Zobacz temat - [R25] Wyjmowanie tylnej szyby.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Wyjmowanie tylnej szyby.

piotrekcrash - Nie Lip 04, 2010 18:22
Temat postu: [R25] Wyjmowanie tylnej szyby.
Witam!

Kupiłem swojego Roverka z uszkodzoną tylną klapa, natychmiast dokupiłem ją ale w innym kolorze i tak jeżdzę już jakies półtorej roku chciałbym w te wakacje polakierować klape, ale

Nie wiem jak wyjąć tylną szybę??

Potrafiłby mi ktoś powiedzieć jak się do tego zabrać?

PS. przy okazji mam zamiar przyciemnić wyjętą szybę i boczne tylne.

lipa0210 - Nie Lip 04, 2010 18:46

witam tylna szyba jest wklejana i nie wymontujesz sam bo ją trzeba wycinać a potem wlejać raczej poszukaj w okolicy u siebie warsztatu z montarzem szyb i umów się na wycięcie szyby na czas lakierowania i potem na wklejenie.

[ Dodano: Nie Lip 04, 2010 18:46 ]
dodam jeszcze ze boczne też są wklejane.

piotrekcrash - Nie Lip 04, 2010 18:59

lipa0210, jesteś pewien ze wklejana jest w R25 bo pytałem właśnie w takim miejscu o jakim piszesz i powiedziano mi, że nie znajdą czasu w tym tyg ale że to proste bo jest na uszczelce w tym modelu. I teraz zgłupiałem...

Może wypowidzieć się ktoś jeszcze najlepiej ktoś kto miał z tym do czynienia.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

[ Dodano: Nie Lip 04, 2010 18:59 ]
lipa0210, no teraz to kitujesz równo przecież boczne są albo uchylne albo odkręcane na korbę zależy czy 3D czy 5D

lipa0210 - Nie Lip 04, 2010 19:22

sory tego nie wziąłem pod uwagę.
piotrekcrash - Nie Lip 04, 2010 20:01

lipa0210, to skoro tego nie wziałeś pod uwagę to trochę mało wiarygodna zrobiła się twoja wypowiedź z szybą tylną!

Proszę kogoś innego o pomoc;)

Pozdrawiam!

lipa0210 - Nie Lip 04, 2010 20:15

tylna w klapie napewno jest wklejana
Vesper416 - Nie Lip 04, 2010 20:16

tylna szyba jest klejona na 100%
Kup sobie na allegro nóż do wycinania szyb. Jest trochę roboty ale dasz radę ja wymieniałem sam przednią!

piotrekcrash - Nie Lip 04, 2010 21:14

Ok dzięki za podpowiedzi..

A tak na marginesie to chyba dobrze będzie zmienić jeszcze uszczelkę szyby przy jej ponownym wklejaniu?

tomo63 - Nie Lip 04, 2010 22:55

Tylna na pewno jest wklejana, a samej uszczelki chyba nie dokupisz. Trzeba dobrze wyciąć i po krzyku :)
chudson - Pon Lip 05, 2010 09:52

uszczelka tylnej szyby to tylko estetyka bo klej uszczelnia klape natomiast boczne nie powinny sie zniczczyć przy wyciąganiu. jeżeli zamierzasz obklejać sam to pamiętaj by nie zaklejać ramki szyby w miejscu gdzie przyjdzie klej ;)

Samo wycinanie da sie zrobić ale jest dużo roboty i łatwo przedobrzyć a wtedy to dużo zamiatania szkła.

piotrekcrash - Pon Lip 05, 2010 13:53

Wycinanie mnie trochę przeraża;/
a lakierowanie bez wyjęcia szyby nie ma chyba za bardzo sensu.

Chyba, że wyciąć uszczelkę a raczej jej krawędź zachodzącą na blachę okleić szybę polakierować a następnie krawędź starannie uzupełnić np czarnym silikonem.

Wiem, że to nie jest jakieś super rozwiązanie ale czy zda to egzamin? Głownym problemem będzie pewnie to ostateczne silikonowanie...

leszczu - Pon Lip 05, 2010 15:06

Cytat:
Wycinanie mnie trochę przeraża;/

To może zleć to dla fachowców. Drogo nie powinno to kosztować, u mnie z wycięcie przedniej szyba wzięli jak dobrze pamiętam 50 zł, to może dla tylnej wezmą trochę mniej.

piotrekcrash - Pon Lip 05, 2010 15:20

50 to tragedii by nie bylo, a ile czekałeś na wycięcie? zrobili to na miejscu?
leszczu - Pon Lip 05, 2010 15:31

piotrekcrash napisał/a:
a ile czekałeś na wycięcie?

Ja wiem dosłownie 10 min
piotrekcrash napisał/a:
zrobili to na miejscu?

Jasne

piotrekcrash - Pon Lip 05, 2010 15:39

leszczu19901, a wklejałeś później sam?? jakiego kleju używałeś?
leszczu - Pon Lip 05, 2010 17:51

piotrekcrash napisał/a:
a wklejałeś później sam??

Nie, nie wklejałem sam tylko robił mi też to fachowiec. Wkleił mi za 60 zł :grin:

spink - Pon Lip 05, 2010 18:07

Chociaż temat dotyczy wyciągania szyby to wtrącę swoje trzy grosze. Do lakierowania jak i oklejania szyb nie trzeba wyciągać szyb. Wystarczy odsunąć uszczelkę i wsunąć pod nią przewód - linka około 1 mm średnicy - tak robią lakiernicy i ją okleić.
Do wklejania szyb jest odpowiedni klej nie pamiętam nazwy ale do dostania w sklepach z lakierami samochodowymi - są trzy kolory szary czarny i biały - koszt około 60 zł za tubę.

Vesper416 - Pon Lip 05, 2010 18:44

spink napisał/a:
linka około 1 m średnicy - tak robią lakiernicy i ją okleić.

Zaszalałeś troche z tą średnicą.

spink - Pon Lip 05, 2010 20:54

faktyczne już poprawiłem 1mm
chudson - Pon Lip 05, 2010 22:27

Przy szybach klejonych najłatwiej wyciągnąc uszczelkę maskującą i poprostu obkleić szybę po krawiędzi , niedoskonałość malowania w tym miejscu przykryje później zpowrotem uszczelka.
piotrekcrash - Wto Lip 06, 2010 10:19

chudson, a uszczelkę tylnej szyby łatwo wyjąć? nie jest przyklejona czy coś??
niuton - Wto Lip 06, 2010 11:57

A nie da sie dostac uszczelki tylnej szyby? Ja po zmianie (wybita) dostałem taka lipna. mało sztywna, wchodzi pod nia brud, odstaje od szkła. Chciałem wymienic to w tym warsztacie powiedzieli, ze innych nie maja. :bezradny:
piotrekcrash - Wto Lip 06, 2010 16:03

samą uszczelkę pewnie się da dokupić na zamówienie tylko czy da się ją tak poprostu wyciągnąć z klapy?? czy nie jest mocno podklejona albo podłozona pod szybę i przyklejona?