na PW do Macieja... to by było chyba tyle w tym temacie... możecie rzucać kamieniami :)

piter34 - Pon Sty 26, 2009 15:05

dobryziom napisał/a:
dziękuję koledzy ze poświeciliście mi watek ma forum

Wątek nie jest poświęcony Tobie. Nie taki był zamysł autora. Po prostu tak się dyskusja potoczyła. ;)

dobryziom napisał/a:
nie dotyczył nikogo z forum i nie sadze żeby był jakiś niesmaczny chociaż jeśli faktycznie komuś zepsuł poranek to przepraszam i mogę przyjąć za to bana mimo ze to moja opinia do której mam prawo.

Pisząc na forum zobowiązujesz się przestrzegać regulaminu forum. Możesz wyrażać swoje opinie, ale w ramach nieprzekraczających żadnego punktu regulaminu forum. :ok:

dobryziom napisał/a:
dostałem od Macieja ostrzeżenie 1 nie za mój pierwszy tekst ze środkowym palcem

Dokładnie za to dostałeś. Zobacz jeszcze raz do wątku ;)

dobryziom - Pon Sty 26, 2009 15:17

oki w takim razie z cała świadomością pozdrawiam środkowym palcem leniwych policjantów ktorych nie ma jak ich najbardziej potrzeba albo tych kryjących się w krzakach... żeby nie było żadnych wątpliwości. Jeżeli według was to ja jestem opóźniony emocjonalnie ze uważam ze ich zachowanie jest nie właściwe ( i jednocześnie dajecie przyzwolenie na publiczne obrażanie mnie na forum) to współczuję... i nie ma sensu ciągnąć tego wątku dalej ...
Zukowaty - Pon Sty 26, 2009 15:18

dobryziom napisał/a:
...a był skierowany do konkretnych leniwych policjantów ktorych nie ma jak ich najbardziej potrzeba albo tych kryjących się w krzakach... nie dotyczył nikogo z forum...

Pozwole sobie zacytowac Ciebie Paul bo nie napisze nic bardziej tresciwego:
Paul napisał/a:
A czy niegrzeczne/niekulturalne zachowanie musi koniecznie kogoś konkretnego obrażać ?
Mnie obraża np. to, że kolega z Forum wypowiada się w nieodpowiedni sposób o kimkolwiek. , bo w ten sposób psuje (mniej lub bardziej) opinię Forum


[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 15:21 ]
dobryziom napisał/a:
Jeżeli według was to ja jestem opóźniony emocjonalnie ze uważam ze ich zachowanie jest nie właściwe ( i jednocześnie dajecie przyzwolenie na publiczne obrażanie mnie na forum) to współczuję... i nie ma sensu ciągnąć tego wątku dalej ...

Nikt nie mowi ze jest wlasciwe ale mozna to napisac w sposob, ktory nikogo nie bedzie obrazal.

dobryziom - Pon Sty 26, 2009 15:26

pewnie ze można lecz ja pisze dosadnie tak jak uważam... tylko dziwi mnie ze ktoś poczuł sie urażony? niby z jakiej mańki? czy tu byl jakiś osobisty wywód do kogoś? to chyba ja mogę poczuć sie urażony obraźliwą zaczepka... na która każdy :roll:

zukowaty jeśli cie to uraziło to przepraszam nie boje sie używać tego słowa... ale mam ciągle takie same zdanie.

fearless - Pon Sty 26, 2009 15:31

Dobry Ziom - popatrz w lewo na licznik postów - okrągła rocznica :brawo:

Z góry przepraszam za OT.

Zukowaty - Pon Sty 26, 2009 15:35

dobryziom napisał/a:
zukowaty jeśli cie to uraziło to przepraszam nie boje sie używać tego słowa... ale mam ciągle takie same zdanie.

Nie urazilo mnie ale staram sie wytlumaczyc Ci o co w tym wszystkim biega. Sa ludzie niewrazliwi, wrazliwi i wrazliwsi i tych ostatnich pewnie urazasz takimi slowami. Mnie nie masz za co przepraszac ale egzystujac na forum z calkowicie odmiennymi typami ludzi trzeba sie niekiedy powstrzymac albo ujac cos inaczej. Jak bysmy wszyscy mowili co myslimy dokladnie tak jak myslimy to by sie zrobil jeden wielki rynsztok. Mamy juz pod dostatkiem takich miejsc w sieci.

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 15:35 ]
Cytat:
Posty: 1000

:ok:

Stone - Pon Sty 26, 2009 15:45

A Jarek tak sie nastarał :cry:
jarek73 napisał/a:
Do młodych też mam apel... dorośli inaczej postrzegają pewne rzeczy

I Wild przewidział:
wild_weasel napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że zaraz oberwiesz tekstem: "Do mnie pijesz?!" :rotfl:

Stare przyłowie mówi
"Uderz pięścią w stół, a nożyce się odezwą"
jarek73 napisał/a:
jeśli się chce można odpowiedni poziom trzymać.

Tylko trzeba wiedzieć jeszcze jak! A puki co proponuje, nie rozwijać tego tematu w tę stronę!
Bo z bardzo dobrej inicjatywy Jarka, zrobiła się znów licytacja na argumenty o garść grochu!

piter34 - Pon Sty 26, 2009 16:58

dobryziom napisał/a:
Jeżeli według was to ja jestem opóźniony emocjonalnie ze uważam ze ich zachowanie jest nie właściwe

Nikt nie twierdził, że ich zachowanie jest właściwe :!:
Określenie "opóźniony emocjonalnie" zostało użyte w stosunku do obraźliwego gestu, którym wspomnianych wyżej policjantów "pozdrawiasz".

dobryziom - Pon Sty 26, 2009 17:03

czyli mam rozumieć ze jeśli używam takich gestów to jestem opóźniony emocjonalnie? niech pierwszy rzuci kamień ten który ich kiedykolwiek nie używał... sorry ale czasem inaczej nie można...




PS dzisiejszy pozytywny motyw 1000 :rotfl: w nagrodę opóźnienie emocjonalne:p buehhe beka :)

piter34 - Pon Sty 26, 2009 17:07

dobryziom napisał/a:
niech pierwszy rzuci kamień ten który ich kiedykolwiek nie używał

Ja używałem jak miałem "naście" lat, czyli emocjonalnie byłem nastolatkiem. Wraz z wiekiem człowiek się zmienia i aktualnie by mi nigdy do głowy nie przyszło komuś środkowego palca pokazywać.

dobryziom napisał/a:
czyli mam rozumieć ze jeśli używam takich gestów to jestem opóźniony emocjonalnie?

Wiesz... wszystko jest względne. Patrząc na Twój wiek uważam jednak, że na pokazywanie takich gestów to już za późno. No chyba, że to nie problem rozwoju emocjonalnego, ale dobrego wychowania i kultury.

dobryziom - Pon Sty 26, 2009 17:14

nie to po prostu wyraz sprzeciwu na lenistwo krętactwo oraz ogólną postawę części funkcjonariuszy... forma możne niektórych razić ale nie jest to powód do osobistych wycieczek... chyba na tym polegają forum ze można wyrażać swoje zdanie nawet bardzo skraje jeśli nie są to osobiste ataki na innych użytkowników ja takiego ataku nie robiłem chociaż sam zostałem zaatakowany...
tom214Si - Pon Sty 26, 2009 17:16

dobryziom napisał/a:
czyli mam rozumieć ze jeśli używam takich gestów to jestem opóźniony emocjonalnie? niech pierwszy rzuci kamień ten który ich kiedykolwiek nie używał...

Uważaj, bo ja odczytuję wypowiedzi dość dosłownie. ;)

Paul - Pon Sty 26, 2009 18:29

tom214Si napisał/a:
Uważaj, bo ja odczytuję wypowiedzi dość dosłownie.

Heh, no to jest nas dwóch :P
Dobryziom - w kasku będziesz musiał chodzić ;) (żart, żeby nie było, że to pogróżki jakieś ;> )

dobryziom - Pon Sty 26, 2009 19:13

hehe to widze ze mamy na forum niezlych sportowcow jak dorzucicie az do Wawy :p nawet nasz olimpijczym nie ma takiej sily razenia :)
Thrillco - Pon Sty 26, 2009 19:34

piter34 napisał/a:
Mayson napisał/a:
No to rozwiązanie jest proste.

Niedawno zaczęło być stosowane
dobryziom napisał/a:
Minusa dostałem za odpowiedz Maysonowi na jego komentarz odnośnie który moim zdaniem byl bardziej nie na miejscu nazwanie mnie cofniętym emocjonalnie jest lekko mówić mało miłe

Na ten powyższy tekst miałem odpowiedzieć wczęsniej w sposób jaki teraz uczynię ale teraz bedzie on poparty dowodem, które tak uwielbiamy :)

Wybiórczo Piter34 wybiórczo...co widzimy na załaczonym obrazku :)

poza tym wiele scysji wynika z nierozumienia tekstu, który się czyta - przykład w oT , gdzie Kasjo albo poddała moją wypowiedx wielkiej nadinterpretacji albo zupełnie nie zrozumiała co tam jest napisane (o postawie konformistycznej) i zupełnie bezpodstawnie oskarzyła mnie 9nie po raz pierwszy) o ponowne obrażanie osób z forum.

Nie zdziwi mnie jesli ostatecznym wynikiem tegoz rozumienia bedzie Warn dla mnie....bo "kozioł ofiarny" być musi...nawet jesli się broni.

Ja przyznaję, ze pare razy się zapedziłem nieco za daleko a pare razy niepotrzebnie w ogóle dałem się wciągnąc w dyskusje które przerodziły się w kłótnie. i nie tylko dlatego, że bronię swoich racji i uwazam je za jedyne słusznie ale dlatego, że druga strona nie była w stanie uznać, ze jednak swoje racje mam. Ci którzy ujmowali się za moim punktem widzenia byli i tak bezsilni...więc w ostatecznym rozrachunku byłem na straconej pozycji...efekt - panowie - możecie sobie na mnie używac do woli, bo po trzech razach bez odezwu jest prawie pewne że nic wam za to nie grozi.


Wybiórczo :twisted:

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 19:37 ]
dobryziom napisał/a:
pewnie ze można lecz ja pisze dosadnie tak jak uważam... tylko dziwi mnie ze ktoś poczuł sie urażony? niby z jakiej mańki?
Być moze z takiej, ze poczuł się adresatem tekstu...a w takim wypadku ogólnie bijemy brawo obibokom, czyż to nie jest piękne ;)
dobryziom - Pon Sty 26, 2009 19:49

<brawo>


PS byl kiedys fajny watek gdzie pare osob pisało gdzie nie widziało naszychy kochanych obibokow siedzacych w zaparkowanym polonezie w krzakch pijacych herbate, jedzacych paczki, pijacych wodeczke jak to lubia wszyscy w naszym poczciwym kraju oczywiscie wszystko na sluzbie w dobrej wierze ochrony i pilnowania porzadku gdzie za rogiem gnoje kopia starsza babcie za 500zeta jej emerytury... i teraz powiedzmy jak to wyglada to sa zli ludzie, niedobrzy , no no no Pozdrawiamy :) Czy nie uwazacie ze czasem potrzebne sa mocne gesty i słowa?

dobryziom - Pon Sty 26, 2009 20:13

thef ja sie wcale nie dziwie bo zawsze mowie to co uwazam jak kogos to boli to trudno takie zycie jak zasluzylem na warna to zasluzylem nie bede przecierz robil nic wbrew sobie... troche mnie tylko boli popieranie przez niektorych stanowika ktore neguje ale coz kazdy ma prawo do wlasnego zdania...

PS ciesze sie ze kolega rowniez dostal pouczenia szkoda ze na PW ale zawsze bo komentarz byl nie na poziomie... wiec temat jak dla mnie zamkniety


PS 2 ostanio zauwazylem dziwne zjawisko znikajacych wypowiedzi w watkach w ktorym zabieram glos najpierw mayson teraz thef ocb ?

thef - Pon Sty 26, 2009 20:20

dobryziom napisał/a:
hef ja sie wcale nie dziwie bo zawsze mowie to co uwazam jak kogos to boli to trudno takie zycie jak zasluzylem na warna to zasluzylem nie bede przecierz robil nic wbrew sobie... troche mnie tylko boli popieranie przez niektorych stanowika ktore neguje ale coz kazdy ma wlasne zdanie szanujemy to :)
Skasowałem swojego posta, bo znając życie byłby tylko wykorzystany do dalszej walki. Powiedzmy, że zdecydowałem, że jednak "ugryzę się w język" choć zazwyczaj nie potrafię milczeć czytając pewne wypowiedzi.

Cieszę się, że Ty odebrałeś to co napisałem tak, jak chciałem i wiesz na czym ta różnica o której mówiłem polega. Szanuję Twoje zdanie, choć przeglądając Twoje wypowiedzi w tym temacie nie mogę zgodzić się ze stylem w jakim przekazujesz to zdanie ogółowi. I w zasadzie dlatego ten WARN moim zdaniem.

Mam propozycję, zamilknijmy w tym temacie i w podobnych i zacznijmy tak jakby od nowa. Ja z chęcią to zrobię, mimo iż nie doczekałem się na odpowiedzi na które czekałem, ale cóż, nie spodziewam się, że to kiedykolwiek nastąpi.

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 20:25 ]
dobryziom napisał/a:
PS 2 ostanio zauwazylem dziwne zjawisko znikajacych wypowiedzi w watkach w ktorym zabieram glos najpierw mayson teraz thef ocb ?
Ja już napisałem dlaczego ;) Mayson skasował po upomnieniu, uznał widocznie, że ten post jest wobec Ciebie obraźliwy i usunął.
Mayson - Pon Sty 26, 2009 20:37

dobryziom napisał/a:
ostanio zauwazylem dziwne zjawisko znikajacych wypowiedzi w watkach w ktorym zabieram glos najpierw mayson teraz thef ocb ?

Jeśli ktoś zamienia czarne w białe, to jak z nim gadać? Gdybyś przyjmował jakąkolwiek krytykę to wyczytałbyś z istniejących już postów, że nikt cię nie zaatakował, tylko zwrócił uwagę na twój obrazliwy tekst. Jeśli większość to widzi, a ty nie, to jak z tobą gadać? Dla ciebie, widać, "fakole" itp., to chleb powszedni. Tak trudno zrozumieć, że nie dla wszystkich? Jest regulamin, koniec, kropka. Każdy ci to tłumaczy dosłownie jak dziecku, a ty odwracasz kota ogonem. :lol: Wolałem usunąć swojego posta z tego powodu, co thef, a także za namową innych. Ale skoro chcesz, to ci powiem, że było w nim po prostu to, co teraz dodałem do podpisu. I właśnie dlatego, to mój ostatni post pod twoim adresem. Nawet nie zamierzam ci wyjasniac, co mialem na mysli :wink: (Kurde, ktoś tu na forum miał świetny podpis na tę okazję)

thef - Pon Sty 26, 2009 20:47

Mayson napisał/a:
Nawet nie zamierzam ci wyjasniac, co mialem na mysli :wink:
(Kurde, ktoś tu na forum miał świetny podpis na tę okazję)
I za to przykładnie otrzymujesz ostrzeżenie. Chyba nie muszę tłumaczyć i miałeś tego pełną świadomość pisząc tego posta.
Mayson - Pon Sty 26, 2009 20:53

thef napisał/a:
Mayson napisał/a:
(Kurde, ktoś tu na forum miał świetny podpis na tę okazję)
I za to przykładnie otrzymujesz ostrzeżenie. Chyba nie muszę tłumaczyć i miałeś tego pełną świadomość pisząc tego posta.

Oczywiście, że z pełną świadomością. W kontekście całości to chyba jasne :> A warn zgodnie z zasadami, należy mi się :lol:

piter34 - Wto Sty 27, 2009 13:19

Thrillco napisał/a:
Wybiórczo Piter34 wybiórczo...co widzimy na załaczonym obrazku :)

Thrillco, ty znowu nieprzygotowany do dyskusji. Już tłumaczyłem za co dobryziom dostał warna i dlaczego Mayson nie dostał. Świadkiem całej sytuacji był poza tym maciej i moim zdaniem jako mod zareagował prawidłowo. Poza tym nie zwykliśmy "poprawiać" po sobie warnów. ;)

Thrillco napisał/a:
bronię swoich racji i uwazam je za jedyne słusznie ale dlatego, że druga strona nie była w stanie uznać, ze jednak swoje racje mam.

To nie tak działa. Piszesz, że swoje racje uważasz za jedyne słuszne... To po co z Tobą w ogóle rozmawiać, skoro żadne argumenty Ciebie nie przekonają?
...a skoro ktoś stara się rozmawiać, argumentować tzn., że widzi/uznaje Twoje racje (masz do nich prawo) i oczekuje argumentów za nimi przemawiających, a nie polemiki typu "są jedyne słuszne".

dobryziom - Wto Sty 27, 2009 16:07

piter34 napisał/a:
Poza tym nie zwykliśmy "poprawiać" po sobie warnów. ;)


hehehe jak w piłce nożnej sędzia

maciej - Wto Sty 27, 2009 17:41

dobryziom napisał/a:
hehehe jak w piłce nożnej sędzia

Nie, zupełnie nie "jak w piłce nożnej".

Przedstawiłem Ci moje argumenty, dyskutowaliśmy dość długo, wiem, że się nie zgadzasz, ale nie możesz pisać, że to "jak w piłce nożnej", bo to porównanie jest bardzo krzywdzące, a przy obecnej sytuacji w PZPN i okolicach, wręcz obraźliwe.

A co do warnów, to są dawane bardzo rzadko i w sytuacjach nie budzących wątpliwości, więc po prostu nie ma czego "poprawiać", ale wierz mi, że jeśli mod lub admin ma wątpliwości, to nie milczy, tylko natychmiast je wyjaśnia.

Thrillco - Wto Sty 27, 2009 19:06

Piter - piszac "wybiórczo" miałem na myśli tez 3 przypadki kiedy to nie ja zasługiwałem na warna.
Poza tym wyciąłes kawałek tekstu mojego w sposób bardzo interesujący-czyt. taki by przedstawić go w możliwie najgorsszym swietle. Piszac o "jedynie słusznych" napisałem co uważają o moim zdaniu inni a nie ja...wiele razy to zostało już napisane.

thef - Wto Sty 27, 2009 19:51

Thrillco napisał/a:
Poza tym wyciąłes kawałek tekstu mojego w sposób bardzo interesujący-czyt. taki by przedstawić go w możliwie najgorsszym swietle. Piszac o "jedynie słusznych" napisałem co uważają o moim zdaniu inni a nie ja...wiele razy to zostało już napisane.

Thrillco napisał/a:
Ja przyznaję, ze pare razy się zapedziłem nieco za daleko a pare razy niepotrzebnie w ogóle dałem się wciągnąc w dyskusje które przerodziły się w kłótnie. i nie tylko dlatego, że bronię swoich racji i uwazam je za jedyne słusznie ale dlatego, że druga strona nie była w stanie uznać, ze jednak swoje racje mam.
Thrillco, wiem o co Ci chodzi, ale napisałeś to tak, że można to odebrać tak jak piter więc nie miej pretensji.
Zobacz jak brzmieć wg mnie powinno i powiedz czy o to chodziło:
Ja przyznaję, ze pare razy się zapedziłem nieco za daleko a pare razy niepotrzebnie w ogóle dałem się wciągnąc w dyskusje które przerodziły się w kłótnie. i nie dlatego, że bronię swoich racji i uwazam je za jedyne słusznie ale dlatego, że druga strona nie była w stanie uznać, ze jednak swoje racje mam.

Twój błąd polega na tym, że atakujesz od razu, zamiast wyjaśnić.

Thrillco napisał/a:
Piter - piszac "wybiórczo" miałem na myśli tez 3 przypadki kiedy to nie ja zasługiwałem na warna.
A to brzmi jakbyś trzy razy dostał warna za kogoś innego. Z tego co pamiętam dostałeś warna raz tylko. Zresztą dobrze wiesz, że nie sypiemy warnów jak z rękawa tylko próbujemy najpierw zaprowadzić porządek bez kar administracyjnych. U Ciebie miarka się przebrała, to i dostałeś.
Thrillco - Wto Sty 27, 2009 21:06

Mmmm...czy ja w którymś watku prosiłem o korepetycje z polskiego? Bo nie pamiętam...ale spoko, dziś miałem egzamin - zaliczony :P
thef - Wto Sty 27, 2009 21:16

Thrillco napisał/a:
Mmmm...czy ja w którymś watku prosiłem o korepetycje z polskiego? Bo nie pamiętam...ale spoko, dziś miałem egzamin - zaliczony :P
Thrillco, Ty sobie jawnie kpisz ze mnie. To co napisałem w drugim wątku o miganiu się przez Ciebie od odpowiedzi i nieodnoszenie się do tego co dla Ciebie niewygodne dokładnie tu potwierdzasz.
dobryziom - Sro Sty 28, 2009 08:55

maciej napisał/a:
dobryziom napisał/a:
hehehe jak w piłce nożnej sędzia

Nie, zupełnie nie "jak w piłce nożnej".


chodziło mi o to ze nie ma odwołania od decyzji sędziego :p

ale widzisz to potwierdza zasadę ze każdy może inaczej interpretować... tak jak później pociągnąłeś temat nawiązując do PZPN o czym mi nawet przez myśl nie przeszło. Idąc dalej mógłbym dostać WARN za to ze obraziłem Adminów ze są skorumpowani stronniczy itp itd... i wychodzi nam z tego następny konflikt zbrojny :)

maciej - Sro Sty 28, 2009 09:11

dobryziom napisał/a:
chodziło mi o to ze nie ma odwołania od decyzji sędziego :p

No to poczytaj Regulamin:
Cytat:
14. Kwestie nie ujęte w niniejszym regulaminie będą każdorazowo rozstrzygane przez Moderatorów lub Administratorów, decyzję podjętą przez Moderatora forum może podważyć tylko Administrator forum, natomiast decyzję podjętą przez Administratora forum, mogą podważyć tylko pozostali Administratorzy forum wspólnie.


piter34 pisał o praktyce - akurat modzi i admini na tym forum są dość zgodni i bardzo powściągliwiw karaniu - wolą tłumaczyć, ale chyba nie zdażyła się sytuacja, żeby ktoś uważał, że inny mod/admin popełnił błąd dając warna - mi raczej przychodzi refleksja "w sumie powiniennem sam był dać tego warna 5 postów temu".
dobryziom napisał/a:
ale widzisz to potwierdza zasadę ze każdy może inaczej interpretować... tak jak później pociągnąłeś temat nawiązując do PZPN o czym mi nawet przez myśl nie przeszło. Idąc dalej mógłbym dostać WARN za to ze obraziłem Adminów ze są skorumpowani stronniczy itp itd... i wychodzi nam z tego następny konflikt zbrojny :)

Ale ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę i napisałem to, żeby to Tobie uświadomić.

dobryziom - Sro Sty 28, 2009 09:22

Ostatnio przeczytałem cały regulamin od deski do deski :) ale znowu nie do końca poprawnie mnie zinterpretowałeś puentą było to ze "zawodnik" nie może odwołać się od decyzji sędziego co najwyżej możne dostać kolejna kartkę :)

PS oczywiście zgadzam się ze muszą być jakieś zasady bo inaczej można by było ciągnąć sprawę w nieskończoność. Takie są zasady gry :)

maciej - Sro Sty 28, 2009 09:32

dobryziom napisał/a:
Ostatnio przeczytałem cały regulamin od deski do deski :) ale znowu nie do końca poprawnie mnie zinterpretowałeś puentą było to ze "zawodnik" nie może odwołać się od decyzji sędziego co najwyżej możne dostać kolejna kartkę :)

Przecież możesz zwócić się do pozostałych adminów z prośbą o rozważenie całej sprawy - masz drogę odwoławczą, więc nie ma to żadnego porównania do piłki nożnej, że w praktyce nie było przypadku "poprawiania po sobie warnów", bo są one jasne i nie budzą wątpliwości innych modów i adminów.

Z resztą, czy samą za dyskusję na kulturalnym poziomie, bez wulgarnyzmów i osobistych wycieczek ktoś na tym forum dostał "kartkę"?

I proszę!!! Używaj znaków przestankowych, bo może to jest kwestia problemów ze zrozumieniem Twoich puent.

dobryziom - Sro Sty 28, 2009 09:47

maciej napisał/a:
Przecież możesz zwócić się do pozostałych adminów z prośbą o rozważenie całej sprawy - masz drogę odwoławczą, więc nie ma to żadnego porównania do piłki nożnej, że w praktyce nie było przypadku "poprawiania po sobie warnów", bo są one jasne i nie budzą wątpliwości innych modów i adminów.


do sędziego też możesz się zwrócić z prośba o rozważenie całej sprawy i tu tez w praktyce nigdy nie było przypadku żeby któryś poprawiał po sobie decyzje :) ja nie mowie Maciej ze to jest złe bo tak jak pisałem musi tak po prostu być bez tego byłby chaos, jednakże moje porównanie jest jak najbardziej celne :)

maciej napisał/a:
Z resztą, czy samą za dyskusję na kulturalnym poziomie, bez wulgarnyzmów i osobistych wycieczek ktoś na tym forum dostał "kartkę"?


zapewne nie, przynajmniej się nie spotkałem

maciej napisał/a:
I proszę!!! Używaj znaków przestankowych, bo może to jest kwestia problemów ze zrozumieniem Twoich puent.


Możliwe, postaram się :)

maciej - Sro Sty 28, 2009 10:03

dobryziom napisał/a:
do sędziego też możesz się zwrócić z prośba o rozważenie całej sprawy i tu tez w praktyce nigdy nie było przypadku żeby któryś poprawiał po sobie decyzje :)

Ale jest jeszcze jedna różnica - tu mod/admin ma czas na zastanowienie, gdy daje warna, więc to są przemyślane decyzje, więc trudno się spodziewać ich zmian pod wpływame przekonywań ukaranego, że "nie to miał na myśli", a w piłce to są decyzje "chwili", więc częściej mogą być błędne, a do tego Ty oglądasz je w TV, gdzie masz zupełnie inną perspektywę niż ten sędzia (de facto widzisz ZUPEŁNIE COŚ INNEGO), a tu wszyscy widzą to samo słowo pisane, kwestia jest tylko interpretacji.

Brt - Sro Sty 28, 2009 10:16

dodam jeszcze, ze jak admin czy mod ma wątpliwości, to .... nie wali warna na pałę tylko porusza temat i pyta pozostałych :ok:
dobryziom - Sro Sty 28, 2009 10:18

to tak samo można powiedzieć ze mod interpretuje sytuacje według własnego rozumienia chociaż nie zawsze jego odczucie musi być trafne, tak samo sędzia stojący na murawie którego decyzja często może być zupełnie inna od istniejącej. Kibice widza ze nie było spalonego sędzia ze swojej perspektywy mówi ze był... admin zinterpretował ze komuś chodziło o obrazę innego forumowicza a piszący albo grupa innych użytkowników odebrała to jako żart albo nawiązanie do czegoś. Ten temat można ciągnąc w nieskończoność, wiec pozostaniemy na ostatnich wnioskach. Starać się pisać tak żeby nikogo nie urazić a jak już ktoś ma naprawdę jakiś zgrzyt to pisać dosadnie żeby nie było wątpliwości (zdając sobie sprawę z konsekwencji) najlepiej na PW :p
maciej - Sro Sty 28, 2009 10:47

dobryziom napisał/a:
sędzia stojący na murawie którego decyzja często może być zupełnie inna od istniejącej

Jakiej istniejącej decyzji?
Bo nie rozumiem?
dobryziom napisał/a:
admin zinterpretował ze komuś chodziło o obrazę innego forumowicza a piszący albo grupa innych użytkowników odebrała to jako żart albo nawiązanie do czegoś.

Ale gdzie tak było?
dobryziom napisał/a:
Ten temat można ciągnąc w nieskończoność, wiec pozostaniemy na ostatnich wnioskach. Starać się pisać tak żeby nikogo nie urazić a jak już ktoś ma naprawdę jakiś zgrzyt to pisać dosadnie żeby nie było wątpliwości (zdając sobie sprawę z konsekwencji) najlepiej na PW :p

:ok:

dobryziom - Sro Sty 28, 2009 11:02

dobryziom napisał/a:
sędzia stojący na murawie którego decyzja często może być zupełnie inna od istniejącej

maciej napisał/a:
Jakiej istniejącej decyzji?
Bo nie rozumiem?


zagmatwałem... którego decyzja często może być zupełnie inna od realne zaistniałej sytuacji.

dobryziom napisał/a:
admin zinterpretował ze komuś chodziło o obrazę innego forumowicza a piszący albo grupa innych użytkowników odebrała to jako żart albo nawiązanie do czegoś.

maciej napisał/a:
Ale gdzie tak było?


Podaje przykład to nie jest atak

dobryziom napisał/a:
Ten temat można ciągnąc w nieskończoność, wiec pozostaniemy na ostatnich wnioskach. Starać się pisać tak żeby nikogo nie urazić a jak już ktoś ma naprawdę jakiś zgrzyt to pisać dosadnie żeby nie było wątpliwości (zdając sobie sprawę z konsekwencji) najlepiej na PW :p

maciej napisał/a:
:ok:


ciesze się ze się zgadzamy chyba można zamknąć temat <uścisk dłoni>

MaReK - Sro Sty 28, 2009 11:09

Pamietaj, ze przy obecnych przepisach sedzia ma prawo konsultowac swoja decyzje z sedziami pomocniczymi (liniowymi). Tutaj jest podobnie. Zanim sedzia glowny sypnie warnem, tez konsultuje sie z innymi sedziami (adminami/modami). Wiec na pewno to nie jest widzi mi sie poszczegolnych osob, ale zdanie calej - jak to niektorzy tutaj nazywaja - TWA :)

* TWA = Towarzystwo Wysokich Administratorow ;)

dobryziom - Sro Sty 28, 2009 16:09

TWA (lub Batwa) - ludność pigmejska zamieszkująca tereny Rwandy, Burundi, Ugandy i Konga. Ich społeczność liczy około 80 000 ludzi i zajmuje się głównie myślistwem.

Tadek Wylał Alkohol

jak ktoś ma inne pomysły to zapraszam :)

Thrillco - Sro Sty 28, 2009 18:49

dobryziom napisał/a:
zajmuje się głównie myślistwem
Aaaaa..to wszystko tłumaczy :)
thef - Sro Sty 28, 2009 21:23

Thrillco napisał/a:
Thef - przepraszam nie bło do Ciebie więc prosiłbym Ciebie byś tego nie interpretował w sopsób luźnodowolny wedle własnego uznania i widzimisie tylko po to by wywołac kolejną kłótnie. Podobno Moderator powinien być ostatnim, który prowokuje a Ty szukasz dziury w całym i tworzysz kolejnę prowokacje.
Thrillco, możesz napisać o co Ci teraz chodzi?
Thrillco - Czw Sty 29, 2009 00:10

Temat przeskoczył sorka.
Ale serio...miałem wczoraj egzaminy z polskiego i zdane już, Twój problem polega na tym (od dawna), ze chyba upatrzyłeś sobie moją osobe do szukania dziury i wiercenia dziury w brzuchu...dlatego postanowiłem, ze teraz nie bede reagował tak jak robiłem to niepotrzebnie wczesniej i nie bede odpowiadał na Twoje zaczepki i prowokacje. I tyle, żadna kpina, ja tez po prostu mam prawo miec czegoś dość. A mam dośc uważania na każde słówko bo zaraz wyszukasz w tym kpiny, obrazy i bóg wie jeszcze co. Naprawe ostatnio zaczynam się czuc tak, ze cokolwiek napisze i tak zaczne być nękany. Może to jest jakas nowa polityka zeby się mnie pozbyć lub coś nie iwem...mało skuteczna bynajmniej.

thef - Czw Sty 29, 2009 00:29

Thrillco napisał/a:
Temat przeskoczył sorka.
Ok, rozumiem, choć mógłbyś przynajmniej wyjaśnić czego Twoje słowa dotyczyły, bo to co piszesz dalej to posądzanie mnie o prowokacje i jakąś niby moją wolną amerykankę w interpretowaniu.
Thrillco napisał/a:
Twój problem polega na tym (od dawna), ze chyba upatrzyłeś sobie moją osobe do szukania dziury i wiercenia dziury w brzuchu...dlatego postanowiłem, ze teraz nie bede reagował tak jak robiłem to niepotrzebnie wczesniej i nie bede odpowiadał na Twoje zaczepki i prowokacje. I tyle, żadna kpina, ja tez po prostu mam prawo miec czegoś dość. A mam dośc uważania na każde słówko bo zaraz wyszukasz w tym kpiny, obrazy i bóg wie jeszcze co.

To dlaczego napisałeś tak:
Thrillco napisał/a:
Mmmm...czy ja w którymś watku prosiłem o korepetycje z polskiego? Bo nie pamiętam...

skoro tylko chciałem zapobiec kolejnemu niezrozumieniu (tu Twojemu i Pitera)?

Mój problem? Czy to ja prowokuję? Ja Ci dziurę w brzuchu wiercę? Może popatrz z boku na to wszystko czasem.

Thrillco - Czw Sty 29, 2009 00:31

Aaaa..bo w paru miejscach prosiłem o pomoc...nie jestem geniuszem..ale z polskim to jeszcze nie miałem problemów...wiem, moje posty temu przecza, ale poczekaj az zobaczysz jaki mam charakter pisma :P
tom214Si - Czw Sty 29, 2009 01:07

Thrillco napisał/a:
poczekaj az zobaczysz jaki mam charakter pisma

Podrzuć skan na Forum ;) To ja pokażę swoje :>

piter34 - Czw Sty 29, 2009 10:05

Thrillco napisał/a:
ale z polskim to jeszcze nie miałem problemów

Niestety Twoje posty mają bardzo daleko do poprawnej polszczyzny (podobnie jak jakieś 95% wszystkich postów na forum). Mam na myśli przede wszystkim używanie polskich znaków diakrytycznych oraz stosowanie znaków przestankowych i zasad ortografii.

Proszę poczytaj i przemyśl mój podpis forumowy oraz podpis tom214Si. :ok:

Thrillco - Czw Sty 29, 2009 16:02

Gdybyś przesunął stronę delikatnie wyżej to byś coś w tym temacie przeczytał - i nie musiałbym tego pisać -że posty też czytasz wybiórczo.
piter34 - Czw Sty 29, 2009 16:12

Thrillco napisał/a:
Gdybyś przesunął stronę delikatnie wyżej to byś coś w tym temacie przeczytał - i nie musiałbym tego pisać -że posty też czytasz wybiórczo.

Dziękuję za używanie diakrytyków ;)