Zobacz temat - [All R] Podpięcie pod komputer?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [All R] Podpięcie pod komputer?

miuzziker - Pon Lis 15, 2010 22:59
Temat postu: [All R] Podpięcie pod komputer?
Witam. Czy ktoś wie może jako podpiąć się pod komputer w domowych warunkach. Głównie chodzi mi o rovera 45 iTD. Wiem, że wtyczka od komputera jest taka sama co w golfie III. Ale jak podpina komputer i używam programów do pasatów i innych marek to nie chce się połączyć. Czy trzema mieć jakiś specjalny kabel i jakieś programy? Jeśli ktoś ma i byłby taki miły udostępnić to proszę o kontakt.
kruszan - Pon Lis 15, 2010 23:06

Podepnę się pod temat z podobnym pytaniem,

czy po zakupie takiego kabla:

http://allegro.pl/interfe...1308038950.html

+ Bosh Esi tronic + laptop, wystarczą?

Alexi - Pon Lis 15, 2010 23:11

Są darmowe ScanTool w polskiej wersji Ten euroscan powinien wystarczyć. Aczkolwiek na spisie IDT nie ma.

miuzziker Wagenowskim sie nie połączysz.

kruszan - Pon Lis 15, 2010 23:19

alexi napisał/a:
Są darmowe ScanTool w polskiej wersji Ten euroscan powinien wystarczyć. Aczkolwiek na spisie IDT nie ma.


Ale ja mam Esi tronica więc ten Euroscan nawet mi nie potrzebny, jestem w tym temacie mało obeznany, dlatego pytanko czy jak kupie ten kabel to potem program i autko, wszystko plug&play?

Aczkolwiek na spisie IDT nie ma tzn?

Alexi - Pon Lis 15, 2010 23:21

Cytat:
Rover: 75, 600, 618, 620, 623, 800, 820, 825, 827

Na tym spisie od EuroScan. Euroscan Elm 327 to kabel jeśli masz inny niż ten i T4 to nie możesz połączyć się. A sorki ty chcesz tego EuroScana. Jeśli na spisie jest twój model to powinno działać.

Harry - Pon Lis 15, 2010 23:22

w roverach jest obd, ja sie nie podłączałem do zwykłego pc ale do komputera bosch
tzn. centralka boscha podpięta do obd, a bosch połączony ze zwykłym pc za pomocą bluetooth
co do programów to nie wiem czy workshop datą nie można się połaczyć
a jak sprawdzałeś programami od vw to nic to nie da, ponieważ musisz mieć odpowiedni model rover'a żeby się połączyć
i normalnie skasowałem sobie błędy, sprawdziłem cale auto
T4 głownie jest potrzebny do instalacji alarmowej i do imo i jeszcze można przebieg sprawdzić

kruszan - Pon Lis 15, 2010 23:25

Nie no jak planuje zakup kabla i zastanawiam się czy tym się podłączę? Teraz kwestia sprawdzenia jaki mam wtyk w samochodzie? T4? sry ale nie za bardzo rozumiem tą kwestię:

Euroscan Elm 327 to kabel (czyli to kabel)
jeśli masz inny niż ten (czyli inny niż Elm 327 = nie mam żadnego planuje kupić ten)
i T4 (jakie T4?)
to nie możesz połączyć się.

Harry - Pon Lis 15, 2010 23:29

T4- komputer diagnostyczny rover
u mnie w 200 jest gniazdo obd, auto z 99
wiec zobacz jakie masz gazdo diagnostyczne, pewnie obd, ( gdzieś za konsolą środkową masz pewnie) jeżeli nie obd to wystarczy, że weźmiesz schemat i za pomocą pinów sie połączysz, ale wtedy musisz mieć przejscie obd-piny
piny wtykasz do gniazda, jeżeli nie jest obd a reszta normalnie

Alexi - Pon Lis 15, 2010 23:30

No nie wnikaj w t4. Ten który chcesz kupić prawdopodobnie będzie działał twój samochód jest na liście obsługiwanych modeli. Tylko zastanawia mnie cena. W sklepie internetowym to 200 pln.

http://www.diagnostik.pl/...ml#lista_modeli

Harry - Pon Lis 15, 2010 23:36

bo cena obejmuje programy na cd
Alexi - Pon Lis 15, 2010 23:40

Przepraszam nie doczytałem myślałem że na allegro niema cd.
miuzziker - Czw Lis 18, 2010 11:44

Ten kabel raczej nie pasuje do rovera 45? NIe ma go na liście. Jaki kable muszę kupić do rovera 45?
Harry - Czw Lis 18, 2010 17:11

no i co,że go nie ma ? weź zobacz jakie masz wejście w aucie i tyle, masz OBD, więc kable będzie pasował, a program to inna bajka :wink:
IROLA - Czw Lis 18, 2010 21:33

miuzziker - z którego roku jest Twój roverek 45 ? Ja kupiłem ELMa za tych kilkadziesiąt zł "z ciekawości" i łączy się bez problemów na : 1-wyłączonym silniku, 2-włączonym - odczyty "na żywo" i 3-w trakcie jazdy. Pamiętaj, że ten ELM pokazuje tylko (i aż) "silnik" (czujniki, sondy lambda itd.) Niestety - całkowity brak czasu (i pech padł laptopek) aby lepiej poznać jego możliwości (np.: pomiar mocy, przyspieszenia - w programie PCMSCAN). Niestety nie jestem fachowcem i trudno mi powiedzieć na ile jest on dokładny i pokazuje "prawdziwe wskazania" - lecz wydaje mi się, że powinien być Ok. Porównując to co odczytuje w programach (próbowałem różnych) i wskazania z zegarów (obroty, temp. płynu, prędkość w trakcie jazdy) to mogę powiedzieć, że pokazuje prawdę.

Mój roverek ma gniazdo EOBD (1,4 z 2004 r.)
Ty pytasz o iTD - z opisów aukcji wynika, że po 2004 połączysz się .... lecz czy wcześniejsze .... ?

miuzziker - Czw Lis 18, 2010 22:41

mój rover3k jest z 2000 roku. A czy będę mógł skasować błąd check engine?
Harry - Czw Lis 18, 2010 23:12

IROLA, po 2001 masz na pewno EOBD( lub chyb to się nazywa OBDII) ja mam R200 z 99' i mam OBD, więc miuzziker też masz pewnie OBD
zanurkuj i zobacz jaką masz wtyczkę (za konsolą masz)

miuzziker - Sob Lis 20, 2010 11:07

Mam możliwość skorzystania z kabla vag komander. Będzie on pasował. Ja ma gniazdo OBDII. Jakiego programu muszę użyć żeby zlikwidować błąd check engine?
troll72 - Czw Maj 05, 2011 20:51

Mam inny problem, podczas próby podłączenia komputera diagnostycznego brak odpowiedzi czy ktoś wie co może być zepsute.
Remigiusz - Czw Maj 05, 2011 20:55

troll72, Przy Testbooku T4 :?: Jezeli masz SD a nie SDI to tylko T4 z softem Rovera odczyta tobie ecu autka :wink:
falko29 - Czw Sty 10, 2013 18:10

Odświeżę wątek, minęło trochę czasu od ostatniego wpisu, może powstały nowe kable, może nowe programy itp...
Czy na Allegro dostanę kabel do gniazda OBD, którym np sprawdzę która poduszka wywala błąd na desce?? Ew, usunąć crasha z czujnika airbag? Sprawdzić który czujnik ABS, wywala błąd na desce ? No i do tego przydałby się jakiś programik który mogę ściągnąć z sieci...



dodano:

Znalazłem kabel ELM327 1.4 PL , czytałem, w którymś poście, że komunikuje się z Roverem. Może taki być? DO tego użylbym programu PCMSCAN.


dodano:
Bo raczej "uniwersalny skaner obd z Auchan" Chyba nic nie zdziała, co ?
Mam na myśli coś takiego
http://i42.tinypic.com/2mrzl7l.jpg

sknerko - Sob Sty 12, 2013 12:48

ELM tylko silnik diagnozuje, poduszki i inne raczej tylko T4. co do poduszek to sprawdź kable pod siedzeniami do poduszek i napinaczy 90 /100 to kwestia styku tam właśnie, dobrym sposobem na minimalizację problemu jest przymocowanie kostek połączeniowych do stelaża fotela mam tak i od 3 ponad lat 2 razy mi ześwirowało.
mrowiec88 - Sro Lip 10, 2013 17:32

Witam, znacie miejsca gdzie mógłbym się podpiąć pod komputer w Warszawie?
leszczu - Sro Lip 10, 2013 17:43

mrowiec88 napisał/a:
Witam, znacie miejsca gdzie mógłbym się podpiąć pod komputer w Warszawie?

http://www.roverki.pl/index.php/czci-i-warsztaty

mrowiec88 - Sro Lip 10, 2013 17:46

hmmm to może inaczej sformułuje pytanie, czy ktoś z forum kto mieszka w Warszawie chciałby odpłatnie podłączyć mojego Roverka pod komputer?