Zobacz temat - [R75] Poduszka silnika - wkład TEDGUM
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Poduszka silnika - wkład TEDGUM

apples - Pon Wrz 14, 2009 09:33
Temat postu: [R75] Poduszka silnika - wkład TEDGUM
Czy ktoś może miał do czynienia z poduszkami (wkładami) firmy TEDGUM.
Jak się spisują?
Z tego co udało mi się wyczytać to opinie na forach są różne. Niektórzy twierdzą że są za twarde i nie zdają egzaminu gdyż przenoszą wibracje na karoserie.

http://www.tedgum.pl/pl/k...OLNA-WKLAD.html

PTE - Pon Wrz 14, 2009 09:46

Gdy miałem corollę, kolega z Toyota Forum Techniczne montował poduszki od tego producenta do Cariny i był zadowolony, zarówno co do jakości jak i ceny... Pamiętam że jeszcze kilka innych osób też je zakładało do swych aut i generalnie nie było jakiś utyskiwań.
apples - Pon Wrz 14, 2009 18:33

OK. Muszę przemyśleć bo cena wkładu do całej oryginalnej łapy jest nieporównywalna.
secio - Pon Wrz 14, 2009 20:44
Temat postu: Re: [R 75] poduszka silnika - wkład TEDGUM
apples napisał/a:
Czy ktoś może miał do czynienia z poduszkami (wkładami) firmy TEDGUM.
Jak się spisują?


Ja mam od nich prawą poduszkę silnika w K16 1.8. Oryginalnie była olejowa, ta jest zwykła ale zdaje egzamin. Alternatywą w tamtym czasie była tylko używana więc się nie zastanawiałem ;) .

sebol11 - Czw Paź 15, 2009 23:35

Jaka cena jest za te wkłady do r75???

[ Dodano: Czw Paź 15, 2009 23:35 ]
i czy te wkłady podejdą do r75 2.0v6??

apples - Pią Paź 16, 2009 17:05

Na Allegro z przesyłką ok 125zł, a w Tedgumie chyba 80 +27 kurier.
sebol11 - Pią Paź 16, 2009 18:12

Dzięki wielkie
szwed - Pon Gru 14, 2009 19:52

ja kupilem ten wklad super nic nie drzy!
apples - Pon Gru 14, 2009 20:25

Z Tedgumu bezpośrednio? Bo jednak czeka mnie wymiana. Załatwiłem do końca przy wymianie sprzęgła. Miałeś problem z wciśnięciem w starą łapę?
szwed - Wto Gru 15, 2009 14:34

tak z tedgumu kupilem w sklepie intercars to siec sklepow z gdyni.Robil to mechanik potrzebna prasa wzial 30zl
PTE - Wto Gru 15, 2009 14:54

szwed napisał/a:
tak z tedgumu kupilem w sklepie intercars to siec sklepow z gdyni.


W Gdyni siedzibę ma Fota a nie Intercars ;)

apples - Wto Gru 15, 2009 17:21

PTE Inter Cars też. Na ul. Hutniczej :wink:

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 17:21 ]
szwed Ile kosztuje w Inter Carsie? W Gdyni może ktoś Ci wymieniał?

szwed - Wto Gru 15, 2009 17:31

ja kupowalem w grudziadzu ok 90zl wymiana tez 30zl
PTE - Wto Gru 15, 2009 21:49

apples napisał/a:
PTE Inter Cars też. Na ul. Hutniczej :wink:


Chodziło mi o centralę :)

haszczyc - Wto Maj 14, 2013 15:58

szukam nowej poduszki silnika tzn gruszki olejowa znalazłem ją na stronie TEDGUM http://tedgum.pl/sklep/pr...roducts_id=3340 problem polega na tym że oni jedynie za tą cenę regenerują poduszkę i po tej regeneracji nie jest ona już olejowa pytanie jest sens regenerować ? wie ktoś gdzie w Polsce zakupie za rozsądne pieniądze nową bądź w bardzo dobrym stanie taka poduchę
markozalko - Wto Maj 14, 2013 16:56

Ja prędzej bym dziada sprzedał niż walczył z tymi poduszkami. Brak słów. Każdą jaką by nie wsadził to już nie to samo co oryginał. A potem patrzysz tu coś odłazi, tam coś odpada itp. a wsio od drgań. Ja olałem temat ile można. :)
dukat11 - Wto Maj 14, 2013 17:54

haszczyc napisał/a:
szukam nowej poduszki silnika tzn gruszki olejowa znalazłem ją na stronie TEDGUM http://tedgum.pl/sklep/pr...roducts_id=3340 problem polega na tym że oni jedynie za tą cenę regenerują poduszkę i po tej regeneracji nie jest ona już olejowa pytanie jest sens regenerować ? wie ktoś gdzie w Polsce zakupie za rozsądne pieniądze nową bądź w bardzo dobrym stanie taka poduchę


może tu http://www.tomateam.pl/sk...l=silnik&c=1653

apples - Wto Maj 14, 2013 21:58

haszczyc napisał/a:
szukam nowej poduszki silnika tzn gruszki olejowa znalazłem ją na stronie TEDGUM
alternatywa http://forum.roverki.eu/v...p=616427#616427
RP - Sro Maj 15, 2013 16:55

Ja osobiście mam wkład z TEDGUMu od września 2012, jest to guma dużo ósemki silnika. i Jestem zadowolony:))


Guma ósemki silnika

Punx - Pon Cze 17, 2013 10:57

Witam,

Zacznę od tego że mam automatyczną skrzynię biegów, od soboty jestem posiadaczem wkładu tedgum, miałem wibracje na oryginalnej poduszce przy ustawieniu skrzyni na P, D i R na postoju (D, R - wciśnięty hamulec) oraz podczas jazdy przy zakresie obrotów ok 1700-1900. Po wyjęciu oryginalna duża poduszka wygląda bardzo dobrze (jest sucha), małej nie wyjmowałem (jest zalana olejem). Po zmianei na tedgum nadal mam wibracje ale troche inne tzn.:

1. przy ustawieniu skrzyni na P - praktycznie brak wibracji
2. przy ustawieniu skrzyni na R - minimalne wibracje
3. przy ustawieniu skrzyni na D i wciśniętym hamulcu - bardzo duże wibracje praktycznie całego auta
4. przy toczeniu się - brak wibracji
5. przy delikatnym przyspieszaniu - brak wibracji
6. przy kickdownie lub dynamicznym przyspieszaniu - duże wibracje "podłogi" ale nie przenoszą się na kierownicę czy inne elementy wnętrza

Wydaje się że oryginalna poducha była bardziej miękka - silnik przy wciśniętym hamulcu i ustawieniu skrzyni D mocno pochylał się do przodu, na tedgumie pochylenie jest mniejsze zatem poducha jest twardsza ale takie usztywnienie powoduje bardo duże przenoszenie wibracji, skutecznie sprowadzając limuzynowatość r75 do poziomu ursusa w ubogiej wersji.

Dzięki cierpliwości Sash997 zrobione zostały 4 próby ustawienia poduszki (różne konty ustawienia gumy) wybrany został optymalny.

Proszę o jakieś porady może do automatów powinny być stosowane inne poduszki niż do manuali w końcu skrzynia cięższa o ok 50kg, automat próbuje od razu jechać zatem postój na D możliwy jest tylko po wciśnięciu hamulca - co prawda obroty to ok 650-700rpm ale silnik ciągnie więc poducha się "napina".

rafalmis1 - Pon Cze 17, 2013 12:00

zalej starą poduchę klejem do szyba na bazie poli..czegoś tam i będziesz zadowolony
Punx - Pon Cze 17, 2013 12:13

Ale stara poducha nie ma pęknięć gumy jedynie jak się ją naciągnie to widać że robią się zmarszczki, jednakże fizycznych dziur/przerw/pęknięć w niej nie ma.

Mógłbyś szerzej opisać to "zalewanie klejem" ? Gdzie lać, ile lać, itd.

Czy ta mała poducha mocno zalana olejem (pewnie rozmiękczona) ma jakiś wpływ na przenoszenie wibracji ? Czy może ona jest tylko po to aby nie łączyć ze sobą bezpośrednio elementów metalowych ?

Gacurro - Pon Wrz 02, 2013 10:57

Witam wszystkich.
Od ponad roku czytam i wdrażam w życie Wasze uwagi i rady dotyczące R75.
Chciałbym wtrącić kilka słów dotyczących wkładu z Ted_Gumu.
W zeszłym tygodniu wymieniałem ten wkład, byłem zaskoczony gdy okazało się że poprzedni właściciel już taki zastosował. Numery elementu się zgadzały niestety nie wiem jak długo poducha pracowała. Nową poducha zamontowana została dokładnie w taki sam sposób jak stara i żadnej różnicy nie poczułem mimo iż stara była naderwana. Przyjrzałem się uważnie zdjęciom i okazało się, że jest niewłaściwie zamontowana, jest obrócona o 60 stopni. w sobotę wkład został wprasowany właściwie "jak w oryginale" i stwierdzam że jest masakra. Każde uruchomienie silnika wyczuwalne jest na kierownicy i na nadwoziu. Odpuszczenie pedału gazu powoduje szarpnięciem autem jakbym w tym samym momencie wcisnął pedał hamulca.
Teraz moje pytanie.
Jak powinien być osadzony wkład w "łapę" by działał właściwie?
Czym może być spowodowane "szarpnięcie" autem przy puszczaniu pedału gazu?

Pozdrawiam