Zobacz temat - [R200] Problemy z akumulatorem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problemy z akumulatorem

michalR - Sro Gru 01, 2010 14:14
Temat postu: [R200] Problemy z akumulatorem
Witam

Dziś rano nie mogłem odpalić auta.
Mój akumulator ma następujące parametry
61AH oraz 610 A

Który parametr jest ważniejszy przy odpalaniu auta???

I czy świece powinno wymieniać się okresowo np raz na 3 lata czy dopiero jak padną ?? ?

Ostatnio świece wymieniałem 5/6 lat temu

PozdRo

Chris83 - Sro Gru 01, 2010 14:40

Pojemność aku trochę mała. W dieslach ważniejszy jest prąd rozruchowy (druga pozycja).
Świece po tylu latach mogą już nie grzać. Jak naładujesz aku, to spróbuj podgrzać 2, 3 razy.
Wiele razy poruszano te tematy. Używaj szukajki. :ok:

strala1 - Sro Gru 01, 2010 15:00

Świece wymienia się profilaktycznie co 15-20 tys. km. Jeżeli robiłeś to 5/6 lat temu to radze wymienić je jak najszybciej. Nie zaszkodzi ;-P
szoso - Sro Gru 01, 2010 15:04

strala1 napisał/a:
Świece wymienia się profilaktycznie co 15-20 tys. km

co ty gadasz, w dieslu?
coś Ci się pomyliło

Nilbul - Sro Gru 01, 2010 20:28

Mam niestety ten sam ból. Akumulator Centr Futura 64Ah 2 letnia i nie daje rady ;( (już w tamtym roku był problem)
Świece mam sprawne na 100% po prostu przy takich temp. za wolno kręci.
Ja szykuję się do kupna większego tylko muszę sprawdzić czy 77Ah wejdzie.

faecd - Sro Gru 01, 2010 20:49

strala1, świece zaplonowe a zarowe to roznica. Nawet jezeli mowisz o zaplonowych i powiadasz ze profilaktycznie co 15-20 tys hmmm gratuluje. Ja mam LPG i wymienilem po 15. Mialbym PB wymienil bym po kupnie auta i do dzis na nich smigal :D
michalR - Czw Gru 02, 2010 13:34

77AH prawie na 100% Ci nie wejdzie ale mogę się mylić
to jest właśnie ten problem większe akumulatory nie wchodzą bo są zbyt duże
Po drugie kolega wyżej zaznaczył że ważniejszy jest drugi parametr czyli prąd rozruchowy
więc czytajmy ze zrozumieniem :)


W sprawie świec prosze o konkretny komentarz , wymieniamy profilaktycznie czy jak
padną ?? ?

spider666 - Czw Gru 02, 2010 14:42

michalR napisał/a:
czy jak
padną ??


a jak padnie kilka lub wszystkie w trasie :?:

szoso - Czw Gru 02, 2010 15:20

spider666 napisał/a:
a jak padnie kilka lub wszystkie w trasie :?:

dlatego trzeba sprawdzić w jakim stanie są świece to nie będzie takiej niespodzianki

Nilbul - Czw Gru 02, 2010 17:08

michalR napisał/a:

więc czytajmy ze zrozumieniem :)

:evil: czytam ze zrozumieniem, a idąc dalej sam szukam i analizuję.
Wiem że ważniejszy jest prąd rozruchowy tylko jakoś ciężko znaleźć 64Ah powyżej 700A.
Im więcej Ah tym więcej A. Chyba jakoś tak to jest :wink:

A świece jak stare to wymień. Nowe zawsze są lepsze niż stare (chyba że jakiś bubel się kupi).

Bordos - Czw Gru 02, 2010 17:15

michalR napisał/a:
77AH prawie na 100% Ci nie wejdzie ale mogę się mylić
to jest właśnie ten problem większe akumulatory nie wchodzą bo są zbyt duże
Po drugie kolega wyżej zaznaczył że ważniejszy jest drugi parametr czyli prąd rozruchowy
więc czytajmy ze zrozumieniem :)


W sprawie świec prosze o konkretny komentarz , wymieniamy profilaktycznie czy jak
padną ?? ?


Kolego ja mam 77AH Centrę Futurę i bez problemu wchodzi, auto pali pięknie :)

Gulliver - Czw Gru 02, 2010 23:33

Podłączę się do tematu. Pierwsza zima w dieslu i 6cio letni akumulator Delphi 74Ah 675A nie kręci w ogóle (a raczej 1 obrót na sekundę). Przy dłuższej próbie jest taki metaliczny dźwięk więc odpuszczam by nie popsuć. Samochód sprowadzony z Francji gdzie takich mrozów nie ma. A najlepsze to to że zaparkowałem na podwórku obok ocieplanego garażu i nie mogę wjechać... Wracając do tematu- który z poniższych polecacie?

-CENTRA FUTURA 77Ah 760A

-BOSCH S5 77 AH 780A

Cena właściwie ta sama a Bosch ma mocniejszy rozruch. Jednak na allegro więcej schodzi Centra.

szoso - Pią Gru 03, 2010 07:13

Gulliver napisał/a:
-CENTRA FUTURA 77Ah 760A

ten
poczytaj sobie na forum bo tematów o aku jest dużo

marcinek - Pią Gru 03, 2010 14:04

witam
Mam problem z moim dieselkiem
Mianowicie nie moglem odpalic go i podladowalem akumulator, zalaczyl dopiero po 4 razie pochodzil z pol godziny i go wylaczylem. Wzialem akumulator na noc do domu i podlaczylem jeszcze raz. Na drugi dzien prubiuje go zapalic a on nawet nie drygnie :shock: Pala sie 4 kontrolki (olej, akumulator, silniczek, swiece) poza tym nic nie dziala(wentylator, swiatla, klakson, centralny,nawet nie wyswietlaja sie kilometry na desce rozdzielczej)

Sprawdzilem wszytkie bezpieczniki i wygladaja na dobre, w czym moze tkwic problem?????


Pozmozcie prosze jesli ktos mial podobny problem, czy nie obejdzie sie bez wizyty u mechanika???

pozdr

dodam ze moj deisiel to streetwise z 2004r 2.0tdi

Jugol - Pią Gru 03, 2010 17:08

Podczas ładowania nie pomyliłeś biegunów przypadkiem ??
marcinek - Pią Gru 03, 2010 17:57

nie na pewno nie pomylilem

plus do plusa minus do minusa, nawet sprawdzilem raz jeszcze czy wszystko dobrze podlaczone

nie wiem dlaczego sie tak stalo...

Jugol - Pią Gru 03, 2010 18:08

Może po prostu aku już umarł. Ile wiosenek sobie liczy ?
marcinek - Pią Gru 03, 2010 18:18

akumulator ma 6 lat tyle co auto bo pewnie nie wymieniany od nowosci, niedawno go kupilem

ale wlozylem akumulator od golfa i tak samo nic nie pomoglo, a ten akumulator od rovera wlozylem do golfa i ten normlanie odpalil

wiec wydaje mi sie ze to nie akumulator

szoso - Pią Gru 03, 2010 18:41

marcinek napisał/a:
ale wlozylem akumulator od golfa i tak samo nic nie pomoglo

jakie parametry? bo jak wsadziłeś pierdziawkę z benzyniaka to diesla nie odpalisz bo potrzebny jest kop

Jugol - Pią Gru 03, 2010 18:56

...a może mrozik zrobił swoje i Ci autko zmroził włącznie z paliwem. Ile miałeś na minusie ??
marcinek - Pią Gru 03, 2010 19:27

no juz nie wiem sam tez o tym pomyslalem ale dolewalem do paliwa SKYDe poza tym byl prawie pelny bak

a bylo z -16 max tylko ze fakt autko nie bylo jezdzone
po pierwszym rqzie jak odpalil wlaczylem go na pol godziny aby i nastepnego dnia juz nie odpalil, martwii mnie to ze on w ogole nie kreci, tak jakby nie dochodzil prad ...

Jugol - Pią Gru 03, 2010 19:31

...sprawdź masę do karoserii, może zaśniedziała.
marcinek - Pią Gru 03, 2010 19:54

sprawdze jutro rano i dam znac dzieki
andy1251 - Sob Gru 04, 2010 11:13

szoso420 napisał/a:
marcinek napisał/a:
ale wlozylem akumulator od golfa i tak samo nic nie pomoglo

jakie parametry? bo jak wsadziłeś pierdziawkę z benzyniaka to diesla nie odpalisz bo potrzebny jest kop





@szoso420.... Niezależnie, czy wsadzi (jak to określiłeś) pierdziawkę od benzyniaka - kontrolki powinny się zaświecić poprawnie. Zapewne miałby kłopoty z samym rozruchem ale podstawowe kontrolki muszą świecić przy takim akumulatorze, a tam się przecież okazuje, że coś fiksuje. Moim zdaniem powinieneś go kolego postawić gdzieś w ciepłym garażu, żeby sobie spokojnie odmarzł. Wina leży raczej po stronie zamarzniętej elektryki w samochodzie i być może robi się jakaś mała zwara.