Zobacz temat - [R75] klimatyzacja i dziwne "syczenie"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] klimatyzacja i dziwne "syczenie"

Qbs - Pon Cze 07, 2010 12:06
Temat postu: [R75] klimatyzacja i dziwne "syczenie"
Witam,
problem jest następujący po podłączeniu klimy do urządzenia i wykonania testu okazało się że jest pusta, po napełnieniu klimy pod maską zaczęło coś "syczeć" co prawda z klimy wreszcie leci chłodne powietrze ale odnoszę wrażenie że długo się nim nie naciesze, serwisant powiedział że na kompie nie wykryto żadnych nieszczelności... syczenie dochodzi z okolic chłodnicy. Jaka diagnoza ? 120 zł pójdzie w powietrze ?

sTERYD - Pon Cze 07, 2010 13:17

syczy cały czas, czy tylko przy włączonej klimie??
napełniali Ci stacją serwisową, czy po prostu butlą z wężami?

Qbs - Pon Cze 07, 2010 13:18

syczało cały czas... już nie syczy chyba wszystko poszło w powietrze :/
darek_wp - Pon Cze 07, 2010 13:56

Chyba trzeba zmienić serwis. Jak mogli nie wykryć nieszczelności skoro sam słyszałeś jak czynnik ucieka?. Ja bym podjechał i w ramach gwarancji kazał sobie jeszcze raz sprawdzić szczelność i napełnić układ.
sobrus - Pon Cze 07, 2010 13:57

Powinni napełnić instalacje specjalnym czunnikiem z substancją swiecącą w odpowiednim świetle. Wtedy można łatwiej wyśledzić wyciek.
Jacyś partacze chyba.

Qbs - Pon Cze 07, 2010 15:21

chyba zlokalizowałem problem ... to chyba wina uszczelki na chłodnicy. Potrzebna jest jakaś specjalna ?
skrzypol - Pon Cze 07, 2010 21:35

tez to mialem na "biede" wystarczy uszczelka z grubego papieru i silikon ja polecam "DIRKO" jest bardzo dobry
wiesiek63 - Czw Cze 10, 2010 21:27

Ja mam to samo jak się do tego zabrać , co trzeba zdemontować.
kris-tofer - Czw Cze 10, 2010 22:15

skrzypol napisał/a:
wystarczy uszczelka z grubego papieru i silikon
:shock: lepsza plastelina :mrgreen:
toć w środku panuje ciśnienie rzędu od kilku do kilkunastu atmosfer więc nie sądzę, żebyś zalepił to silikonem. Oddać do serwisu klimy i wymienić skraplacz, nowy zamiennik można kupić za około 200zł

Tomek1212 - Czw Cze 10, 2010 23:02

sobrus napisał/a:
Powinni napełnić instalacje specjalnym czunnikiem z substancją swiecącą w odpowiednim świetle. Wtedy można łatwiej wyśledzić wyciek.
Jacyś partacze chyba.


Nie ma czegoś takiego. Zwyczajnie nabija się klimę dodając olej sprężarkowy i to on ma w sobie specjalny barwnik widoczny pod światłem UV (bez światła UV też przy większych wyciekach, bo jest jaskrawozielony).

PHJOWI - Pią Cze 11, 2010 19:36

nie każdy olej ma ten barwnik w sobie . To nie jest standartowy składnik oleju ten UV
_papa_ - Pią Cze 11, 2010 21:00

PHJOWI napisał/a:
nie każdy olej ma ten barwnik w sobie . To nie jest standartowy składnik oleju ten UV
Ten barwnik to się nazywa "kontrast" i to jest dodatkowo płatna usługa. Poza tym jak ktoś juz na tym forum napisał, urządzenia do nabijania klimy nie sprawdzają się przy sprawdzeniu szczelności układu (za niskie ciśnienie) Dużo lepsze są standardowe metody garażowe, butla z CO2, butelka z płynem do mycia naczyń i wprawne oko i ucho.
Tomek1212 - Pią Cze 11, 2010 23:39

Szczelność zazwyczaj sprawdza się azotem bo jest tani i łatwo dostępny.

W robocie miałem kilka takich automatycznych urządzeń do serwisu klimy i w każdym był zbiornik na nowy olej i stary. Nowy olej zawsze laliśmy ten z barwnikiem, nikt się nie bawił w lanie zwykłego oleju, chociaż nie mówię że jest to niemożliwe.

_papa_ - Sob Cze 12, 2010 01:48

Tomek1212 napisał/a:
sprawdza się azotem bo jest tani i łatwo dostępny
Nie no być może ja się pomyliłem. Co do barwnika, to w kilku zakładach byłem i wszędzie za tą przyjemność (raczej wątpliwą) każą sobie płacić - także zależy od warsztatu.
PHJOWI - Sob Cze 12, 2010 10:58

ja dodaje barwnik gratis do każdego pełnienia klimy , wogóle temat klim to szaleństwo , 12kg butla na hurtowni 1000zł , ręce opadają.
darek_wp - Sob Cze 12, 2010 12:32

PHJOWI napisał/a:
12kg butla na hurtowni 1000zł

Wzrosły temperatury to i wzrosło zapotrzebowanie na czynnik i producenci przesadzają :sad:

Tomek1212 - Sob Cze 12, 2010 13:40

Cena z kwietnia:
http://allegro.pl/item985...zy_wroclaw.html

Cena aktualna:
http://allegro.pl/item107...r134a_12kg.html

a nawet
http://allegro.pl/item107..._bialystok.html

hvil - Sob Cze 12, 2010 18:18

Witam, nie chciałem zakładać nowego wątku bo mam pytanie dość błahostkowe o klimę. Otóż, zauważyłem że mój rover przy załączonej klime kosmicznie zamula się. I to jest kolosalna roznica podług bez klimy, dodatkowo spalanie mi rośnie 2.5 litra. Dodam ze przez 7 dni robie ta sama trase po mieście zawsze. Mam bardzo monotonny tryb podruzowania:-) Ale wydaje mi się że 2.5 litra benzyny, i spadem mocy ja wiem....o 1/4 na oko(potrafi gasnac przy ruszaniu jak sie gazu niedepnie znaczniej) to trochę dużo, do tej pory miałem japońca 16 letniego z 1.6 silnikiem i manualna klima i roznica w mocy byla znikoma a w spalaniu no prawie zadna.

Czy ten tym tak ma czy coś się pomerdało w roverku?

Tomek1212 - Sob Cze 12, 2010 21:45

Być może masz przytartą sprężarkę i stawia za duży opór dla silnika.
hvil - Nie Cze 13, 2010 13:59

Tomek1212, a z diagnozą tego to do mechaniore, elektryka czy serwisu klimatyzacji?
Tomek1212 - Nie Cze 13, 2010 23:11

Do dobrego gościa co się zajmuję klimatyzacją. Tylko nie do takiego co tylko podpina automatyczną maszyne wciska przycisk "start" i kasuje kase, tylko do kogoś co naprawde zna sie na rzeczy i robi klimę od A do Z.

[ Dodano: Nie Cze 13, 2010 23:11 ]
Poszukaj serwisu gdzie zajmują się tylko klimatyzacją.

hvil - Nie Cze 13, 2010 23:53

Tomek1212, dzięki, mam takiego pana co mi nabija zawsze ale kurcze podpina tylko szafke na kolkach i gotowe, zapytam go czy diagnozuje tez i naprawia bo szyld to ma jak z tad do warszawy:-D ciekawe czy uslugi ida w parze z szyldem:-)
kris-tofer - Pon Cze 14, 2010 00:22

hvil, u mnie jest podobnie, zaraz moc spada, ostatnio zaczął na włączonej klimie nawet szarpać.. :/
Tomek1212 - Pon Cze 14, 2010 00:27

Klima zawsze zabiera sporo mocy. U mnie przy silniku 2,7 też jest wyczuwalne kiedy sprężarka jest załączona, zwłaszcza jak jadę na gazie.
skrzypol - Sro Cze 16, 2010 17:43

kris-tofer napisał/a:
skrzypol napisał/a:
wystarczy uszczelka z grubego papieru i silikon
:shock: lepsza plastelina :mrgreen:
toć w środku panuje ciśnienie rzędu od kilku do kilkunastu atmosfer więc nie sądzę, żebyś zalepił to silikonem. Oddać do serwisu klimy i wymienić skraplacz, nowy zamiennik można kupić za około 200zł


chodzilo mi od chlodnice silnika, a nie o chlodnice klimy :!: